Selamlar


Negro

Üye
Üye
Mesaj
8
Beğeni
12
Puan
43
Herkese selam,

Forumu youtubedaki admin arkadaşın videolarından buldum ve geldim, sağolsun güzel videolar çekmiş ve ücretsiz olarak paylaşıyor.

Hobi olarak metin2 server geliştiriciliğine başlamaya karar verdim. C++'ye hakimim, boş zamanlarımı kendimce bir şeyler geliştirerek değerlendirmeyi planlıyorum bakalım nasıl gidecek.

Birkaç gündür FreeBSD üzerinde source compile etmek ile uğraşıyorum fakat henüz bir sonuca varamadım, kendime güzel bir altyapılık files bulduktan sonra asıl işlere başlayabilirim Belki ileride ortak bir şeyler yaptığımız arkadaşlar da olur
 

comos

MT Üye
MT Üye
Yazar
Mesaj
260
Beğeni
244
Puan
734
server source compile için gereken komutlar forumlarda paylaşılıyor ama yazdıklarının ne olduğunu anlaman için türkçe kaynak paylaşıyorum. bu dökümanı baştan sona okuman senin için faydalı olacaktır.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
 

Negro

Üye
Üye
Mesaj
8
Beğeni
12
Puan
43
Teşekkür ederim, linux sistemlerine epey aşinayım, BSD'de yeni olduğum için sistemsel bazı farklılıklarla karşılaşıyorum. Ama tüm komutların ne işe yaradığını anlıyorum tabii ki, yine de teşekkür ederim :)
 

Trashy

MEKA Designed
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Premium Üye
Yardımsever Üye
Yazar
Mesaj
1.314
Beğeni
949
Puan
1.129
Altyapılık bir files bulmak yerine buradan kendine bir altyapı files hazırlayabilirsin. Paylaşılan fileslerdeki sorunları fazla bilemezsin fakat kendin yaptığın zaman neyi yaptın neyi yapmadın herşeyi biliyor olacaksın.
 

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site Yetkilisi
Admin
Yardımsever Üye
Yazar
Mesaj
8.591
Beğeni
3.398
Puan
2.584
Seride anlatılanları daha iyi anlamak için @comos 'un verdiği linkteki yazıları okumanızı tavsiye ederim. Böylelikle daha anlaşılır olur. Serinin amacı birazda orta düzeyde kişiler için hazırlanmıştı ama videoda gösterilen şeyleri adım adım uygulayarak gidebilirsiniz.
Takıldığınız yerlerde sitemizde konu açarak sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Umarım sizin için faydalı bir süreç olur. Siteye de hoş geldiniz ^_^
 

Üst