Çözüldü RazuningV5 zırh ekleme proto sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

sem575757

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
RazuningV5 adlı filese zırh ekliycem fakat bi sorunum var bu filesin wincap ftp sinin içerisinde item name itemm proto txt var ve ben bu şekildehiç zırh eklemedim nasıl yapabilirim. simdi pc pc2 root locale tr gibi dosyadaki işlemleri yaptım mysql e baglandım player console diyip item_proto yazıp mysql veri girişi yaptım fakat oyunda zırhlar gözükmedi yani yok eklenmemiş. sonra bisey fark ettim ftb içerisinde item name ve item proto txt var ve files dosyalarının içerisinde Client-source dosyasında DumpProto dosyası var onunda içeriside item name ve proto txt var anlamadım biri bana anlatabilir mi ? lütfen önemli veya nasıl kullanıldıgını anlatabilir mi nasıl yapmam gerektiğini. kim geliştirdi servis etti bilmiyorum fakat bu filesi ulan herseyi hata her adımım hata güzel begendim filesi alt yapıya uygun gördüm fakat hatalarını tespit ettim canım sıkıldı bi dünya iş.

1.PNG

2.PNG

Çözüm
Bahsettiğin şeyler sorun değil, günümüzdeki çoğu filesın sahip olduğu özellikler. Neredeyse bütün filesler artık TXT ve bu şekilde işliyor.
TXT ise: Server tarafında item_proto veya mob_proto düzenlemesi yapılacağı zaman Navicat üzerinden değil, FTP de ki TXT ler üzerinden yapılacağı anlamına geliyor. Yani navicatta görünen bütün proto değerleri bu txt lerden geliyor.

Soruna gelecek olursak, FTP deki item_names ve item_proto dosyalarını indir, item_proto.txt dosyasını aç ve ekleyeceğin zırh hangi karaktere aitse o karaktere ait olan bir zırhın satırını kopyala (mesela siyah çelik 11299)
Kopyaladığın satırı .txt nin en altına yapıştır ve vnum kodunu kendine göre değiştirip kaydet.
item_names.txt dosyasına da aynı şekilde vnumu...
Bahsettiğin şeyler sorun değil, günümüzdeki çoğu filesın sahip olduğu özellikler. Neredeyse bütün filesler artık TXT ve bu şekilde işliyor.
TXT ise: Server tarafında item_proto veya mob_proto düzenlemesi yapılacağı zaman Navicat üzerinden değil, FTP de ki TXT ler üzerinden yapılacağı anlamına geliyor. Yani navicatta görünen bütün proto değerleri bu txt lerden geliyor.

Soruna gelecek olursak, FTP deki item_names ve item_proto dosyalarını indir, item_proto.txt dosyasını aç ve ekleyeceğin zırh hangi karaktere aitse o karaktere ait olan bir zırhın satırını kopyala (mesela siyah çelik 11299)
Kopyaladığın satırı .txt nin en altına yapıştır ve vnum kodunu kendine göre değiştirip kaydet.
item_names.txt dosyasına da aynı şekilde vnumu düzenleyerek eklemeni yap ve kaydet.
Ve ikisini tekrar FTP ye at.

Son olarak bu iki .txt dosyasını beraber seç ve dump_proto.exe üzerine sürükle ve bırak. Birkaç saniye sonra kapatma işlemi bitecek ve item_proto dosyası oluşacak. Bu oluşan dosyayı da locale_tr içine atıp paketle.

proto.txt dosyalarını notepad ile düzenlemek bir hayli zor olabilir, bu yüzden itemlerin özelliklerinde değişiklik yapacağın zaman dosyaları Excell vb. uygulamalar ile açmak daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Kolay gelsin.

Çözüm

item_names.txt dosyasına da aynı şekilde vnumu düzenleyerek eklemeni yap ve kaydet.
Ve ikisini tekrar FTP ye at.

Son olarak bu iki .txt dosyasını beraber seç ve dump_proto.exe üzerine sürükle ve bırak. Birkaç saniye sonra kapatma işlemi bitecek ve item_proto dosyası oluşacak. Bu oluşan dosyayı da locale_tr içine atıp paketle.

proto.txt dosyalarını notepad ile düzenlemek bir hayli zor olabilir, bu yüzden itemlerin özelliklerinde değişiklik yapacağın zaman dosyaları Excell vb. uygulamalar ile açmak daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Kolay gelsin.
çok tşk ederim 10 numara bi açıklama oldu. konu çözülmüştür. @Kaiser tarafından.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri