Çözüldü Server'a Silah-İtem vb Ekleyemiyorum

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

WhiteZombieWZ

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,

Öncelikle diyeceklerimi hem kendi sanal sunucumda hem de bir hosting şirketinden kiraladığım sunucuda denedim, ancak maalesef olmuyor.

Sorun şu ki, internette nasıl silah,vb ekleneceği ile ilgili 2-3 video buldum. Her birini izledim ve tekrar tekrar yaptım. Ancak server'a geldiğimde ve bu itemi almaya çalıştığımda "vnum numarasının karşılığının olmadığını" söylüyor. Navicattan bakıyorum ve bir karşılığı var, ama oyunda yok. Ayrıca özellikle MaviRuh'un videolarını takip ettiğimde, navicattan oluşturduğum yeni satırdaki isim bilgileri vb çok alakasız bir şekilde geliyor, kopyaladığım itemin ismi gelmiyor mesela. Açıkası artık server'leri bozmaktan da korkar hale geldim. En son hosting hizmeti aldığım yere yazdığımda pack güncellemesi / Auto-patcher nasıl yapılır diye bir video gönderdiler ancak buda maalesef sorularımın hiçbirine cevap olamadı.

Yaptığım işlemler kısaca şu şekildedir:
1- Oyunun client (oyuncu) tarafındaki dosyaların locale_tr içindeki item_list ve item_proto dosyalarını düzenlemek
2- Eklenecek silahı da packliyip clienta ekliyorum
3- Index dosyasına benim koyduğum klasörü de ekliyorum ki onu da yüklesin
4- Tekrar client (oyuncu) dosyalarının içine yapıştırıyorum
5- Navicat'a console yardımı ile, player kısmındaki item_proto'ya aynı özellikleri tekrar giriyorum.
6- oyunda /reload p yazıyorum
7- oyunda itemi çağırdığımda ( /item _kod_) : çağırdığım vnum kodunun karşılığının olmadığını söylüyor?

Rica etsem yardımcı olabilir misiniz ? Discord'dan da , forum üzerinden de ulaşabilirsiniz. Çözülürse sorun, çözümü buraya ekleyeceğim
փWhiteZombieWZ#1000

Discord dan ulaş ekran aç birebir ekle bende eklerken hatan nerede onu söyleyeyim item kodu hatasına gelince filesin db proto olmalı winscp ile bağlanıp item names ve item protoya ekleme yaparsan düzelir

Yanlış yaptığını düşündüğüm tek şey filesin txt ile çalışıyor ama sen navicata ekliyorsun.

Çözüm
FTP de ki item_proto.txt ve item_names.txt dosyasına ekleme yap, ardından bu iki dosyayı aynı anda dump_proto.exe üzerine sürükleyip yeni oluşan item_proto dosyasını locale_tr içine at. Günümüzde SQL files sayısı çok az artık, büyük ihtimalle @Trashy 'nin dediği gibi filesin TXT ancak sen navicattan ekliyorsun ve o yüzden olmuyor.

Dipnot: TXT fileslerde item-mob eklemesi yaparken navicat ile hiç bir işin olmaz, bahsettiğim şekilde ekleme yapılır.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri