Çözüldü serverinfo.py

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

mnyk2070

MT Üye
MT Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
iyi günler arkadaşlar bir tane files buldum bütün dosyalarıyla birlikte elimde mevcut.Server ip yi roottan değilde client sourceden çekiyormuş pythonstreamnetworkmodule' den ip adresimi giriyorum .exe yi oluşturup oyunun kurulu olduğu yere atıyorum fakat hala oyuna giremiyorum puttyden oyun aktif olmasına rağmen giremiyorum.winscp den game\cores\auth dizinindeki config dosyasında neleri editlemem gerekiyor aklıma başka yapacak bir şey gelmedi çünkü her şey sorunsuz gözüküyor

Adsız.png

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Çözüm
Kişinin bilgisayarına baglanıp kontrolleri yaptım db dışında hiç bir kanal syserr syslog oluşturmuyor. Clientte çektigi ip bilgilerini iptal edip serverinfo.py üzerine aldım fakat yine giriş yapılmıyor kanallar coreler halinde oldugu için portlarına dokunmadım belki hata portlardan olabilir.
Bir diger şey files paylaşılan yer freebsd 12ve üzerinde sorunsuz yazmış kişi 11.2 kullanıyordu sanırım yanlış hatırlamıyorsam bundan kaynaklanabilir mi ? @Whistle

Kanalların açılıp açılmadıgınıda anlayamadım ps yazdıgımda vrunner game auth açtıgı gözüküyor
1-120 kallavi files turkmmodan buldum yasak değilse link atabilirim
bu arada bu kadar hızlı geri dönüş için teşekkür ederim hocam

1-120 kallavi files turkmmodan buldum yasak değilse link atabilirim
Link atabilirsiniz. İsterseniz ilk önce paylaşılan yerin tüm yorumlarını okuyun. Sizinle aynı sorunu yaşayanlar belki yorum atmış ve çözüme kavuşmuştur. Filesi paylaşan kişi daha iyi bildiği için çözümüne de daha çabuk ulaşabilirsiniz.

bu arada bu kadar hızlı geri dönüş için teşekkür ederim hocam
Zaman buldukça bakıyorum siteye. Şans :D

bu config dosyasında neleri yapmam gerekiyor peki localhost yazan yere kendi ip mi yazdım admin page ip ye yazmadım gerek varmıydı

Şöyle küçük bir detay vermek istiyorum;
Distribute modunda buil etmeden önce Clean Solution yaptıktan sonra tekrar build işlemini başlatmayı dener misiniz?

Bazen visual studio'nun böyle küçük anlamsız saçmalıkları olabiliyor, bir ihtimal aklıma geldi :)

Server kısmında oyunun tamamen açıldığına emin miyiz? :)

ADMINPAGE_IP kısmına kendi serverinizin ip adresini yazdınız mı?

hayır hocam yazmadım
site paneliyle ilgili bir ip dir diye düşündüm çünkü alt satırda password var

O zaman CONFIG dosyalarınıza serverinizin ip adresini tanımlayıp tekrardan deneyiniz

konu başlığına fotoğraf yükledim ordan tam olarak hangilerine ip adresimi yazmalıyım kesin olması için soruyorum bir çok şekilde yazmıştımda
auth ch1 c99 a tek tek yazacağım

maalesef olmadı bu fileste şöyle bir durum var usr/game değilde usr/home/game olarak dosya dizini var sorun orda olabilir mi

Sanmıyorum. İsterseniz filesi paylaşan kişiye bu durumu iletin. Belki başka bir şey vardır

portlar ile alakalı birşey olabilir mi ?

C++:
#ifdef SERVERINFO_FOR_CLIENT
static const char* ServerIPVName[2][2] = {
    { "185.128.112.46", "Kallavi2" },
    { "185.128.112.41", "Kallavi2 Beta" }
};
static unsigned int ServerPORT[] = { { 13010 }, { 14010 }, { 15010 }, { 16010 }, { 17010 }, { 18010 }, { 11055 }, { 13010 } };
PyObject* netGetServer_IPNAME(PyObject* poSelf, PyObject* poArgs)
{
    return Py_BuildValue("ssss",
        ServerIPVName[0][0], ServerIPVName[0][1],
        ServerIPVName[1][0], ServerIPVName[1][1]
        );
}
PyObject* netGetServer_PORT(PyObject* poSelf, PyObject* poArgs)
{
    return Py_BuildValue("iiiiiiii", ServerPORT[0],ServerPORT[1],ServerPORT[2],ServerPORT[3],ServerPORT[4],ServerPORT[5],ServerPORT[6],ServerPORT[7]);
}
#endif

veya

#define SERVERINFO_FOR_CLIENT iptal edip orjinal bir serverinfo.py dosyası kullanabilirsiniz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
makepack ten root dosyası içindeki serverinfo.py yi upload ettim burda yapmam gereken bir şey varmı

Dosya Eklentileri

• Adsız.png
    Adsız.png
    35,3 KB · Gösterim: 259
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri