Selamlar

Negro

Üye
Üye
Herkese selam,

Forumu youtubedaki admin arkadaşın videolarından buldum ve geldim, sağolsun güzel videolar çekmiş ve ücretsiz olarak paylaşıyor.

Hobi olarak metin2 server geliştiriciliğine başlamaya karar verdim. C++'ye hakimim, boş zamanlarımı kendimce bir şeyler geliştirerek değerlendirmeyi planlıyorum bakalım nasıl gidecek.

Birkaç gündür FreeBSD üzerinde source compile etmek ile uğraşıyorum fakat henüz bir sonuca varamadım, kendime güzel bir altyapılık files bulduktan sonra asıl işlere başlayabilirim Belki ileride ortak bir şeyler yaptığımız arkadaşlar da olur

server source compile için gereken komutlar forumlarda paylaşılıyor ama yazdıklarının ne olduğunu anlaman için türkçe kaynak paylaşıyorum. bu dökümanı baştan sona okuman senin için faydalı olacaktır.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Teşekkür ederim, linux sistemlerine epey aşinayım, BSD'de yeni olduğum için sistemsel bazı farklılıklarla karşılaşıyorum. Ama tüm komutların ne işe yaradığını anlıyorum tabii ki, yine de teşekkür ederim :)

Altyapılık bir files bulmak yerine buradan kendine bir altyapı files hazırlayabilirsin. Paylaşılan fileslerdeki sorunları fazla bilemezsin fakat kendin yaptığın zaman neyi yaptın neyi yapmadın herşeyi biliyor olacaksın.

Evet bence de en güzeli böyle, kendim sıfırdan ne yaptığımı bilerek temiz bir şekilde ilerletirim. Şuan tam da bu seriyi izliyorum :)

Seride anlatılanları daha iyi anlamak için @comos 'un verdiği linkteki yazıları okumanızı tavsiye ederim. Böylelikle daha anlaşılır olur. Serinin amacı birazda orta düzeyde kişiler için hazırlanmıştı ama videoda gösterilen şeyleri adım adım uygulayarak gidebilirsiniz.
Takıldığınız yerlerde sitemizde konu açarak sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Umarım sizin için faydalı bir süreç olur. Siteye de hoş geldiniz ^_^

Geri