Yardım Pazarı Açarken Dynamic Packet Size Hatası

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Admin
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, debug modda pazara tıkladığım zaman pencere açıldığı anda 4-5 tane şu syserri veriyor;

Kod:
0126 20:19:11191 :: CPythonNetworkStream::CheckPacket - Not enough dynamic packet size: header 38 packet size: 7692

38.packet şu kısma denk geliyor;

HEADER_GC_SHOP = 38,

Bu da şurayı temsil ediyor;

C++:
typedef struct packet_shop
{
    BYTE        header;
    WORD        size;
    BYTE        subheader;
} TPacketGCShop;

size kısmını arttırmayı denedim ancak değişen hiç bir şey olmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Pazar sorunsuz olarak çalışıyor, işlev yönünden herhangi bir problem yok ama buna rağmen bu hataya anlam veremedim.

Bu problem genellikle client source -> UserInterface -> PythonNetworkStream.cpp üzerinde yapılan değişiklikler sonucu oluşur. Bu dosya içerisinde yaptığınız değişikliklere bakmanızı öneririm.
Not: Wiki sistemini eklerken böyle bir hata ile karşılaştığım için yazmak istedim. Sorunu bu dosyada yaptığım değişiklikleri gözden geçirerek çözmüştüm.
Eğer dosyayı gönderirseniz gözden geçirmek isterim.

Bu problem genellikle client source -> UserInterface -> PythonNetworkStream.cpp üzerinde yapılan değişiklikler sonucu oluşur. Bu dosya içerisinde yaptığınız değişikliklere bakmanızı öneririm.
Not: Wiki sistemini eklerken böyle bir hata ile karşılaştığım için yazmak istedim. Sorunu bu dosyada yaptığım değişiklikleri gözden geçirerek çözmüştüm.
Eğer dosyayı gönderirseniz gözden geçirmek isterim.
Sorunun neyden kaynaklandığı hakkında bir fikrim yok maalesef. Ayrıca az önce fark ettim, sadece pazar değil NPC lerde de aynı durum yaşanıyor.

Dosya Eklentileri

• PythonNetworkStream.zip
    5,7 KB · Gösterim: 3
Tamamdır, inceleyip olumlu veya olumsuz dönüş yapacağım. :)

Hangi sistemi ekledikten sonra bu sıkıntı oluştu?
Açıkcası hangi sistem bunu tetikliyor emin değilim. Shop ile alakalı eklediğim son sistem görüntülenme sayacı sistemiydi ama onu da kaldırıp denedim, yine aynı.

Dynamic size'a sahip olan son eklenen sistem Efsun botu olarak gözüküyor. Eklediğin dosyaları tekrardan gözden geçirir misin? Çünkü bu dosyaya ait bir eksik göremedim.

Bu tarz hatalarda tüm defineları devre dışı bırakıp sonra ikişer üçer sistemleri definelarını aktif ederek test etmek. Ya da tam tersinide yapabilirsin devre dışı bırakarak deneme yaparak sorunun hangi sistemden kaynakladığını tespit edebilirsin.

Soruna sebep olan sistem SHOP_SOLD_INFO sistemiymiş. Devredışı bırakınca sorun çözülüyor. Bu sistemi kullanıp da debug modda aynı sorunu yaşayan var mı acaba?

client sourcede __DEBUG diye arat bakayım, sadece debug modda çalışıyorsa bu define içinde bir kodda sorun vardır

client sourcede __DEBUG diye arat bakayım, sadece debug modda çalışıyorsa bu define içinde bir kodda sorun vardır
PythonNetworkStream.cpp içinde şu bloktan geliyor. Ancak bu syserr sadece debug modda görünüyor. Distribute modda bir şey yok.
C++:
    // Code for dynamic size packet
    if (PacketType.isDynamicSizePacket)
    {
        TDynamicSizePacketHeader DynamicSizePacketHeader;

if (!Peek(sizeof(TDynamicSizePacketHeader), &DynamicSizePacketHeader))
            return false;

if (!Peek(DynamicSizePacketHeader.size))
        {
            Tracef("CPythonNetworkStream::CheckPacket - Not enough dynamic packet size: header %d packet size: %d\n",
                DynamicSizePacketHeader.header,
                DynamicSizePacketHeader.size);
            return false;
        }
    }

Geri