Yardım Oracle VM VirtualBox Port açmak - Dış ağdan oyuncu almak

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

furkanozmec

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Kısıtlı kaynak yardımıyla denediğim port açma ve "dış ağdan oyuncu alma" kısmını beceremedim.
Metin2 files editliyorum. Oracle VM VirtualBox kullanıyorum . Başka bilgisayardan arkadaşımın giriş yapması için port açmak gerekiyormuş.

Statik IP m var .
Port açtım , gerekli ayarlamaları VM üzerinde yaptım lakin bu kez sunucunun kanalı açılmadı.
ZTE Superonline kullanıyorum
modem.png
yaptığım ayar şu şekilde ;
"WAN yönetici IP Adresi" : Statik IP.1 - Statik IP .254 [0.0.0.1 - 0.0.0.254 (sonu 1 ve 254 harici birde normal haliyle denedim o da olmadı)
Lan yönetici : Kabloyla bağlı olduğum pc de IP4 adresi : 198.162 diye devam eden
"WAN PORT" : Kullandığım filesdeki "Auth - CH1 (core1-core2-core3) CH99 - DB config içerisindeki portlar örnek : 13010 - 13010
"Lan yönetici portu " Kullandığım filesdeki "Auth - CH1 (core1-core2-core3) CH99 - DB config içerisindeki portlar örnek : 13010 - 13010 (aynısı)
Adsız.png
Adında "port" geçen herşeye port açtım resmen :D
KANİT.png

Bunlarda yetmedi ;

port.png

Burda da aynı portlari MODEM ARAYÜZÜNDEKİ gibi açtım
Tahminimce Modem ara yüzünde port açamadım.

Resimlerde nereleri sansürlemem gerekiyordu bilmiyorum , affedin .

Özet olarak ;
VM de "köprü bağdaştırıcısı" yapıp 198.168 ile başlayan IP yi "Serverinfo" kısmına girince oyuna giriş yapabiliyorum . Lakin sadece ben yapıyorum.
Yukarıdaki işlemleri videolar izleyerek yaptım. Lakin bu kez kanallar açılmadı (putty , WinSCP , Navicat bağlantısı olmadı).

Merhaba @furkanozmec ,

İlgili sorununuz devam ediyor mu ? Sorununu çözdüyseniz eğer diğer kullanıcıların da faydalanması için çözüm yolunuzu paylaşır mısınız?.

Geri