Çözüldü Navicat şifresini değiştirdikten sonra hata

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

SadClowN

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,
Navicat şifremi değiştirdim birdaha giremedim sebebi ne olabilir bende çok merak ediyorum.
İp doğru şifre doğru şifreyi değiştirirken uyguladığım adımlar birebir doğru. ( 3 kere dikkatli şekilde şifre değiştirmeyi denedim. )
ve sonuç:

ScreenHunter_1.jpg

Çözüm
Şifrenizi daha sonra değiştirmeyi unutmayın burada verdiğiniz şifreyi kullanmayın.

Eski mysql user yedekleri atılarak eski haline getirilmiştir. Kişi daha sonra navicat üzerinden şifreyi değiştirmeyi deniyecek.
Mysql hesabını yeni şifrenizle yeni bağlantı olarak eklemeyi denediniz mi ?

Navicat şifre değiştirme kodu:
/usr/local/etc/rc.d/mysql-server stop

mysqld_safe --skip-grant-tables &

mysql -u root

use mysql;

update user set password=PASSWORD("123456789") where User='root';

flush privileges;

quit

/usr/local/etc/rc.d/mysql-server restart

Aynısını yapmışdım zaten şifreyi değistirdim giremedim bak ilk seferde girebiliyordum sonra hostnameyi degistirdim localhost yaziyordu baktim girmedi dedim heralde ondan kaynaklaniyor sonra tekrar localhosta çektim yine girmedi anlamadım

Hostnameyi değiştiremezsin kardeşim hostaneme demek sunucu adresi gibi birşey orada ip adresi yazar puttye winscpye nasıl bağlanıyorsan o adresi yazacaksın

Hostnameyi değiştiremezsin kardeşim hostaneme demek sunucu adresi gibi birşey orada ip adresi yazar puttye winscpye nasıl bağlanıyorsan o adresi yazacaksın
Hostname dediğim putty ekranında gözüken bir ad var biliyorsan eğer.
O adı değiştirdim sadece ve onu değistirirken vbox baglanip ee /etc/rc.conf komutunu yazip hostname nin karsisinda yazan localhost ismini değiştirdim ve ftp ye puttye bağlanırken herhangi bir sıkıntı çıkmadı sadece navicatta oldu bu :)

Tamamda onu değiştirmen etki etmez sonuçta isim değiştirmissin ne yaptığını iyice düşün puttyde navicat şifreni değiştirdikten sonra yazanların ss fotoğrafını atmalısın rc.conf da yüklemelisin

Son düzenleme:
root şifresi hatalı diyor. % root hesabı oluşturunuz.

Tamamda onu değiştirmen etki etmez sonuçta isim değiştirmissin ne yaptığını iyice düşün puttyde navicat şifreni değiştirdikten sonra yazanların ss fotoğrafını atmalısın rc.conf da yüklemelisin
Dediklerinin hiç bir mantığı yok şu anda sen ne diyorsun ben ne diyorum konuyu baştan okursan sevinirim.
rc.conf diyorsun ne demek istiyorsun seni anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum buyur sana rc.conf karesinden bir görüntü.
ScreenHunter_2.jpg

Şifrenizi daha sonra değiştirmeyi unutmayın burada verdiğiniz şifreyi kullanmayın.

Eski mysql user yedekleri atılarak eski haline getirilmiştir. Kişi daha sonra navicat üzerinden şifreyi değiştirmeyi deniyecek.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri