Çözüldü MYSQL kurulumunda Unknown directive modifier variable .CURDIR is recursive Hatası

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

BecauseOf

Üye
Üye
FreeBSD 11 makineye hiçbir files kurulmadığı için bilişimden 9.2 makine istedim, bu sefer de mysql kurmadan vermiş sanırım. mysql yazınca hata veriyor ve service restart atamıyorum diye mysql yoktur dedim yeniden kurmaya kalktım. Daha önce local makinede bütün mysql kurmaya çalıştığımda başıma gelen sorun yine geldi fakat bu sefer çözümlerim de işe yaramıyor.

----------------MySQL55 Kurulumu--------------------

putty login olunuz

cd /usr

portsnap fetch extract yaklaşık 15-20dk sürer

cd /usr/ports/databases/mysql55-client OLMAZSA # portsnap fetch update
# cd /usr/ports/databases/mysql55-client ; make deinstall clean ; make install clean

make install clean

cd /usr/ports/databases/mysql55-server OLMAZSA # pkg update ; pkg upgrade
# pkg install mysql55-client

make install clean​

böyle bir notum vardı. hiçbir komut yemiyor. portsnap fetch extract sonrası ilerletemiyorum. Haliyle oyunu da kuramıyorum.

upload_2018-9-28_18-7-31.png

İlk oyunu kurduğumda ise mysql yok herhalde dememin sebebi ise sh baslat.sh sonrası şu görüntüyü almamdı:

chmod: REVEN_game: No such file or directory
chmod: REVEN_db: No such file or directory
Kaç CH'yi acmak istiyorsun?(max4) [Reven] SF V1!
1

Loglar temizleniyor ... [Reven] SF V1!
Loglar temizlendi. Server Files!
Database Acılıyor ... [Reven] SF V1!
Real Server
Log Offmysql_real_connect: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)
failed, retrying in 5 seconds

Giris Aciliyor ... [Reven] SF V1!
PUBLIC_IP: xxxx interface em0
HOSTNAME: auth
mysql_real_connect: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)
cannot open direct sql connection to host: localhost user: maxmi db: common
cannot start server while no common sql connected

1.Kanal Aciliyor ... [Reven] SF V1!
PUBLIC_IP: xxxx interface em0
HOSTNAME: channel1
mysql_real_connect: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)
cannot open direct sql connection to host: localhost user: maxmi db: common
cannot start server while no common sql connected
failed, retrying in 5 seconds​

Çözüm
Sizin sh baslat.sh şeyiniz bozuk olabilir. Kullanmaya çalıştığınız filesi forumdan mı indirdiniz.

Kod:
SYSERR: Sep 29 03:19:33 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
SYSERR: Sep 29 03:19:34 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
SYSERR: Sep 29 03:19:35 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
SYSERR: Sep 29 03:21:08 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
SYSERR: Sep 29 03:21:09 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
SYSERR: Sep 29 03:21:10 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
Bu hata locale_string.txt dosyasında şu değeri vermediği için var. Şunu ekleyin.
Kod:
“%d saniye bekleyin.”;
“%d saniye bekleyin.”;

9.2’de aldığınız mysql hatasına gelince...
Her sey okey buraya kadar hicbir sorun yok her sey sizinkiyle ayni fakat boyle bir hata aliyorum sebebi ne acaba @Whistle

Duzeltme yapayim ilk basta kurdugumda navicata baglaniyorum reboot attiktan sonra boyle bir hata aliyorum sebebini bilmiyorum arastirdigimda da bir sonuc elde edemedim

Ve ayni sekilde suanda oyunda aktif bir sekilde ama navicata baglanamiyorum bir turlu
Mesajına yanıt gelmeden yeni mesaj yazmak yerine eski mesajını düzenleyebilirsin. Sürekli mesajlarını birleştirmek zorunda kalıyorum. Bu yaşadığınız sorunun bu konuyla alakası yok. Lütfen yeni bir konu açarak belirtiniz.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri