Çözüldü SERVER OLUŞTURMA

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

XPyrion

Premium Üye
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Emekli Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhaba Dostlar
Burada sever kurarken karsilastigim bazi hatalar ve diger islemleri gozden gecirebilirsiniz ve sifirdan server altyapi olusturmak icin su konuyu takip edebilirsiniz Sıfırdan Altyapı

Son düzenleme:
Çözüm
Freebsd 9x sürümünü kurduysanız pkg desteği bulunmuyor. Altyapı files geliştirme rehberinde paketlerin nasıl kurulacağını tek tek anlatıyorum. Bu yüzden videoları atlamadan sırayla izlerseniz bir sorun çıkmayacaktır.

Diğer sorunlara gelince. Yeni şifre oluştururken boş bırakmak yerine bir şifre girin. Çünkü ssh root erişimi vereceksiniz.

MySQL’u yeni kurduysanız şifre sıfırlama ile uğraşmak yerine baştan kurabilirsiniz.
Aynı işlevi görür ve senin bilgisayarında olacağı için aktarım hız sınırı yok sunucu aldığında bir game db dosyasını 5dakikada atıyorsan kendi bilgisayarına kurduğunda 10 saniyeye düşecek

bu oynatma listesini sıfırdan izleyerek öğrenebilirsiniz.

@Whistle sana bir sorum olacak bu internetli ve internetsiz server fark nedir? Sonuç olarak ikisinde de server sürekli açık kalmalı değil mi? Yani güç kaybı olmaması lazım

İnternetli, internetsiz derken? Local sunucu için mi?

Bir yerde izlemistim de yani hangisini olusturmam lazim diye kafam karisti metin2 altyapi server icin

Eğer sıfırdan files hazırlama rehberi için diyorsanız videoları dikkatlice takip edin. Zaten hazırlarken gereken açıklamaları yaptım. Anlamadığınız yer olursa şu bölümde şu dakikada söylediğiniz şeyleri anlayamadım şeklinde belirtirseniz açıklamaya çalışırım

ben bu programlarin hepsini 32 olarak kuruyorum 64 yerine sikinti olmaz degil mi

Burdan hangi tipi secmeliyim acaba? @Whistle

Ek Açıklama 2020-08-18 004540.png

Bu ne için? Ben altyapı videosunda böyle bir şey göstermedim. İhtiyacınız olanları kurunuz.

depolamada bu dıskler bende 2 adet bunların bırı gecersız fakat dıgerını sıldıgım zaman sıkıntı cıkarıyor? sılmeye devam edeyım mı? @Whistle

Dosya Eklentileri

• Ek Açıklama 2020-08-18 192616.png
    Ek Açıklama 2020-08-18 192616.png
    51,3 KB · Gösterim: 194
  • ğğğ.png
    ğğğ.png
    18,5 KB · Gösterim: 190
Son düzenleme:
ve simdi de soyler bir sorun olustu ne yapmaliyim?

Dosya Eklentileri

• Ek Açıklama 2020-08-18 212107.png
    Ek Açıklama 2020-08-18 212107.png
    9,8 KB · Gösterim: 190
cd ile başlayıp cd/usr birleşik yazamazsınız cd /usr olarak yazmanız lazım

ek olarak belirtmek isterim ki virtualboxtan ee etc/shh/shhd_config yaptigim zaman bos gosteriyor yani kapatip freebsd 9.3 diskten kaldirdigim zaman tekrar giriyorum sonra dedigim gibi butun config sifirlaniyor

Dosya Eklentileri

• Ek Açıklama 2020-08-18 222803.png
    Ek Açıklama 2020-08-18 222803.png
    6,4 KB · Gösterim: 199
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri