Öneri petsiz levelli pet sistemi geliştirme

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

TheAdmin33

Ah bu şarkıların gözü kör olsun
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
merhaba,

Bu konuda, yapmak istediğim bir sistemi sizlere anlatıcam. bu sistemle alakalı önerilere açığım.

sistem: petsiz levelli pet sistemi

sistem detayı: bildiğiniz gibi levelli pet sisteminde pet envanterinizde kalır aktif ve deaktif şekilde kullanılır, benim yapmak istediğim ise bu sistemden peti tamamen çıkartıp item haline getirip envantere takılabilir hale getirip item takıldığımda özellikleri versin istiyorum. Bu sistemi mevcut bir levelli pet sistemi üzerinde oynamalar yaparak değilde sıfırdan yapmak istiyorum.

Son düzenleme:
Yavaştan başladım. Daha başındayım sadece efsunları hallettim.
Ekran Alıntısı.PNG

level basma mantığı petinki gibi item yedirmeli mi yoksa demirciden item basar gibi mi olucak onu nasıl düşünüyorsun

level basma mantığı petinki gibi item yedirmeli mi yoksa demirciden item basar gibi mi olucak onu nasıl düşünüyorsun
+lı şebnem sistemi boşta duruyordu onun üstüne yazdım ondan +50 yazıyorda onun bu sistemle bir alakası yok.

normal levelli pet sisteminde ki gibi olucak ama hem exp hemde mama yedirmeli şeklinde değil sadece exp li olucak bu exp yi de sadece itemle kazanılabilecek(saltanatmt2 de ki pet gibi).

genel olarak levelli pet sisteminde ne varsa onlar olucak ama daha sade ve yalın haliyle.

saltanatın questlisi hem hata veriyordu hemde gereksiz yoruyordu. bunun c++ tabanlısı daha iyi olur. çok mantıklı bi iş üzerindesin paylaşmayı da düşünüyor musun?

saltanatın questlisi hem hata veriyordu hemde gereksiz yoruyordu. bunun c++ tabanlısı daha iyi olur. çok mantıklı bi iş üzerindesin paylaşmayı da düşünüyor musun?
direkt saltanattan kopyala yapıştır tabikide yapmıcan ve evet c++ tabanlı olucak. Hayır Paylaşmıcam :giggle: . Bu sistem daha başlangıç bundan farklı sistemlerde kodlayıp tek paket, tek fiyat, stoklu şekilde satışa sunucam alan olursa alır alınmassa da zaten bir şey kaybetmem kendim kullanırım.

Bugün de level kısmını hallettim. Şöyle yapmaya karar verdim biliyorsunuz ki normal levelli pet sisteminde 40,60.80 level de peti evrimleştirirsiniz bu olacak bunun yanında da her evrim de ayrı itemlerle exp kazanılacak. örn: pet 40 levele gelene kadar Exp_item_1 ile exp kazanıcak evrimleştikten sonra 41 ile 60 arasında Exp_item_2 ile exp kazanıcak evrimleştikten sonra 61 ile 80 arasında Exp_item_3 ile exp kazanıcak 80 level üstünde de Exp_item_4 ile exp kazanabilecek.

7vm0pdg.PNG

ya da şöylemi olsun simplified_pet_system
pet yerine yavru olsun mesela level atladıkça genç ve olgun gibisinden isimleri olsun mesela yavru örümcek genç örümcek, olgun örümcek, süper örümcek gibi hem pet olmaz hemde ayrı bir sistem olur diye düşünüyorum isimleri örnek verdim 😅

pet yerine yavru olsun mesela level atladıkça genç ve olgun gibisinden isimleri olsun mesela yavru örümcek genç örümcek, olgun örümcek, süper örümcek gibi hem pet olmaz hemde ayrı bir sistem olur diye düşünüyorum isimleri örnek verdim 😅
bu normal levelli pet sisteminde de olan bir şey pet evrimleştikçe genç,soylu,kahraman diye adlandırılıyor. Bunda da aynı olucak extra isimler koymaya gerek yok bence.

>Yeni kostüm penceresi açıldı ve arkaplan resmi yapıldı.
>Yeni 3 adet slot açıldı.
>Yeni 3 adet subtype oluşturuldu.
>Yeni itemler eklendi.

sistemin ıvır zıvır işlerini hallettim artık geriye +lı şebnem sisteminin üzerine yazdığım sistemi ondan söküp yeni sistemin üzerine geçirmek kaldı.Bunuda yaptıktan sonra sistemi geliştirmeye devam edicem.

Ekran Alıntısı.PNG

-> +lı şebnem sisteminin üzerine yazdığım sistemi ondan söküp yeni sistemin üzerine geçirdim.
-> kodu aktarırken çok gelişi güzel yazdığımı fark ettim kodu biraz sadeleştirim biraz düzenledim.

->Artık geriye sadece itemin tipine göre level alması ve evrimine göre hengi itemden exp alacağını ayarlamak kaldı.

Geri