Çözüldü MYSQL kurulumunda Unknown directive modifier variable .CURDIR is recursive Hatası

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

BecauseOf

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
FreeBSD 11 makineye hiçbir files kurulmadığı için bilişimden 9.2 makine istedim, bu sefer de mysql kurmadan vermiş sanırım. mysql yazınca hata veriyor ve service restart atamıyorum diye mysql yoktur dedim yeniden kurmaya kalktım. Daha önce local makinede bütün mysql kurmaya çalıştığımda başıma gelen sorun yine geldi fakat bu sefer çözümlerim de işe yaramıyor.

----------------MySQL55 Kurulumu--------------------

putty login olunuz

cd /usr

portsnap fetch extract yaklaşık 15-20dk sürer

cd /usr/ports/databases/mysql55-client OLMAZSA # portsnap fetch update
# cd /usr/ports/databases/mysql55-client ; make deinstall clean ; make install clean

make install clean

cd /usr/ports/databases/mysql55-server OLMAZSA # pkg update ; pkg upgrade
# pkg install mysql55-client

make install clean​

böyle bir notum vardı. hiçbir komut yemiyor. portsnap fetch extract sonrası ilerletemiyorum. Haliyle oyunu da kuramıyorum.

upload_2018-9-28_18-7-31.png

İlk oyunu kurduğumda ise mysql yok herhalde dememin sebebi ise sh baslat.sh sonrası şu görüntüyü almamdı:

chmod: REVEN_game: No such file or directory
chmod: REVEN_db: No such file or directory
Kaç CH'yi acmak istiyorsun?(max4) [Reven] SF V1!
1

Loglar temizleniyor ... [Reven] SF V1!
Loglar temizlendi. Server Files!
Database Acılıyor ... [Reven] SF V1!
Real Server
Log Offmysql_real_connect: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)
failed, retrying in 5 seconds

Giris Aciliyor ... [Reven] SF V1!
PUBLIC_IP: xxxx interface em0
HOSTNAME: auth
mysql_real_connect: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)
cannot open direct sql connection to host: localhost user: maxmi db: common
cannot start server while no common sql connected

1.Kanal Aciliyor ... [Reven] SF V1!
PUBLIC_IP: xxxx interface em0
HOSTNAME: channel1
mysql_real_connect: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)
cannot open direct sql connection to host: localhost user: maxmi db: common
cannot start server while no common sql connected
failed, retrying in 5 seconds​

Çözüm
Sizin sh baslat.sh şeyiniz bozuk olabilir. Kullanmaya çalıştığınız filesi forumdan mı indirdiniz.

Kod:
SYSERR: Sep 29 03:19:33 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
SYSERR: Sep 29 03:19:34 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
SYSERR: Sep 29 03:19:35 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
SYSERR: Sep 29 03:21:08 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
SYSERR: Sep 29 03:21:09 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
SYSERR: Sep 29 03:21:10 :: locale_find: LOCALE_ERROR: "%d saniye bekleyin.";
Bu hata locale_string.txt dosyasında şu değeri vermediği için var. Şunu ekleyin.
Kod:
“%d saniye bekleyin.”;
“%d saniye bekleyin.”;

9.2’de aldığınız mysql hatasına gelince...
Freebsd 11’e files kuruluyor. Ben kurdum. Combatları yükleyince oluyor. Tekrardan en son sürüme yükseltilmesini talep edin. Güvenlik gereği de faydanıza olur.

Hata veriyordur syserr dosyalarına bi bakın. ;)
Şu hataya göre REVEN_game ve REVEN_db dosyasını bulamıyor.

Hata veriyordur syserr dosyalarına bi bakın. ;)
Şu hataya göre REVEN_game ve REVEN_db dosyasını bulamıyor.

9.2 de local de sorunsuz çalışıyor bu server files. Ama Sunucuda böyle. MYSQL komutlarının hiçbirinin çalışmamasından ve navicatin bağlanmamasından ben MYSQL kurulu olmadığını çıkardım. Bana sadece Freebsd kurup vermişler olabilir. Sağlayıcı ile papaz durumdayız zaten bu kadarını yaptıklarına şaşırıyorum.
baslat.sh dosyasında Reven_db Reven_game yerine db ve game yazdım o sorun kalktı ama zaten sorun o değildi, lokalde de aynı hatayı vererek oyun açılıyor sorunsuz.
upload_2018-9-29_2-44-7.png

11.1 de ise yeniden bir server files kurup denedim. sh baslat.sh çekince bütün syserr dosyaları siliniyor. Ve yenileri oluşturulmuyor. sh kapat.sh çektiğimde ancak tekrar oluşturuluyor.Putty geçmişinde de hiçbir hata mesajı olmadığı halde oyun başlamıyor. lib eksikliklerinden sebep piyasada ne kadar lib varsa attım ama asla oyuna exe ile girdiğimde karşımda açık bir oyun göremedim .Ancak bilişimin kendi filesi çalışıyor.

Allah Allah, 2 aydır olmayan şey bugün oldu. SRC dosyalarını da hallettim 11.1 de oyun açıldı sorunsuz gibi :S :S :S

bu önemli bir şey değil sanırsam

Ekleme: Tabii ki de sorun olacak. Oyuna girdim bir şekilde lakin sadece tek CH giriyor. hepsinde sunucuyla bağlantı yokmuş gibi ... yazarken birine giriyorsunuz onda da bu syserr oluşturuyor diğerlerine tekrar denerseniz girmiyor. Yalnızca tek ch açayım dedim o da olmadı. SRC build edeyim dedim gmake komutlarını almıyor. 11.1 benim için 2 aydır tam işkence oldu. Zar zor bilişime 9.2 kurdurttum işte.

Ekleme2: 4CH birden açtığımda sadece CH4 e giriyor ve karakter seçme gelmeden oyundan atıyor ErrorLog.txt oluşturuyor. reboot atıp CH1 veya 2 CH birden açarsam sorun olmuyor. Nedendir acaba :S

Ekleme3: baslat.sh 3 yazınca yalnızca 3ü açıyormuş. Düzenledim doğru hale getirdim. artık 3 yazınca 1 2 3 ü birden açıyor. ama asıl sorun düzelmedi.

Ekleme4: v2 yerine v1.2 files kurdum 4 CH açtım 10 dakika civarı bekledim. Ekranda 4 CH de STATE_NONE yani ... olarak gözüktüğü halde CH 2 ve CH 3 e giriyor. Gerçekten hiçbir şey anlamadım bu işten.

Ekleme5: v2'yi tekrardan kurdum. doğru baslat.sh ile 4 ch açtım bekledim. Ekranda 4 CH'de NORMAL gözüktü. Giriş yaptığım anda oyundan atıp ErrorLog.txt oluşturuyor.
python27.dll ve client exe'si ile ilgili. Tek CH ile çözülür mü dedim reboot attım tek CH açtım yine giriş yaptığım anda oyundan atıyor. Denememi önerdiğiniz files var mı?

Son düzenleme:
Sizin sh baslat.sh şeyiniz bozuk olabilir. Kullanmaya çalıştığınız filesi forumdan mı indirdiniz.

Kod:
Bu hata locale_string.txt dosyasında şu değeri vermediği için var. Şunu ekleyin.
Kod:
“%d saniye bekleyin.”;
“%d saniye bekleyin.”;

9.2’de aldığınız mysql hatasına gelince bozmuşsunuz sanırsam. Tekrardan kurmak gerekli.

Lib olayına gelirsek her gördüğünüz libi servere atmayın. Combat7x gibi şeyleri kurun. Eğer 64 bit freebsd yüklü ise freebsd sitesinden lib32 dosyalarını edinmeniz lazım.

Çözüm

Kod:
Kod:
“%d saniye bekleyin.”;
“%d saniye bekleyin.”;

9.2’de aldığınız mysql hatasına gelince bozmuşsunuz sanırsam. Tekrardan kurmak gerekli.

Lib olayına gelirsek her gördüğünüz libi servere atmayın. Combat7x gibi şeyleri kurun. Eğer 64 bit freebsd yüklü ise freebsd sitesinden lib32 dosyalarını edinmeniz lazım.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

9.2 ye 5.5 kurulumunu bu link sayesinde sorunsuz hallettim. Lakin yine oyunu başlattığımda son yazdığım durum gerçekleşiyor, oyun açık gözüküyor, karakter ekranına tam geçerken exe kendini kapatıyor. Reven fileslarını deniyordum sonrasında maxmi denedim ve maxmide sorun yok galiba ama o da çok çıplak tabi. Önerdiğiniz files var mı?

Forumlarda paylaşılan çoğu filesler benim gözümde sorunlu olduğu için önerebileceğim bişey yok maalesef. Eğitim videolarımda frozen filesini kullanıyordum. Lakin game ve dbsini değiştirmiştim.

Forumlarda paylaşılan çoğu filesler benim gözümde sorunlu olduğu için önerebileceğim bişey yok maalesef. Eğitim videolarımda frozen filesini kullanıyordum. Lakin game ve dbsini değiştirmiştim.
Aynen öyle bakiyorum 50 sayfa konu ama buglar dolu ve bilerek bırakıldığı da belli. Kısmında güvenlik açığı var. Haliyle kullanmak istemiyoruz peojemizde. Frozen SF bakacağım eğitim videolarını izlemiştim 2 3 ay önce. Ben en son 2013 zamanlarında piyasadaydım ve o zaman herkes en iyisini yapmaya calisir ücretsiz paylaşırdı..

Eskiden hobi olarak yapılırdı şimdi amaç farklılaştı. :(

Siteye küsen kafasına göre iş yapıyor. Hayır işi mi yapıyorlar ego mu kasıyorlar anlamıyorum. Ne yazık ki orijinal dosyaları bulunmuyor silmiştim. Maxmi'yi kullanın isterseniz. Yada Can Baran'ın vanilla 40k paylaştığı vardı.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bu hem temiz versiyon hiçbir şey eklenmemiş hali.
Bende bi ara temiz alt yapı hazırlamayı ve bunu hazırlarken videoya çekmeyi düşünüyorum.

Variable .CURDIR is recursive.
@Whistle puttyde bu sorunun sebebi ne acaba nasil cozebiliriz bunu
"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 1016: Unknown directive
Unknown modifier 't'
Yanina ekstra olarakta sunu sorayim boyle bir hata var anlami ne bilmiyorum nasil olabilir eksik bir sey yok her sey sorunsuzdu daha sonra buraya gelene kadar @Whistle

"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 1016: Unknown directive
Unknown modifier 't'
Yanina ekstra olarakta sunu sorayim boyle bir hata var anlami ne bilmiyorum nasil olabilir eksik bir sey yok her sey sorunsuzdu daha sonra buraya gelene kadar @Whistle
pkg install mysql55-server
pkg install mysql55-client

şeklinde kurabilirsiniz.

pkg install mysql55-server
pkg install mysql55-client

şeklinde kurabilirsiniz.
Her sey okey buraya kadar hicbir sorun yok her sey sizinkiyle ayni fakat boyle bir hata aliyorum sebebi ne acaba @Whistle

Duzeltme yapayim ilk basta kurdugumda navicata baglaniyorum reboot attiktan sonra boyle bir hata aliyorum sebebini bilmiyorum arastirdigimda da bir sonuc elde edemedim

Ve ayni sekilde suanda oyunda aktif bir sekilde ama navicata baglanamiyorum bir turlu

Dosya Eklentileri

• 2019-06-20 (1).png
    2019-06-20 (1).png
    77,7 KB · Gösterim: 507
  • 2019-06-20.png
    2019-06-20.png
    362,7 KB · Gösterim: 253
En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri