Çözüldü Sıfırdan Altyapı Geliştirme db açma sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

LethalStrikeR

Yardımsever Üye
Yardımsever Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba;
Sıfırdan Altyapı Geliştirme rehberinde pack dosyalarını ayarlamaya kadar geldim. Fakat daha önceden sorunsuz bir şekilde açmış olmama rağmen db ye start verirken bu hatayı alıyorum. Makineyi kapatırken direk gücü kapat dedim acaba ondan mı oldu? Yardımcı olabilir misiniz? @Whistle

Kod:
root@altyapi:~ # cd /usr/game/cores/db
root@altyapi:/usr/game/cores/db # ./db & sleep 5
[1] 1143
Real Server
Log Offmysql_real_connect: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)

Son düzenleme:
Çözüm
Bu sorunu daha önce alan üyemiz sql formatında veritabanını atarak çözmüştü. Buradan bakabilirsiniz.
Ben eğitim serisinin 2. videosuna baktım tekrardan şu komutları tekrar sırasıyla uyguladım, sorun çözüldü. Bu arada söylemeliyim ki çok yararlı bir eğitim seriniz var bu projenizden ötürü sizi tebrik ediyorum her şey tam kıvamında olmuş, ellerinize sağlık.

Kod:
pwd_mkdb -p /etc/master.passwd
chown -R mysql /var/db/mysql/
chgrp -R mysql /var/db/mysql/
echo 'mysql_enable="YES"' >> /etc/rc.conf
service mysql-server start
Bu sorunu daha önce alan üyemiz sql formatında veritabanını atarak çözmüştü. Buradan bakabilirsiniz.

Ben eğitim serisinin 2. videosuna baktım tekrardan şu komutları tekrar sırasıyla uyguladım, sorun çözüldü. Bu arada söylemeliyim ki çok yararlı bir eğitim seriniz var bu projenizden ötürü sizi tebrik ediyorum her şey tam kıvamında olmuş, ellerinize sağlık.

Kod:
pwd_mkdb -p /etc/master.passwd
chown -R mysql /var/db/mysql/
chgrp -R mysql /var/db/mysql/
echo 'mysql_enable="YES"' >> /etc/rc.conf
service mysql-server start

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri