TR Tipi Offline Shop (Premium Private Shop)

melihalbayrak

Geliştirici
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Sistemi yazan kişi diğer forumlardaki Rakancito nickli üyedir. Sistemi kendi yayınladığında eksiklikler vardı anlatımda hatalar eksik vardı ve türkçe değildi sql tabloları tam değildi ve eklenmesi gereken bir iki fields anlatımda yoktu. Tüm eksikleri hataları giderdim dds dosyalarını sub dosyalarını tamamlayıp kendim sorunsuz kullanıyorum ve paylaşıyorum..

Mysql 8 ile uyumlu dosyaları ekledim ve örnek dosya olarak karşılaştırabilirsiniz.

Sistem normal pazarın yerine geçer sistemi yani normal pazar kuramazsınız zaten offline shop varken normal pazarın olmasıda gereksiz. Sistem depo mantığı ile çalışır cache tabanlıdır. Pazar şifresi depo gibi varsayılan olarak 00000. Won sistemi kullanmadığım için won iconu sistemde yok ve uiscript içindeki won kod bloğuda devredışı bıraktım won ile kullanacaklar kod bloğunu aktif etsin.
Envaterden açabileceğiniz market guisi ile pazara item ekleme düzenleme yapabilirsiniz. Düzenleme özelliği item ekleme veya yerini değiştirir, fiyat değiştirme özelliği yoktur veya pazar ismi değiştirme özelliğide yok.

GÜNCELLEME: Türkçe çeviri tamamladım oyun içeriği tamamen türkçe. Won eksikliğinide tamamladım. Tüm değişiklikleri dosyaya ekleyip tekrardan upload ettim.

BİLİNEN SORUNLAR: PAZAR KURULUYKEN SUNUCUYA REBOOT ATTIĞINIZDA PAZARLAR KAPANIYOR VE OYUNU TEKRAR AÇTIĞINIZDA İTEMLERİ GERİ ALAMIYORSUNUZ VE BU SEBEPTEN YENİ PAZAR KURULAMIYOR. ÇÖZÜM OLARAK İSE SİSTEME İTEMLERİ GERİ GETİR TARZINDA FONKSİYON EKLENMELİ YADA GREAT OFFLİNE SHOPTA OLAN GİFTBOX TARZINDA BİR SİSTEMİN UYARLANMASI GEREKİYOR. EK OLARAKDA SİSTEMDE PAZAR SÜRESİ SEÇİMİ YOK VARSAYILAN 24 SAAT PAZAR KURULUYOR VE PAZAR ÜCRETİDE YOK. BU EKSİKLERİ VAR SİSTEMİN. OYUNUNA EKLEYECEK OLANLAR BUNLARI ÖNGÖREREK EKLESİNLER BAŞKA BİR SORUN TESPİT EDİLEMEDİ (ŞİMDİLİK)

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Kanıt:

55836_a9a9b309aebb4efda4d5c2a2978e62b2.jpg

Dosya Eklentileri

• PRIVATE OFFLINE SHOP.zip
    455,8 KB · Gösterim: 113
Son düzenleme:
Emeğinize sağlık. Çalışmalarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim. Eminim birçok kişinin işine yarayacaktır :)

GÜNCELLEME: Türkçe çeviri tamamladım oyun içeriği tamamen türkçe. Won eksikliğinide tamamladım. Tüm değişiklikleri dosyaya ekleyip tekrardan upload ettim.

İtem silinmesinde şunu dener misiniz

C:
for (itertype(m_mapItemPriceListCache) itPriceList = m_mapItemPriceListCache.begin(); itPriceList != m_mapItemPriceListCache.end(); ++itPriceList)
    {
        std::unique_ptr<CItemPriceListTableCache> pCache = itPriceList->second;
        pCache->Flush();
    }
smart pointer'a iterate edilebiliyor muydu hatırlayamadım denedikten sonra söylerseniz sevinirim

Son düzenleme:
İtem silinmesinde şunu dener misiniz

C:
for (itertype(m_mapItemPriceListCache) itPriceList = m_mapItemPriceListCache.begin(); itPriceList != m_mapItemPriceListCache.end(); ++itPriceList)
    {
        std::unique_ptr<CItemPriceListTableCache> pCache = itPriceList->second;
        pCache->Flush();
    }
smart pointer'a iterate edilebiliyor muydu hatırlayamadım denedikten sonra söylerseniz sevinirim
O devre dışı bırakma benimde içime sinmemişti fakat böyle hata verdi.

Kod:
ClientManager.cpp: In member function 'void CClientManager::MainLoop()':
ClientManager.cpp:197:67: error: conversion from 'CItemPriceListTableCache*' to non-scalar type 'std::unique_ptr<CItemPriceListTableCache>' requested
  197 |   std::unique_ptr<CItemPriceListTableCache> pCache = itPriceList->second;

O devre dışı bırakma benimde içime sinmemişti fakat böyle hata verdi.

Kod:
ClientManager.cpp: In member function 'void CClientManager::MainLoop()':
ClientManager.cpp:197:67: error: conversion from 'CItemPriceListTableCache*' to non-scalar type 'std::unique_ptr<CItemPriceListTableCache>' requested
  197 |   std::unique_ptr<CItemPriceListTableCache> pCache = itPriceList->second;
1 saate eve geçiyorum bakıcam

1 saate eve geçiyorum bakıcam
Şöyle bir problem var shutdown yada rebootta pazarlar kapanıyor acaba bu kapanma sorunu bu cache delete bloğundan kaynaklı olabilir mi? Şu an tek büyük problem bu pazar kapanma sorunu. Pazar kapanıyor ve itemler pazarda kalıyor karaktere aktarmasının sağlanması lazım ama bence itemi karaktere göndermemeli çünkü envanteri dolu oldğuğunda karakterin yine buga girer. Tek çözüm pazarın kapanmamasını sağlamak yada itemleri geri getir tarzında bir kodlama lazım ama en basiti pazarların kapanmamasını sağlamak gerekiyor.

