Server Files Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberinden Oluşturulan Files

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

tundzhay

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, Bu paylaştığım source dosyalarını Whistle'nin youtube da oluşturduğu 15 saatlik bir rehber sonucunda elde ettim. hata yapabilirim hatam varsa anlatımımda lütfen bildirin.

ÖĞRETTİĞİN HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER @Whistle

0212_044524.jpg
0212_044534.jpg

Belirtmeliyim ki metin2 source dosyaları hakkında pek bir bilgim yoktu fakat notepad++ ve filezillayı kullanmayı bildiğim için ve kodlama dillerinde mantık yürütebildiğim için fazla zorlanmadan videodakileri uygulayarak filesi 11.3 32 bit FreeBSD sunucuda kurdum.

Hiçbir konuda bilginiz yoksa bile Whistle'nin oluşturduğu Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi Konusunda ve Whistle'nin
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
Youtube kanalında o kadar detaylı anlatılmış ki ben tekrardan kurulumların nasıl olduğunu anlatmama pek bir gerek yok.

Client Versiyon Kontrol kısmına kadar yani Rehberin şuan ki güncel en son videosuna kadar herşeyi tamamladığım dosyaları paylaşıyorum

Source dosyalarında video haricinde eklenen hiçbir fix yoktur. fileste syserr almıyorum şuan herşey yolunda eğer siz kurulumdan sonra alırsanız eğer yazın beraber çözmeye çalışalım. Bilinen tüm fixleri yaparak ayrı bir indirme linki ile tekrardan güncelleyeceğim. yapabilirsem tüm official itemleri bazı gerekli sistemleri 4 envanter, k envanteri gibi sistemleri eklemeyi deneyeceğim. tabi ki bunlar daha sonradan yapmayı planladığım şeyler. Şimdilik elimde sadece bahsettiğim dosya var.

Kurulumla ilgili herhangi bir problem olursa yardımcı olmaya hazırım. Metin2 Files Geliştirme ile sadece bu konuya merak duyduğum için ve hobi olarak boş vakitlerimde ilgileniyorum.

Bilmeniz Gerekenler: P2P Açığını kapatmadım
. İlerleyen zamanlarda güncellemelerde kapatıp da paylaşacağım fakat şimdilik videoyu izleyerek kapatabilirsiniz.. Mysql 8.0 kullandım. İlgili Konu, Max leveli 120 yaptım.

Altyapı Source(Buildlenmiş):

Altyapı Files:

Altyapı Mysql Navicat SQL:

Altyapı ClientSource:

Altyapı Hazır Client:

Altyapı Source(Buildlenmiş):

Altyapı Files:

Altyapı Mysql Navicat SQL:

Altyapı Hazır Client: Virustotal taramadı.
virus.png

Fileste ki game ve db /home klasöründen kopyalandığı için /home klasörüne Source dosyalarını atmazsanız eğer sadece files ile çalışmayacak. source içerisinde hazır buildlenmiş game ve db yi /usr/game/share/bin kısmına atarak girişte yapabilirsiniz.

Forumlarda konu açma hakkında fazla bilgim olmadığı için anlaşılmayan bir konu varsa söyleyebilirseniz o konuyu daha çok detaylandırarak güncelleyebilirim.

SOURCE DOSYASI

Source dosyasını atacağın yer:
Puttyden home klasörünü oluşturmak için
Kod:
cd /
mkdir home
Home klasörüne source dosyalarını at.
Kod:
cd /home
tar -zxvf source.tgz

Tekrar build etmek için
Kod:
cd /home/Srcs/Server
gmake clean
gmake all -j6

SERVER FİLES

cd/usr kısmına atınız
Kod:
tar -zxvf files.tgz

Filezilla /usr/game/cores kısmına gelelim ch1-ch2-auth-db-ch99 kısmında CONFIG dosyaları var Mysql kullanıcı adını mt2 parolasını ise mt2sifre olarak ayarladım o şekilde bir kullanıcı açınız veya açtığınız kullanıcıyı CONFIG dosyalarında düzenleyiniz. ip adresinizi girmeniz gereken yerleri ise yazdım yazdığım IP ADRESİNİ YAZ kısmını silip ip adresinizi yazınız.

Oyunu açmak:
cd /usr/game
sh start.sh
Oyunu Kapatmak:
cd /usr/game
sh stop.sh
Kalıntı dosyaları temizleyin:
cd /usr/game
sh clear.sh

MYSQL

Mysql kurmak ve kullanıcı oluşturmak izinleri ayarlamak için İlgili Konu burayı takip ediniz. ardından navicata girerek sql dosyalarını atınız.

VERİTABANLARINI OLUŞTUR:
mysql -p
password gir
CREATE DATABASE account;
CREATE DATABASE log;
CREATE DATABASE common;
CREATE DATABASE player
CREATE DATABASE hotbackup;
CTRL C DİYEREK ÇIKABİLİRSİNİZ
VERİTABANI OLUŞTURMAK 20dk dan itibaren izleyebilirsiniz.

CLİENT
İsterseniz Hazır build edilmiş release ve debug ile de oyuna girebilirsiniz. tekrarda build edebilirsiniz size kalmış. root u açık halde bırakıyorum serverinfo.py ayarlarınızı yapınız externexus ile kapatınız. client icinde ki pack klasörüne atınız.

Oyuna giriş:
ID: mmotutkunlari
Parola: 12345

BENDE KURULU OLAN PAKETLER

pkginfo1.png
pkginfo2.png

Son düzenleme:
Videoları hazırlamak uzun ve yorucu bir süreç olmuştu. Videoda anlatılanları da uygulamak için uzun ve yorucu bir süreç gerekiyor. Videoları baştan beri takip ederek dosyaları oluşturanlar az çok biliyor. Kimileri yarıda bıraktı kimileri devam ettirebildi. Şuana kadar aldığım geri dönüşlere göre daha önce bu konuda bilgisi olmayanlar bile yoğun çabalar sonucu serinin tamamını izleyerek dosyaları oluşturabildiler.

Serinin ana amacı sıfırdan filesin nasıl oluşturulacağını öğretmek ve temel yapıları anlatmaktı. Zaten files düzenleme, UI tasarımı gibi şeyleri Metin2 Geliştirici Eğitimi serisi altında anlatmıştım.

Başta tüm dosyaların bitmiş halini paylaşma niyetim vardı ancak gelen bazı yorumlar sebebi ile bu kararımı sorgulamıştım. Önemli olan insanlara bir şeyler öğretebilmekti. Sizin çalışmanızı takdir ile karşılıyorum. Konuyu sabite aldım. Umarım bu files ile güzel projeler ortaya çıkabilir. Şu dünyada herkes ardında bıraktıkları ile anılır. Ne kadar kişiye faydamız olduysa ne mutlu bize...

Waoww :) ellerinize sağlık, tebrik ederim ve paylaşım içinde teşekkürler.

Güzel paylaşım. ;)
11.3 32 bit FreeBSD.vhd paylaşma imkanız varmı?

Son düzenleme:
Uzun zamandır beklediğim dosyalardı çok teşekkür ederim, sonuç olarak kimsenin elinin değmemiş olduğu sourceleri kullanmak büyük ayrıcalık güvenlik açısından. Size ve değerli Whistle'ye emekleriniz için teşekkür ederim.

Paylaşım için teşekkürler. Granny 2.4 dü sanırım bu files, hala öyle değil mi ?

Helal olsun. Güzel yorumunuz için teşekkürler :loveya:

bunun hazır mysql.tgz sini atma şansın var mı ?

Linkler kırıldığı için konu kapatılmıştır. Linkleri güncellemek istiyorsanız rapor kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri