Çözüldü sağ click sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

enes turan

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0

debug client ile giriş yapmaya çalışınca

Adsız.png

bu hatayı veriyor 3 kere yoksay diyip giriş yapabiliyorum sol click ile item cıkarmaya çalıştığım zamanda şöyle bir syseer veriyor

CItemManager::GetItemDataPointer - FIND ERROR [169004]

hata kod bloğu gamelib/itemmanager.cpp:
BOOL CItemManager::GetItemDataPointer(DWORD dwItemID, CItemData** ppItemData)
{
    if (0 == dwItemID)
        return FALSE;

TItemMap::iterator f = m_ItemMap.find(dwItemID);

if (m_ItemMap.end() == f)
    {
        int n = m_vec_ItemRange.size();
        for (int i = 0; i < n; i++)
        {
            CItemData* p = m_vec_ItemRange[i];
            const CItemData::TItemTable* pTable = p->GetTable();
            if ((pTable->dwVnum < dwItemID) &&
                dwItemID < (pTable->dwVnum + pTable->dwVnumRange))
            {
                *ppItemData = p;
                return TRUE;
            }
        }

Tracef(" CItemManager::GetItemDataPointer - FIND ERROR [%d]\n", dwItemID);
        return FALSE;
    }

*ppItemData = f->second;

return TRUE;
}

Çözüm
burada net bir hata gözükmemekte eksik dosyalar var onlardan bağımsız pet sistemini kurmadan önceki yedeğinizde tıklama sorunu yoksa sistemi eklerken bir hata yapıyorsunuzdur bir kod bloğu arasına v.b hatalar geliyor aklıma
sorunu çözdüm syseer vermiyordu ama uiinventory.py dosyasından kaynaklanıyormuş eklediğim kodları tekrar kontrol edince fark ettim teşekkür ederim :)
En son ne eklediniz veya değiştirdiniz ? Bir de syserr içeriğini tam olarak atın inceleyelim.

Peki söküp eklediğiniz herhangi bir kodda hard-coded olarak bu vnum ekli mi ? Tüm srcde bu sayıyı bir aratın, eksik bir ekleme yapmışsınız büyük ihtimalle olmayan bir vnuma sahip itemi bulamadığı için hata veriyor.
Kontrol edeceğim ama şöyleki sadece itemlerde bu sorun mevcut değil envanterde sağ tık ile hiç bir işlem yapılmıyor at çağırma pot basma vs vs gibi

Sorunun kaynağı EterPythonLib içinde yapılan son düzenlemeler gibi görünüyor. Client itemi okuyor ama slotu okuyamıyor, dolayısıyla pointer null dönüyor. En azından pSlot patladığına göre öyle olduğunu düşünüyorum. Son zamanlara yakın EterPythonLib yedeğin varsa yedeği yükle ve tekrar dene.

Sorunun kaynağı EterPythonLib içinde yapılan son düzenlemeler gibi görünüyor. Client itemi okuyor ama slotu okuyamıyor, dolayısıyla pointer null dönüyor. En azından pSlot patladığına göre öyle olduğunu düşünüyorum. Son zamanlara yakın EterPythonLib yedeğin varsa yedeği yükle ve tekrar dene.
Teşekkür ederim deneyip dönüş yapacağım

Merhabalar

kusura bakmayın anca vaktim oldu şimdi EterPythonLib dosyasına yaptığım eklemeleri kontrol ettim tekrardan dikkatli bir şekilde ama malesef sonuç aynı daha önce farklı bir filesten pet sistemi eklemiştim onda böyle bir sorun meydana gelmemişti ve onun EterPythonLib eklentileri ile karşılaştırdığımda fark yoktu acaba farklı bir dosyadan olma ihtimali varmı ?

en son ki debug syserim

Dosya Eklentileri

• syserr.txt
    214,5 KB · Gösterim: 2
Merhabalar

kusura bakmayın anca vaktim oldu şimdi EterPythonLib dosyasına yaptığım eklemeleri kontrol ettim tekrardan dikkatli bir şekilde ama malesef sonuç aynı daha önce farklı bir filesten pet sistemi eklemiştim onda böyle bir sorun meydana gelmemişti ve onun EterPythonLib eklentileri ile karşılaştırdığımda fark yoktu acaba farklı bir dosyadan olma ihtimali varmı ?

en son ki debug syserim
burada net bir hata gözükmemekte eksik dosyalar var onlardan bağımsız pet sistemini kurmadan önceki yedeğinizde tıklama sorunu yoksa sistemi eklerken bir hata yapıyorsunuzdur bir kod bloğu arasına v.b hatalar geliyor aklıma

sorunu çözdüm syseer vermiyordu ama uiinventory.py dosyasından kaynaklanıyormuş eklediğim kodları tekrar kontrol edince fark ettim teşekkür ederim :)

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri