NeraSVF

osan2929

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
başta gözüm korkmuştu eklemek için ama eklemeye başladıktan sonra şu zaman kadar eklediğim en kolay sistem oldu teşekkürler zenaris
0904_210509.jpg
0325_184518.jpg
0325_183858.jpg
0325_184756.jpg
0325_184803.jpg

şunun bir de ben söküverem ya merak ettim

elinize sağlık, üzüldüğüm nokta; zenaristeki dx9 güncellemesi gerçekleştirilirken eksik yerler var diye duymuştum. Hatta zenaris kendi açılışında dx9 yüzünden oyuncularında crash vb. durumlar yaşanmıştı. Direkt olarak söküp kullanan arkadaşlar %70 sıkıntı yaşayacaklardır diye düşünüyorum.

elinize sağlık, üzüldüğüm nokta; zenaristeki dx9 güncellemesi gerçekleştirilirken eksik yerler var diye duymuştum. Hatta zenaris kendi açılışında dx9 yüzünden oyuncularında crash vb. durumlar yaşanmıştı. Direkt olarak söküp kullanan arkadaşlar %70 sıkıntı yaşayacaklardır diye düşünüyorum.
eğer öyle bir şey varsa hepsi sorun yaşar :D

herhangi bir sorun yaşamadım :D zenariste aktif girip bakın yaşıyor musunuz yaşamıyor musunuz :D hiç değilse zenarisi kurup görün. zaten kodlar paylaşılmış açık kaynak daha neyi paylaşılacak ki :D

herhangi bir sorun yaşamadım :D zenariste aktif girip bakın yaşıyor musunuz yaşamıyor musunuz :D hiç değilse zenarisi kurup görün. zaten kodlar paylaşılmış açık kaynak daha neyi paylaşılacak ki :D
Kankam, polemik yaratmak değil amacım. Zenaris kendi açılışını yaptığında duyurusunu dahi geçmişti directx sürümüyle alakalı crashler yaşıyoruz diye. Bunu belirtiyorum ben.

Kankam, polemik yaratmak değil amacım. Zenaris kendi açılışını yaptığında duyurusunu dahi geçmişti directx sürümüyle alakalı crashler yaşıyoruz diye. Bunu belirtiyorum ben.
bende diyorum ki hemen kötülemek yerine filesi kurun deneyin. zenarisin yaşadığı sorun muhtemelen çağ ötesi pclerdedir. normal pcler dx12 oyun çalıştırırken dx9 mu çalıştıramayacak. ben polemik yaratıyorsun diye demedim zaten yanlış anlaşıldıysam hakkını helal et. ama zenaris orada açık kaynak kodlu. zenarisi kendi filesine sökemiyorsan zenaristeki sistemleri kaldırıp altyapı olarak kullan. testlerini yap. eğer sorun çıkarsa amenna herkeste vardır. ama ben bireysel testlerde bir sıkıntı görmedim. files ben dahil 4 kişide var. ayrıca @themanji de de var. bu 5 kişi bir sıkıntı görmediysek bir problem yoktur.

bende diyorum ki hemen kötülemek yerine filesi kurun deneyin. zenarisin yaşadığı sorun muhtemelen çağ ötesi pclerdedir. normal pcler dx12 oyun çalıştırırken dx9 mu çalıştıramayacak. ben polemik yaratıyorsun diye demedim zaten yanlış anlaşıldıysam hakkını helal et. ama zenaris orada açık kaynak kodlu. zenarisi kendi filesine sökemiyorsan zenaristeki sistemleri kaldırıp altyapı olarak kullan. testlerini yap. eğer sorun çıkarsa amenna herkeste vardır. ama ben bireysel testlerde bir sıkıntı görmedim. files ben dahil 4 kişide var. ayrıca @themanji de de var. bu 5 kişi bir sıkıntı görmediysek bir problem yoktur.
Yapılan testlerde herhangi bir sorun teşkil etmiyor ancak şu varki bir oyun açacaksanız oyun seçeneklerinden en düşük ayarlara çekip packı öyle uploadlayın ki bilgisayarı kötü olan adamlar girince anlık yoğun grafikten ve akabinde oyuncularla beraber bilgisayarı donacaktır bu nedenle en düşük seviyede save alıp öyle yapılması daha uygun olur bunun dışında zenaris sadece grafikten ibaret değil bunun yanı sıra sizin görmediğiniz definesi olmayan birçok optimizasyon var bunları tespit etmediğiniz sürece grafiği söksenizde bir naneye yaramaz bilginiz olsun ek olarak shaderin her loading sonrası tekrar tekrar yüklenmeside bir sorun şuanda bunun için bir cache yazıyorum 1 kere yüklenip cacheye save alacak ve oyuncu teleport atmasında shader tekrar srcden yüklenmeyeceği için oyun hızlanacaktır.

teşekkür ederim , benim şahsi görüşüm aktif oyunda her sistem hata verebilir çözülmüyecek hata yok dur . İlerleyen zamanlarda sizin dediğiniz sorunlar varmı yokmu şahsen tecrübe edicez

kankam benim zaten her yapıda fileslarım var aktif olarak oynatıyorum oynattırıyorum da o konuda sorun yok, bireysel testlerde bir sorun zaten yok. Ben kendim bizzat bir kaç yakın çevrede gördüm zenaristeki dx9'u alınca sorun yaşandığını. Bunun için dostane uyarıda bulundum. biz 5 kişi sıkıntı görmediysek problem yoktur diyorsun ama piyasada olan birisisin, çok iyi bilirsin ki bazen 1000 aktif oyuncuda oyunda sorunlar olmazken 4000 gibi bir oyuncuda sıkıntılar yaşandığını deneyimledik başka sistemlerde. Bi sunucu sahibi için önemli olan şey oyuncu kaybının az yaşanmasıdır, sorun çıkartırsa kayıp yaşatır, kayıp yaşatırsa da kimse memnun kalmaz sadece bunu demek istedim. "5kişi sorun görmediyse sorun yoktur." diye bir cevap vermek bence her şeyin sorunsuz olduğunu göstermez. Yine de bol şans dilerim.

Geri