Yardım şöyle bir şey arıyorum bilgisi olan var mı

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

cmod

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
mesela 4 farklı itemimiz olsun bunları bosdan düşecek şekilde ekliyorum moddrop a ardından şöyle bişey yapmak istiyorum 4 farklı itemden 1 tanesini atacak ama rastgele diğer itemleri atmicak bilgisi olan var mı bu konu hakkında

bide şöyle bişey gördüm ama ne olduğunu anlamadım

1 item kodu adet düşme_oran 25 bu 25 ne oluyor yada 15 gibi farklı rakamlar gördüm bazı fileslerde
düşme oranının yanında bir adet sayı bulunması bu sayı neyi ifade ediyor

Bende bunu deneme yanılma ile çözmüştüm ama pek fikrim yok. Bilgisi olanları konuya davet ediyorum. ^_^

hadi birincisini sandık yaparız yada quest yazar envanter dolu ise nesne market e atar ama 2. sini çözemedim pek bir iki rakam değiştirme yaptım ama hiç fark göremedim etkisiz eleman gibi geldi :D bilen var mı

1 item kodu adet düşme_oran 25 bu 25 ne oluyor yada 15 gibi farklı rakamlar gördüm bazı fileslerde

Sandıklarda şu değeri ekleyince birden fazla düşürüyor ama moblarda nasıl işliyor bende pek bilmiyorum. Genelde sandıklarla çok uğraştığımdan dolayı bunu öğrenmiştim. Mob dropta ise temel şeyleri biliyorum lakin düşme sıklığı filan ne kesin bildiğim bir şey yok. Bu yüzden yanlış yönlendirmekte istemiyorum.
Bu kod sandıkta birden fazla eşyanın düşmesini sağlamak için;
Kod:
Type    Pct

Mob dropta ise şöyle değerler gördüm;
Kod:
kill_drop    400

Bunun şöyle olanı da var;
Kod:
kill_drop    1
Tek tek düşmesini istiyorsan bi böyle dener misin bakalım ne olacak.

Son düzenleme:
mesela 4 farklı itemimiz olsun bunları bosdan düşecek şekilde ekliyorum moddrop a ardından şöyle bişey yapmak istiyorum 4 farklı itemden 1 tanesini atacak ama rastgele diğer itemleri atmicak bilgisi olan var mı bu konu hakkında

bide şöyle bişey gördüm ama ne olduğunu anlamadım

Dostum ben buna item kutusu ekleyerek çözüm bulmuştum. İstediğin kadar itemi eklersin sandığı açtığında birini alır.

Geri