Yardım Hesabın navicattan tamamen silinmeme sorunu

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

McDynamic

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar. Denemiş olduğum fileste 1 2 karakterin isimleri süreleri sıfır olarak gözüküyordu başlatıncada öylece kalıyodu herneyse navicat uzerinde kalıntılar olduğunu düşünüyodum biraz araştırdım yazıcağım bölümlerden tamamen sildim sorun kalmadı fakat bu seferde silmiş olduğum nicki yeni hesapta denediğim bu ismi zaten başka karakter kullanıyor şeklinde hata aldım en ve son çare foruma konu açayım dedim. Umarım Yardımcı olursunuz...

Silmiş olduğum tablolar;
Kod:
Navicat > Account > Account
Navicat > Player > Player
Navicat > Player > Guild >
Navicat > Player > Player_index
Navicat > Player > İtem
Navicat > Player > Player_deleted

Edit: Whistle adminimizin söylediği Player_deleted tablosu tarafımca eklendi. Lazım olabilir aynı sorunu yaşayan olursa :)

Silinen karakterin ismini kullanamama.jpg

Son düzenleme:
Silinen karakterler player_deleted tablosuna eklenir. Karakter tam manasıyla silinmez yani. player tablosundan player_deleted tablosuna aktarılır. Bu yüzden silinen karakterlerin ismini kullanamazsınız.. Serverin sahibiyim kullanırım diyorsan player_deleted tablosundan karakterini silmeniz gerekli. ;)

Hocam demiş olduğunuz yere baktım yani player_deleted tablosuna temiz hiçbişey yok. Kullanıcı adı ile karakter adı aynı olunca kabul etmiyor bunu nasıl devredışı bırakabilirim ?

Kayıt orada yoksa böyle bir hata vermesi biraz saçma. Karakteri oyundan mı sildiniz? Yoksa navicattan mı?

Navicattan tamamen sildim ama simdide mesela kullanici adi test karakterin nickini test yapinca kabul etmiyor farkli hesap actim ondada ayni yani kullanici adiyla nick ayni olunca kullaniliyor diyo ayni sekilde bunu nasil devre disi birakirim umarim anlatabildim adminim :)

Oyun içinden silmediyseniz bu sorun olabilir. Çünkü siz servere start verdiğinizde game bu hesap bilgileri vector gibi şeylere kayıt ediyor. Yani navicattan silseniz bile aslında oyunun hafızasında bu yer alıyor. Eğer oyundan silseydiniz bu sorun olmazdı. Reboot atmayı dener misiniz?

Hocam sorun o değil aslında sorun mu onuda bilmiyorum ama nasıl düzeltirim sadece onu araştırıyorum şimdi 3 tane account açtım test1,test2,test3 şeklinde test1 accounta girince nick ismini test1 yapıyorum kullanılıyor diyor test2 yapıyorum kabul ediyor bi engelleme var oyunda normalde de var mı bilmiyorum resimde attım bu durum her fileste var mı ? navicattan silme olayı çözüldü bu arada hocam bu sekilde bi sorun kaldı yada bi kısıtlama diyelim.

Dosya Eklentileri

• account-test1.JPG
    account-test1.JPG
    170,3 KB · Gösterim: 548
Böyle bir hata sizde gördüm cidden forumdaki nickinizle karakter oluşturun bakalım gene aynı hatayı verecek mi? Birde filesinizi syserr kayıtlarınıza da bir bakın. Eğer bir şey varsa buradan kod bloguna ekleyin bakalım sorun ne..

Hocam sorunu anlamadınız :D baştan anlatayım kullanıcı adı: test1 diye navicattan açtım sonra karakter ekranında test1 nickini yaptım kullanılıyor dedi yani kullanıcı adın mesela whistle olsun o hesapta whistle adında açamıyosun ama whistlee oluyo anlıcagınız çakışınca o isimde karakter yaratamıyosunuz. saçma bi sorun veya sorun degil çözemedim normal tr de veya baska fileslerde de aynı mı bu yoksa benim fileste mi kısıtlama yapılmış.

Az önce bi pvp denedim galiba oyunun genelinde olan bişey bu acaba neden boyle birşey yapılmış merak ettim şimdi karakter veya hesap silme konusunda sorun yok hocam fakat bu konuda bilginiz veya bilgisi olan bi açıklama yaparsa sevinirim :)

Siz şunu mu diyorsunuz neden hesapla aynı isimle karakter oluşturulmuyor?
Mesela kullanıcı adı Whistle ise karakterin adını Whistle yapamıyoruz.
Sorunuz bu mudur?

Güvenlik sebebiyle olabilir fakat uyarı mesajı hatalı bence. Oraya hesap adıyla karakter ismi aynı olamaz diye uyarı eklenmesi daha makul olur. Gene de ben bu özelliği kapatmak istyorum derseniz kullandığınız filesi söyleyin açık kaynak kodlarına bakayım. :)

Bende zamanında bu files üzerinde çalışmıştım. :D Ama bende böyle bir sorun çıkmamıştı. Gene de sizin için bi bakalım. Biraz zaman alabilir..

peki hocam nasıl isterseniz :)

Bunun bir gerekçesi var. Bu bölümü büyük bir sorun çözüm bölümü olmasını istiyorum.
Özelden sadece 2 kişi görebilir ama konuları herkes görebilir. Bu bölümdeki konuların ne kadar görüntülenme aldığını görürseniz daha iyi anlarsınız. :)

Haklısınız hocam konu baya detaya gittiği için kapatılsın dedim başlıkla ters düşmeyelim diye ama doğru tabi genel konu bu şuan burda çözülsün tamamen :)

Geri