TR Tipi Offline Shop (Premium Private Shop)

Okudum. Ancak bu tarz yorumlar mevcut konuyu kirletmekten başka işe yaramıyor. Yorumları silip silmeme konusunda kararsız kaldım

En son vazgeçmiştin tekrardan mı başladın?
Evet. Kullanılmaz hale getiren item silinmesi sorununu çözdüm. Başka sorunlar var mı ona bakıyorum birde ticaret camı ekstra olarak yanında K envanter paylaşmayı düşünüyorum uyarlanmış şekilde ayrıca K envanter paylaşılan çöp envanter sistemi değil. Şu ticaret camı ömrümü yedi yapamadım bir türlü :)

Evet. Kullanılmaz hale getiren item silinmesi sorununu çözdüm. Başka sorunlar var mı ona bakıyorum birde ticaret camı ekstra olarak yanında K envanter paylaşmayı düşünüyorum uyarlanmış şekilde ayrıca K envanter paylaşılan çöp envanter sistemi değil. Şu ticaret camı ömrümü yedi yapamadım bir türlü :)
O kadar uğraşmışsın tic camını felan da diğer üylerimiz katkıda bulunabilir bence

Çok sade duruyor, tam istediğim gibi. Oyun eskiden ne güzelmiş ne hale gelmiş. Keşke eklentileri de hep böyle sade yapsalar. Uğraşıp geliştirdiğiniz için teşekkürler.

@melihalbayrak Dostum eline emeğine sağlık ama sistemin yapımcısı bile sürüm güncellemesi yapmıyor. O açıdan kendini yormanı istemem. Bence osmanlı2 filesindeki rubinum offshopu sökebilirsin.

Eğer vakit bulabilirsem birde ben incelerim. Şuanki mevcut sorunlar nedir?
Pazar kurulduktan sonra süresi bittiğinde pazar kapanıyor ama itemler kayboluyor syserr ise bu şekilde ch1

Kod:
SYSERR: Jun  3 00:00:00 :: DestroyItem: DestroyItem: GetOwner Muharebe Kılıcı+5 ALBAYRAK!!

sonrasında itemi tekrardan karaktere gönderiyor ama gönderemediğinden verdiği syserr bu şekilde

SYSERR: Jun  3 00:00:24 :: LoadPremiumPrivateShop: cannot find item vnum 149 id 10000058 (name: ALBAYRAK)

ch1de syser bu şekilde. Aynı syserri rebootta item kaybolmsında veriyordu bunu

SYSERR: Jun  3 00:00:24 :: LoadPremiumPrivateShop: cannot find item vnum 149 id 10000058 (name: ALBAYRAK)

Peki kendiniz baştan bi offlineshop yazmayı denediniz mi?

Bence denemenizi tavsiye ediyorum. Mevcut offlineshop’lar üzerinde baya bi düzenleme yaptıktan sonra az çok nasıl çalıştığı ve kodlama yapısının nasıl olduğu akılda yer etmiş olabilir.

Bu arada baktım hatalara vakit bulabilir miyim bilmiyorum ama bence bi inceleyeceğim.

Bu shopu ben rubiye benzetiyorum ya nedense.

Aslında cache tabanlı bi rubi yapılsa bundan kat kat daha işgörür kendi fikrimce.

Geri