Çözüldü ortalama efsun basınca çince yazı sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

carpiciyim1

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Sa saygı değer forum kullanıcıları
forumumuzda olan
Ortalama ve Beceri Hasarı Efsun Nesnesi konudaki sistemi ekledim sistem çalısıyor sorun yok lakin
efsun basınca çince yazı hatası alıyorum

videosunu buraya atıtıp yardımlarınızı bekliyorum..

Çözüm
muhtemelen eklemeyi yaparken locale stringi başka bi dilde bıraktın şimdide hiçbirini okumuyor. tavsiyem şu. locale stringin yedeğini tekrardan gamenin içine at sonra dili seçerek ekleme yap. dilde windows 1254 seçiceksin türkçe karakterlere izin veriyor. bu şekilde düzelmesi lazım.
char_item.cpp dosyasını ve locale_string.txt dosyalarını yollarmısın.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

tab hatası vardı düzelttim şunu bir dene.
1705603858928.png

sorun devam etmektedir hocam tab hatası demişsinde hocam hiçbir warning almadım buildde ayrıca syser de atmadı anlamadım gitti

Son düzenleme:
normal efsun atınca çince yazı çıkıyormu?

efsun atınca altta "yükseltmeyi değiştirdin." yazar o yazı çinceye dönmüş sorun bu yani benim sistemle bir alakası yok gibi. local_string te bu yazı eksik gibi.

emin olmak için soruyorum bir de efsun eklemeyi denermisin onda da çincemi yazıyor.

item protoyu derleyip locale atıp dosyayı kapadınmı ve bu sistemi eklemeden önce efsun değiştirmede ve eklemede bu çince yazılar varmıydı ?

muhtemelen eklemeyi yaparken locale stringi başka bi dilde bıraktın şimdide hiçbirini okumuyor. tavsiyem şu. locale stringin yedeğini tekrardan gamenin içine at sonra dili seçerek ekleme yap. dilde windows 1254 seçiceksin türkçe karakterlere izin veriyor. bu şekilde düzelmesi lazım.

Çözüm
yedeği almadıkta :) asdasdsad dur bi bakayım hocam

locale stringi ilk halini ekledim hocam packıkapadım tekrar oyununa girdim yine aynısı oldu hiç değişiklik olmadı

bu arada sanırım tüm bildirimler çince olmuş item yere atıncada çince yazılar yazıyor :) ama ilk halini attım locale içine başka ne yapmam lazım ki

1705610371416.png

sorun düzelmiştir sebeb char_item.cpp dosyasını türkçe/windows-1254 ile değiştirip tekrar build aldım ve sorun ortadan kaltı yardımlarınız için çok teşekkürler konu kapatılabilir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri