NeraSVF

kankam benim zaten her yapıda fileslarım var aktif olarak oynatıyorum oynattırıyorum da o konuda sorun yok, bireysel testlerde bir sorun zaten yok. Ben kendim bizzat bir kaç yakın çevrede gördüm zenaristeki dx9'u alınca sorun yaşandığını. Bunun için dostane uyarıda bulundum. biz 5 kişi sıkıntı görmediysek problem yoktur diyorsun ama piyasada olan birisisin, çok iyi bilirsin ki bazen 1000 aktif oyuncuda oyunda sorunlar olmazken 4000 gibi bir oyuncuda sıkıntılar yaşandığını deneyimledik başka sistemlerde. Bi sunucu sahibi için önemli olan şey oyuncu kaybının az yaşanmasıdır, sorun çıkartırsa kayıp yaşatır, kayıp yaşatırsa da kimse memnun kalmaz sadece bunu demek istedim. "5kişi sorun görmediyse sorun yoktur." diye bir cevap vermek bence her şeyin sorunsuz olduğunu göstermez. Yine de bol şans dilerim.
Güzel konuşmuşsunuz bilgilendirmen için teşekkür ederim kendi adıma. Fakat ben de eklemeler yapayım. Kimileri beni bilir kimisi yaptığım işleri veyahut çalıştığım projeleri tanıyanlar olduğu için kendimi açıklama gereği duymadan lafa giriyorum. Zenaris üzerindeki yapılan grafik iyileştirmesi çok da math'ı değiştirecek tipte birşey değil. Daha çok ışığın geldiği vektörle ve buna bağlı shadow reflektörüyle alakalı. Öyle dediğiniz gibi aman aman sorun yaşaması, crash yemesi pek mümkün görünmüyor. Fakat yaşayan da illaki olabilir bunlar da daha çok ekran kartlarındaki sorunlu driver işlemleri yüzünden ve eskiliğinden. Ayrıca yapılan işlem eksik veya hatalı olmasıyla alakalı olabilir. Detaylıca kontrol edilmesini ben de öneririm. Şahsen bu gibi metin2'nin yapısı için önemli olmayan güncelleştirmeler yerine aşağıda atacağım videomdaki gibi optimizasyon diye nitelendirilen geliştirmelere daha çok önem veriyorum;

Güzel konuşmuşsunuz bilgilendirmen için teşekkür ederim kendi adıma. Fakat ben de eklemeler yapayım. Kimileri beni bilir kimisi yaptığım işleri veyahut çalıştığım projeleri tanıyanlar olduğu için kendimi açıklama gereği duymadan lafa giriyorum. Zenaris üzerindeki yapılan grafik iyileştirmesi çok da math'ı değiştirecek tipte birşey değil. Daha çok ışığın geldiği vektörle ve buna bağlı shadow reflektörüyle alakalı. Öyle dediğiniz gibi aman aman sorun yaşaması, crash yemesi pek mümkün görünmüyor. Fakat yaşayan da illaki olabilir bunlar da daha çok ekran kartlarındaki sorunlu driver işlemleri yüzünden ve eskiliğinden. Ayrıca yapılan işlem eksik veya hatalı olmasıyla alakalı olabilir. Detaylıca kontrol edilmesini ben de öneririm. Şahsen bu gibi metin2'nin yapısı için önemli olmayan güncelleştirmeler yerine aşağıda atacağım videomdaki gibi optimizasyon diye nitelendirilen geliştirmelere daha çok önem veriyorum;

Bende şöyle bir ekleme yapayım metin2 oynayan çoğu eski sürüm bilgisayara sahip kişiler :D

Bende şöyle bir ekleme yapayım metin2 oynayan çoğu eski sürüm bilgisayara sahip kişiler :D
DirectX 9 2002'de çıkmış bir API. Ekran kartlarının desteği de bilhassa öyle. 2002 sonrası tüm GPU'lar DirectX 9 desteğine bazıları emüle şekilde de olsa sahip. Eski sürüm bilgisayara sahip olması birşey değiştirmez. 2002 öncesi bilgisayar kullanan kişiler zaten açtığı bilgisayarın elektrik faturası yakmaya değmediğini zaten biliyordur :) Bu yapılan güncelleme ile en fazla oyunda performans düşüşü olur. Onu da pyapp kısmında configlerseniz sorun oluşturmaz. Aktif olarak oynatılan sunucuları görebilirsiniz günümüzde bu grafik eklentisiyle açık olan.

Geri