Yardım Protocol warning

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

DeadLyEscaPe

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Adsız.png

Merhabalar, desc ile başlayan tümü dosyada #include protocol.h ekli olmasına rağmen böyle bir warning veriyor. Hatalı gösterilen kodun üzerinde oynama yapıp build ettiğimde warning ortadan kalkıyor fakat oyuna sadece bir kere giriş yapılıyor. Bir kere loading veya çıkış yapınca sunucuya bağlanacaksında kalıyor. GCC49 yükseltmeden önce sanırım bu warning yoktu. Fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

@Yeniceri @Whistle

Bu warning hakkında net bir bilgim yok, ancak bazı kaynaklarda gcc4.8 de bu warning'in görülmediği söyleniyor.
Yani dediğiniz gibi, 49 güncellemesinden önce muhtemelen böyle bir warning yoktu. Sorunun gcc sürümüyle alakalı olduğu yüksek ihtimal, ancak ne kadar ciddiye alınacak bir warning bilemiyorum. gcc48-gcc49-gcc8-gcc9 sürümleriyle çalışmalarım oldu ancak hiç birinde böyle bir uyarıyla karşılaşmadım.

Makefile dosyasındaki CFLAGS satırına -fstrict-aliasing ekler misiniz?

Orada da aynı şekilde. Bir farklılık göremedim bakmıştım.
O zaman gcc 4.9 alakalı bir warning. Çünkü gcc8 derlemesi olan orijinal mary samada böyle bir warning yok. Aynı şekilde sıfır mainline gcc10 ile derliyorum onda yine aynı şekilde böyle bir warning yok buna novalineda dahil.

Bu warning hakkında net bir bilgim yok, ancak bazı kaynaklarda gcc4.8 de bu warning'in görülmediği söyleniyor.
Yani dediğiniz gibi, 49 güncellemesinden önce muhtemelen böyle bir warning yoktu. Sorunun gcc sürümüyle alakalı olduğu yüksek ihtimal, ancak ne kadar ciddiye alınacak bir warning bilemiyorum. gcc48-gcc49-gcc8-gcc9 sürümleriyle çalışmalarım oldu ancak hiç birinde böyle bir uyarıyla karşılaşmadım.

Makefile dosyasındaki CFLAGS satırına -fstrict-aliasing ekler misiniz?

Maalesef değişmedi. Başka GCC49 olan filestan extern çektim hala değişmedi.

O zaman gcc 4.9 alakalı bir warning. Çünkü gcc8 derlemesi olan orijinal mary samada böyle bir warning yok. Aynı şekilde sıfır mainline gcc10 ile derliyorum onda yine aynı şekilde böyle bir warning yok buna novalineda dahil.

Çözemezsem sanırım GCC10 geçiş yapmayı denicem.

Çözemezsem sanırım GCC10 geçiş yapmayı denicem.
Gcc 4 ile falan niye uğraşıyorsun ki zaten bir anlamı yok 4.9 yükseltmesinin. Bazı sistemler c++11 falan istiyor sen 49 ile derlediğinde yine işine yaramayacaktır. Güncelle gcc10'a bak yoluna eskilerle uğraşmanın anlamı yok. :)

Gcc 4 ile falan niye uğraşıyorsun ki zaten bir anlamı yok 4.9 yükseltmesinin. Bazı sistemler c++11 falan istiyor sen 49 ile derlediğinde yine işine yaramayacaktır. Güncelle gcc10'a bak yoluna eskilerle uğraşmanın anlamı yok. :)

GCC10 nasıl yükseltebileceğimi bilsem veya bir rehber olsa ona yükselticem de bilmiyorum. Herhangi bir kaynak var mı?

gcc49 çok eski zaten kullanılmasını önermiyorum.

GCC10 nasıl yükseltebileceğimi bilsem veya bir rehber olsa ona yükselticem de bilmiyorum. Herhangi bir kaynak var mı?
Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi
Bu 3 bölüme bakarak yükseltmeyi yapabilirsiniz.

Geri