Şöyle bir problem var shutdown yada rebootta pazarlar kapanıyor acaba bu kapanma sorunu bu cache delete bloğundan kaynaklı olabilir mi?
aslında depo sistemi üstünden yazıldığı için itemleri tutması gerek sistemi çok incelemedim ama dediğin olabilir

aslında depo sistemi üstünden yazıldığı için itemleri tutması gerek sistemi çok incelemedim ama dediğin olabilir
Ben sistemi ilk kurup test ettiğimde pazar kapanma sorunu yok diye hatırlıyorum daha sonra bu item silinme sorunu oluştu delete iptalinden sonra düzelmişti item kaybolması fakat dün diğer forumdan birisi belirtti bu pazar kapanma problemini aradan zaman geçincede insan yaptığını unutuyor. Tek şüphelendiğim bu senin belirttiğin fonksiyon dan kaynaklandığı sorunun çünkü sql syser veriyor ve şu itemi şu karaktere gönderemedim diyor.

Ben sistemi ilk kurup test ettiğimde pazar kapanma sorunu yok diye hatırlıyorum daha sonra bu item silinme sorunu oluştu delete iptalinden sonra düzelmişti item kaybolması fakat dün diğer forumdan birisi belirtti bu pazar kapanma problemini aradan zaman geçincede insan yaptığını unutuyor. Tek şüphelendiğim bu senin belirttiğin fonksiyon dan kaynaklandığı sorunun çünkü sql syser veriyor ve şu itemi şu karaktere gönderemedim diyor.
Pointer oluşturuluyor ve hafızada kalıyor, yani memory leak oluşuyor sildiğiniz zaman belki memcpy ile çözülebilir tam bir fikrim yok ama silinmesi kesinlikle o pointer'ın memory leak yaratması demek

Official ile neredeyse birebir çok sadece ve şık bir sistem aslında üzerinde uğraşmaya değer gibi duruyor, biraz inceleyeyim paylaşım için teşekkürler.

Official ile neredeyse birebir çok sadece ve şık bir sistem aslında üzerinde uğraşmaya değer gibi duruyor, biraz inceleyeyim paylaşım için teşekkürler.
Sistem güzel stabil ve hızlı sistemi yormuyor fakat şu itemlerin pazarda kalması sorununun çözülmesi gerekiyor yoksa kullanılmaz.

Güncelleme yapıyorum. İtem kaybolma sorununu ve bazı hatalar ile birlikte warningleri çözülmüş bir şekilde güncelleyeceğim konuyu. Yakında paylaşacağım.

Güncelleme yapıyorum. İtem kaybolma sorununu ve bazı hatalar ile birlikte warningleri çözülmüş bir şekilde güncelleyeceğim konuyu. Yakında paylaşacağım.
yinede çok bug ve uyarlanması gereken yeri vardır kullanırken 2 kez düşünülmeli hatta 3

yinede çok bug ve uyarlanması gereken yeri vardır kullanırken 2 kez düşünülmeli hatta 3
Test ediyorum öyle sorunlar çıkarsa zaten paylaşmam. Ayrıca isteyen kullanır istemeyen kullanmaz kimseye zorla sistem ekle demiyorum. Anlayan bakar kodlara ekleyecekse ekler.

Test ediyorum öyle sorunlar çıkarsa zaten paylaşmam. Ayrıca isteyen kullanır istemeyen kullanmaz kimseye zorla sistem ekle demiyorum. Anlayan bakar kodlara ekleyecekse ekler.
sana bişey demedik ne kızıyosun shopun geneli hakkında konuştum şöyle düşün great bile sorunsuzken bazı şeylerde problem çıkarıyo bunu göz önünde bulundurmak lazım dedim

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
sana bişey demedik olm ne kızıyosun shopun geneli hakkında konuştum şöyle düşün great bile sorunsuzken bazı şeylerde problem çıkarıyo bunu göz önünde bulundurmak lazım dedim
Ben senin kadar insanı yoran birini görmedim. Gelip bug var uyarlanması gereken yeri vardır diyip kötüle sonra lafı dolandır. Sorunlarını çözdüğüm halini gördün mü? Görmedin.

Ben senin kadar insanı yoran birini görmedim. Gelip bug var uyarlanması gereken yeri vardır diyip kötüle sonra lafı dolandır. Sorunlarını çözdüğüm halini gördün mü? Görmedin. Boş boş konuşmayacaksın o zaman. Senin nedir bu kuyruk acın. Senin engelini kaldırmıştım ama cidden muhattap alıcak birisi değilsin.
Allah belamı versin kötü bi amacım yoktu shop paylaşılan diğer shoplara göre daha çok toy bir shop demek istemiştim ne bu tepki anlamadım ki sana laf yok yani neyi üstüne alındın bu kadar

diğer forumlarda denilenlere bakın bu arada

SmartSelect_20210601-224247_Discord.jpg

tek ben demiyorum yani

Belki bu sistemin sorunlarını çözüp paylaşmak istiyor. Buna kimse karışamaz ki ;)

Geri