Yardım sabit ip port açma

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.
Merhaba,

Öncelikle port işlemini dışarıdan farklı kişi/kişilerin bağlanması için açacaksınız eğer bunun için internet sağlayıcınız dan ücretli statik ip almanız gerekmektedir. Diğer türlü sizin sabitleyeceginiz ip adresiniz local yani 192.168.x.x olacaktır. Bu ip adresine ise sadece aynı ağ üzerinden olan kullanıcılar erişebilir.
Eğer farklı bir işlem için gerekli ise modem marka ve serisine göre YouTube üzerinden anlatımlı videolar bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhaba,

Öncelikle port işlemini dışarıdan farklı kişi/kişilerin bağlanması için açacaksınız eğer bunun için internet sağlayıcınız dan ücretli statik ip almanız gerekmektedir. Diğer türlü sizin sabitleyeceginiz ip adresiniz local yani 192.168.x.x olacaktır. Bu ip adresine ise sadece aynı ağ üzerinden olan kullanıcılar erişebilir.
Eğer farklı bir işlem için gerekli ise modem marka ve serisine göre YouTube üzerinden anlatımlı videolar bulabilirsi
yani illa statik kiralamak gerekiyo...

Şöyle ki internet saglacisindan sağlayıcısına değişiklik göstermektedir sabit ip fiyatı. Misal turknet kullanıyorum. 25tl sabit ip fiyatı.

Kiralık sunucu ise sizin nasıl bir konfigürasyon (özellik)'a ihtiyacınız var acaba ?
Metin2 sunucu açıcam localde arkadaş çevresi için
40 lira ney la, ben turknette 12 lira ödüyorum statik ip ye
Vodafe 40 lira istiyo

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
statik ip fiyatına baktım 40 lira kiralık sunucular kaç lira ?
kiralık sunucu eğer arkadaşlarınızla takılacaksanız 30 lira gibi bir ücreti var. aşağıdaki linkten ürünlere ulaşabilirsiniz. Benim yıllardır kullandığım beraber çalıştığım firmadır. Piyasada daha iyi hizmet vereni görmedim. Limitsiz trafiğin yanı sıra, her artırılan 1 ram başına 1x cpu da ekleniyor. Cihazlarda hızlı ve güçlü. Evde statik ip tavsiye etmem, çünkü cihazınızı kapatırsanız sunucu gider, internette sorun yaşanırsa sunucu gider, elektrik giderse sunucunuz gider ve ek olarak elektrik ücreti de ödemek zorundasınız. Hem hesapsız hem mantıksız geliyor statik ip ile sunucu kurmak. Umarım bu yazdıklarım sizlere faydalı olur.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Geri