Yardım serverinfo.py ip sıkıntısı

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

SadClowN

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Konu Güncellendi
Konuyu değiştiriyorum serverinfo.py dosyasının içinde ip gözükmemesi client sourcenin içindeki dosyalardan değiştiriliyormuş onu yaptık fakat değiştirdiğimiz halde ip yi tanımlayamıyoruz.
Şu anki sorun clientten oyuna girilememesidir.
Kallavi2 Server Filesinin dosyaları istenmişti buyrun linkleri konuya ekliyorum.
Çözümü bulmak dileğiyle şimdiden teşekkürler.
Filesin dosyalarını indirdiğim konu linki
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

serverinfo.py:
import uvvY2sBNvVcbJz4jvDr6fSWYdmqv9NPQ as pythonApi
app = __import__(pythonApi.GetModuleName("app"))
net = __import__(pythonApi.GetModuleName("net"))

(sv1_ip, sv1_name, sv2_ip, sv2_name) = net.GetServer_IPNAME()
(ch1_port, ch2_port, ch3_port, ch4_port, ch5_port, ch6_port, auth_port, mark_port) = net.GetServer_PORT()

DISCORD_L = open("lib/discord.pyc").read()
SERVER_1 = open("lib/serverismi.pyc").read()
SERVER_2 = "Kallavi2 Beta"

CH_1_NAME    = "CH1"
CH_2_NAME    = "CH2"
CH_3_NAME    = "CH3"
CH_4_NAME    = "CH4"
CH_5_NAME    = "CH5"
CH_6_NAME    = "CH6"

STATE_NONE = "|cFFFF0000|hBilinmiyor"

STATE_DICT = {
    0 : "|cFFFF0000|hBilinmiyor",
    1 : "|cff00ff00|hTavsiye Edilen",
    2 : "|cffFF6800|hNormal",
    3 : "|cffFF8300|hKalabalık",
    4 : "|cffFF8400|hKalabalık"
}

SERVER01_CHANNEL_DICT = {
    1:{"key":11,"name":CH_1_NAME,"ip":sv1_ip,"tcp_port":ch1_port,"udp_port":ch1_port,"state":STATE_NONE,},
    2:{"key":12,"name":CH_2_NAME,"ip":sv1_ip,"tcp_port":ch2_port,"udp_port":ch2_port,"state":STATE_NONE,},
    3:{"key":13,"name":CH_3_NAME,"ip":sv1_ip,"tcp_port":ch3_port,"udp_port":ch3_port,"state":STATE_NONE,},
    4:{"key":14,"name":CH_4_NAME,"ip":sv1_ip,"tcp_port":ch4_port,"udp_port":ch4_port,"state":STATE_NONE,},
    5:{"key":15,"name":CH_5_NAME,"ip":sv1_ip,"tcp_port":ch5_port,"udp_port":ch5_port,"state":STATE_NONE,},
    6:{"key":16,"name":CH_6_NAME,"ip":sv1_ip,"tcp_port":ch6_port,"udp_port":ch6_port,"state":STATE_NONE,},

}

SERVER02_CHANNEL_DICT = {
    1:{"key":21,"name":CH_1_NAME,"ip":sv2_ip,"tcp_port":ch1_port,"udp_port":ch1_port,"state":STATE_NONE,},
    2:{"key":22,"name":CH_2_NAME,"ip":sv2_ip,"tcp_port":ch2_port,"udp_port":ch2_port,"state":STATE_NONE,},
#    3:{"key":23,"name":CH_3_NAME,"ip":sv2_ip,"tcp_port":ch3_port,"udp_port":ch3_port,"state":STATE_NONE,},
#    4:{"key":24,"name":CH_4_NAME,"ip":sv2_ip,"tcp_port":ch4_port,"udp_port":ch4_port,"state":STATE_NONE,},
#    5:{"key":25,"name":CH_5_NAME,"ip":sv2_ip,"tcp_port":ch5_port,"udp_port":ch5_port,"state":STATE_NONE,},
#    6:{"key":26,"name":CH_6_NAME,"ip":sv2_ip,"tcp_port":ch6_port,"udp_port":ch6_port,"state":STATE_NONE,},
}

REGION_NAME_DICT = {
    0 : "", 
}

REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
    0 : {
        1 : { "ip":sv1_ip, "port":auth_port, },
        2 : { "ip":sv2_ip, "port":auth_port, },
    }
}

REGION_DICT = {
    0 : {
        1 : { "name" :sv1_name, "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },
        2 : { "name" :sv2_name, "channel" : SERVER02_CHANNEL_DICT, },
    },
}

MARKADDR_DICT = {
    10 : { "ip" : sv1_ip, "tcp_port" : mark_port, "mark" : "mark_0.tga", "symbol_path" : "10", },
    20 : { "ip" : sv2_ip, "tcp_port" : mark_port, "mark" : "mark_0.tga", "symbol_path" : "20", },
}

Son düzenleme:
İp bilgilerini client src'ye eklemişler.
Önünüzde iki seçenek var. Client source'den ip bilgilerini düzenlemek yada serverinfo.py dosyasını düzenlemek.

ScreenHunter_1.jpg

Peki hangi yolu izlemeliyim
cevap yazdığınız için teşekkürler bu arada :)

Client src/PythonNetworkStreamModule.cpp içinde arat;

Kod:
std::list<std::string> g_kList_strCommand;

Büyük ihtimalle bu kodun altında IP adreslerini göreceksiniz. Oradan düzenleyip client src yi build edin ve yeni .exe den giriş yapın.

Client src/PythonNetworkStreamModule.cpp içinde arat;

Kod:
std::list<std::string> g_kList_strCommand;

Büyük ihtimalle bu kodun altında IP adreslerini göreceksiniz. Oradan düzenleyip client src yi build edin ve yeni .exe den giriş yapın.
Teşekkür ettim buldum yerini şimdi hayırlısıyla build edip serveri açmaya çalışacağım inşallah olur :D
Bu arada port değerleri sabitmidir değiştirmeye gerek varmıdır

Bu filesi bende indirdim fakat VS13 ile build olduğu için kullanamıyorum.

1-) Client içerisindeki lib içerisinde serverip.py düzenlenecek

2-) Client srcde lisans var o kaldırılıp build edilecek

3-)Game srcdeki lisansda kaldırılıp build edilecek

Bu yüzden üşendim VS13 indirmeye ve bıraktım filesi tam aradığım files olmasına rağmen

Teşekkür ettim buldum yerini şimdi hayırlısıyla build edip serveri açmaya çalışacağım inşallah olur :D
Bu arada port değerleri sabitmidir değiştirmeye gerek varmıdır
Eğer serveri açabilirseniz bir de 192.168.1.106 ip li olarakta build etme şansınız var mı ?

Bence bu kadar uğraşmaya gerek yok. Bir sürü files paylaşılmış. Yok lisans kalkacakmışta vs. Ne yazık ki zaman geri alınamıyor.

Bence bu kadar uğraşmaya gerek yok. Bir sürü files paylaşılmış. Yok lisans kalkacakmışta vs. Ne yazık ki zaman geri alınamıyor.
doğru ama bu filesi kullanmayı çok istiyorum,
Plechito 'nun bir sürü modeli mapıda mevcut bu lisans keyi nasıl kaldıracağım ben yardımcı olabilir misin?

Daha önce bahsettiğiniz filesi indirmediğim bir fikrim yok açıkçası. Files yapımcısı ile iletişime geçtiniz mi? Sanırsam @DARKNESNIGHT 'in filesle ilgili bilgisi mevcut.

Daha önce bahsettiğiniz filesi indirmediğim bir fikrim yok açıkçası. Files yapımcısı ile iletişime geçtiniz mi? Sanırsam @DARKNESNIGHT 'in filesle ilgili bilgisi mevcut.
Evet :) Filesi gördüğümde çok sevinmiştim forumdaki [İSTEK]Files konumdaki özellikleri 1-1 karşılıyordu ama lisans mevzuları ve VS13 ile build olması soğutmuştu :) Dediğim adımlar yapılırsa [Filesi warez eden kişinin belirttiği adımlar bu şekilde] oyun açılacaktır.

Üyelerimizin birbirine yardımcı olması beni çok mutlu ediyor. :) Böyle bir ortamı oluşturmak hiç kolay olmadı.
Umarım bu yardımlaşma sebebi ile her ikinizde yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Aynen, @DARKNESNIGHT bana başka konulardada yardımcı olmuştu teşekkür ederim :)
Şu fileside açabilirsek çok güzel olur ama vs13 var bende kurulu build ettik @Yenicerii ile beraber oda baya yardım etti ama sonuç olumsuz herhalde o lisanslı olduğunu bilmiyordu onunda acileyiti olduğu için sonraya attı :)

Ne güzel işte. :) Yalnız forum sitemiz mention desteği var. Bir üye hakkında bahsetmek isterseniz @ karakterini girin daha sonra ismini yazmaya başlayın. Benzer isimleri listeleyecektir.

Benimle aynı sorunu yaşamış bu forumda bir arkadaşı buldum onunda yazılan cevaplara göre tam olarak çözülemediğini gördüm tesadüftürki benimle aynı filesi bulmuş :)
Çözüldü - serverinfo.py
Burada bu soruna bir çare bulsakda kurtulsak be :)

Geri