Rohan gibi serverler nasıl tutuluyor

Mhmmtcvlk

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar çok merak ediyorum bu yüksek oyunculu swler rohan gibi sw nasıl tutuluyor yada filesları nasıl bu kadar sağlam oluyor merakımdan soruyorum?

İşini doğru adama yaptırırsan fazla bütçe harcamaz. Keza 10bin+ parayı hiç edip 2 ayda server kapatan dolu piyasa. Metin2TC reklamlarına 1,5-2den fazla harcamamıştık bile. Reklam eğitimi almış ya da tecrübeli adamlarla çalışırsan sıkıntı olmaz. Ben alayım elime 10 bin bütçe yayıncıya pvp server sitelerine reklam atayım dersen işin ucu açık ama başarı olma ihtimalin de yüksek değil.

Süregelen gelişmeler sayesinde 5 zindan ile sınırlamıyorlar her hafta farklı zindan ve itemler geliyor oyuncuyu tutuyorlar.

Rohan neredeyse 4 yıldır piyasada ve sunucu kapatmayıp yenisini eklediği için oyuncuya güven veriyor.Şu an ne yaptıklarına değil de buraya kadar nasıl geldiklerine bakmak lazım. Serverin açılacağı gün tutması açısından çok önemli. Server açacağınız gün nabız yoklamalısınız ve sizden başka sizin tarzınızda server açan kişiler olmamalı bunun büyük etkisi var ve oyuncu bölünüyor belki de serverinizden haberleri bile olmuyor.

En önemlisi iyi bir reklam, ve iyi bir zamanlama.
Hatta öyle bir reklam ki, artık boyut atlamış. Tanıtım sitelerinde kendi paylaşımlarının haricinde, yönlendirme reklamı bile yapıyorlar.
Mesela sitede x serveri yazıyor, tıklıyorsun y serverinin(reklamverenin) sitesi ve tanıtımı çıkıyor karşına. Bunun yanında denildiği gibi ilgili bir ekip, oyuncuyu tutmaktaki en büyük etkenlerden bir tanesi.

Oyun özelliği olarak ise, oyuncunun sıkılmasına müsaade verilmiyor pek. Sürekli yenilik, etkinlik vb. Şeyler ile oyuncunun kendisiyle "ilgilenildigi" düşüncesi yerleştiriliyor.

Zaten bunlar olduktan sonra, geriye kalan şey ise kulaktan kulağa dağılarak yayılması oluyor.
Bu noktadan itibaren reklamı daha çok oyuncular yapmış oluyor, eşe dosta önererek.

bence şuan piyasa da metin2 nin özüne sadıklık konusunda pvp serverler tamamen rezalet durumda. Kim ne derse desin pay2win ler Trde en çok oynanan pvp serverlerin başında geliyor sorsan her kes pay2win karşıtı. Bu ne yaman çelişki diye düşünmeden edemiyorum. Ama adamlar reklam konusunda çok fazla gelir harcadıklarını düşünüyorum youtubede yayıncılarla olsun her şekilde aktifler muhakkak harcadıklarının karşılığını misli ile geri kazanıyorlardır ona ne şüphe. Rohan yapımcıları için değil genel konuşuyorum eskiden bizler oyunu keyif almak için oynar usere fazla bakmazdık trden sıkılır pvp serverlara girerdik 100 150 kişilik serverleri bile oynardık amacımız eğlenceydi artık insanlar eğlence değil girip kasıyım bir şeyler yapayım a b sitesinden item yang satayım derdinde. 11 yıllık metin2 oyuncusuyum Tr benim için 105 level sınırı geldiğinde bitti. pvplerde yaklaşık 5 yıldır kendilerini tekrar ediyor. Piyasada 1 2 adam var onların filesi ile devam ediyor her şey değişen tek şey server isimleri. Birde facede boot yorumlar oyuna atılan botlar oyunda hiç bişey yapmıyolar sadece oyunu girip kalabalık görünme adına orda bulunuyorlar. Oyunun çivisi çıktı ünlü düşünür hüsrev ağanın da dediği gibi her gün yenilik benim geleneklerime ihanet. Kusura bakmayın oyunda çocukluğumuz gençliğimiz kaydı bu hale gelmesi insanı üzüyor.

bence şuan piyasa da metin2 nin özüne sadıklık konusunda pvp serverler tamamen rezalet durumda. Kim ne derse desin pay2win ler Trde en çok oynanan pvp serverlerin başında geliyor sorsan her kes pay2win karşıtı. Bu ne yaman çelişki diye düşünmeden edemiyorum. Ama adamlar reklam konusunda çok fazla gelir harcadıklarını düşünüyorum youtubede yayıncılarla olsun her şekilde aktifler muhakkak harcadıklarının karşılığını misli ile geri kazanıyorlardır ona ne şüphe. Rohan yapımcıları için değil genel konuşuyorum eskiden bizler oyunu keyif almak için oynar usere fazla bakmazdık trden sıkılır pvp serverlara girerdik 100 150 kişilik serverleri bile oynardık amacımız eğlenceydi artık insanlar eğlence değil girip kasıyım bir şeyler yapayım a b sitesinden item yang satayım derdinde. 11 yıllık metin2 oyuncusuyum Tr benim için 105 level sınırı geldiğinde bitti. pvplerde yaklaşık 5 yıldır kendilerini tekrar ediyor. Piyasada 1 2 adam var onların filesi ile devam ediyor her şey değişen tek şey server isimleri. Birde facede boot yorumlar oyuna atılan botlar oyunda hiç bişey yapmıyolar sadece oyunu girip kalabalık görünme adına orda bulunuyorlar. Oyunun çivisi çıktı ünlü düşünür hüsrev ağanın da dediği gibi her gün yenilik benim geleneklerime ihanet. Kusura bakmayın oyunda çocukluğumuz gençliğimiz kaydı bu hale gelmesi insanı üzüyor.
Çok fazla haklısın kardeşim. Özellikle de "Tr 105 level sınırına geldiğinde bitti." sözünden ötesi yok. Piyasa da dönen 5 files var başka files yok.

Haklı isyan :)
Bende elimden geldiğince bu işlere atılmak isteyenler için yazılı ve videolu kaynaklar oluşturuyorum. Umarım önümüzdeki günlerde farklı farklı projelerle karşılaşabiliriz :)

Haklı isyan :)
Bende elimden geldiğince bu işlere atılmak isteyenler için yazılı ve videolu kaynaklar oluşturuyorum. Umarım önümüzdeki günlerde farklı farklı projelerle karşılaşabiliriz :)
Başarılar hocam sizi takip ediyoruz işinin ehli saygılı bir insansınız teşekkürler. Arkadaşlarla oynamak için bir server geliştiriyoruz senin videolarını izleyerek bişeyler kapmaya çalışıyoruz. Forumdan da konu açtım bazı arkadaşlar yardımcıolmaya çalıştı ama yapamadık. Şebnem yüzüğü aktif onu kaldırmak otlarla şebnem yapmak istiyoruz fakat huansoya tıkladığımız zaman şebnem yapımı için arındırma paneli gelmiyor.

Geri