Yardım Simya Efsun UNKNOWN_TYPE hatası

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

CalvinGiorgio

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Simya efsunlarında her ışınlandığında böyle hata oluşuyor.
Örneğin resimdeki gibi "UNKNOWN_TYPE[188] 524" yazıyor. Başka bir map'a felan ışınlandığınızda şu şekilde veya random şekilde değişim yaşıyor.
"UNKNOWN_TYPE[223] 524" gerekli olur diye bu bilgiyi vermek istedim.
Hatanın tam olarak ne olduğunu bilmediğim için konu açma gereksinimi duydum. Daha önce konu açmıştım fakat net cevap gelmediği için tekrardan konu açmak istedim. Araştırma yaptım fakat simya ile ilgili böyle hata alan veya çözüm sunan bir konu vb. görmedim.
Lütfen yardımcı olun. Teşekkürler.
1624986040560.png

uitooltip.py içerisinde o efsun AFFECT_DICT içerisinde tanımlanmamış ise bu hatayı veriri.

Çok merak ediyorum özellikle simyalı bir oyun oynamak isteyen oyuncu var mı acaba :D Nedense ben hiç ısınamadım bu zımbırtıya, kökten iptal ettim.

Soruna gelince de, dediğim gibi bu sistemi sevmediğim için kodlarına göz bile gezdirme gereği duymadım, fakat şu konudaki sistem ile örtüşüyorsa anlatım dosyalarını sendekilerle karşılaştırabilirsin.

Mitsi Simya Sistemi

Çok merak ediyorum özellikle simyalı bir oyun oynamak isteyen oyuncu var mı acaba :D Nedense ben hiç ısınamadım bu zımbırtıya, kökten iptal ettim.

Soruna gelince de, dediğim gibi bu sistemi sevmediğim için kodlarına göz bile gezdirme gereği duymadım, fakat şu konudaki sistem ile örtüşüyorsa anlatım dosyalarını sendekilerle karşılaştırabilirsin.

Mitsi Simya Sistemi
vallaha benimde sevmediğim bir sistem işte zımbırtıyı iptal etmek için 1 99 felan düşünmek gerek veya 1-105 o yüzden ortada bırakan bir sistem ama kafam bozuluyor sistemi tamamen iptal edip öyle devam edecem :D

Ne yapmam gerekiyor tam olarak?
bende uğraştımda baya bi vaktim yok bıraktım, ama denediğimde dragon_soul_table.txt den değişiklik yaparak 1 ve 3. efsunların yerleri değiştirdiğinde efsunla alakalı olmadığını anlarsın, 1. sabit efsunun kodlarını bulup bakmak lazım diye düşünüyom şahsımca.

bende uğraştımda baya bi vaktim yok bıraktım, ama denediğimde dragon_soul_table.txt den değişiklik yaparak 1 ve 3. efsunların yerleri değiştirdiğinde efsunla alakalı olmadığını anlarsın, 1. sabit efsunun kodlarını bulup bakmak lazım diye düşünüyom şahsımca.
Diyorsunki tablodan filezilladaki sabit efsunlarin yerinide değiştirsek bile ayni durum olur diyorsun set bonus ile alakalı galiba

Dump proto dan kaynaklı olabilir. Daha şimdi bende aynı sorunu yaşadım dump proto da apply kısımlarını yanlış eklemişim düzelttim sorun çözüldü.

Dump proto dan kaynaklı olabilir. Daha şimdi bende aynı sorunu yaşadım dump proto da apply kısımlarını yanlış eklemişim düzelttim sorun çözüldü.
bende aynı filesde calısıyorum, dump protodan da olabilir deneyeceğim dediğini ayrıca bende sadece baştaki değil diğer efsunlarda sapıtıyor belki ben bozmuşda olabilirim belki 4gündür uzerınde calısıyorum simya meselesinin

İtem proto örnek:
    RYU FİLES    125400~125499    ?? ??? ???    ITEM_DS    DS_SLOT2    1    ANTI_STACK | ANTI_SELL | ANTI_SAFEBOX    NONE    NONE    NONE    0    0    0    0    0    TIMER_BASED_ON_WEAR    43200    LIMIT_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0
    2.    FİLES    125400~125499    ?? ??? ???    ITEM_DS    DS_SLOT2    1    ANTI_STACK | FARK1       | BURASI FARK2    NONE    NONE    NONE    0    0    0    0    0    TIMER_BASED_ON_WEAR    43200    LIMIT_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0
Bi sorun yok gibi çünkü denedim sadece mitside yapmıyor tüm simyalarda yapıyor birşey tetikliyor gibi açıkcası

İtem proto örnek:
    RYU FİLES    125400~125499    ?? ??? ???    ITEM_DS    DS_SLOT2    1    ANTI_STACK | ANTI_SELL | ANTI_SAFEBOX    NONE    NONE    NONE    0    0    0    0    0    TIMER_BASED_ON_WEAR    43200    LIMIT_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0
    2.    FİLES    125400~125499    ?? ??? ???    ITEM_DS    DS_SLOT2    1    ANTI_STACK | FARK1       | BURASI FARK2    NONE    NONE    NONE    0    0    0    0    0    TIMER_BASED_ON_WEAR    43200    LIMIT_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0
Bi sorun yok gibi çünkü denedim sadece mitside yapmıyor tüm simyalarda yapıyor birşey tetikliyor gibi açıkcası
Tekrar dump edip denesene sana zahmet

Geri