Çözülemedi Modelleme

Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ZEUS06

Premium Üye
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Tekrardan selamlar, uzun süredir karakter iskeletleri ve maplara eklenen imzalar hakkında uğraşıyorum. Bu süreçte karakter animasyonlarını ve kostüm düzenlemelerini 3ds max üzerinden yapma konusunda gözle görülür şekilde mesafe katettim fakat hala aşamadığım bir sorun var ve bu süreci hızlandırabileceğini düşündüğüm için foruma bir soru sormak istedim. Karakterler üzerinde yaptığım bu düzenlemeleri maplar üzerinde yapamıyorum, kısa özet geçecek olursak elimizdeki maplara birkaç önlem amaçlı logo sıkıştırmak ve ek gökyüzü imzaları için 3ds max üzerinde gr2 pluginlerini kullanarak import etmeye çalışıyorum fakat bu konuda başarılı olamadım. Araştırmalarıma göre bu durum unity üzerinden de yapılıyormuş ama paylaşanlar geri dönüşleri söylememişler. Bu konuda benim gibi çalışıp başarabilen var mı? veya elinde bir çözüm önerisi olan?

Not: Sıfırdan 3d model yapıp word editör üzerinden ekleyebilirim fakat ben bu işlemi elimdeki önceden logo eklenmiş mapların logolarını sökmek için yapmak istiyorum. Bunları temizleyip kullanabilmek birçok işi daha hızlı hale getirebilir.

Eğer istediğin şey;
134815_030423f08ee599bfb31d38e2203be35e.png

bunun gibi dahili logoları model üzerinden kaldırmak ise bu zaten çok basit bir şey. Logolar da modelin diğer her kısmında olduğu gibi vektörel olarak seçilebiliyor, dolayısıyla 3dsmax üzerinden ilgili kısımlara tıklayıp logoyu ve bağlantılı olduğu kısımları tamamen silebilirsin. Daha sonra export yapıp logosuz bir şekilde kullanabilirsin.

Eğer logo eklemek istiyorsan da; logonu oluşturup ctrl+c ctrl+v ile modelin üzerine yapıştırıp konumlandırabilirsin. Ama bu noktada (belki) küçük bir bağlama işlemi gerekebilir, onu da yukarıda anlattığım işlemi uygularken kontrol edebilirsin. Mevcut logonun nasıl bağlı olduğuna bakabilirsin. Bunu hiç denemedim, belki de sadece yapıştırıp konumlandırman yeterli olabilir.

Eğer istediğin şey;
15329 eklentisini görüntüle
bunun gibi dahili logoları model üzerinden kaldırmak ise bu zaten çok basit bir şey. Logolar da modelin diğer her kısmında olduğu gibi vektörel olarak seçilebiliyor, dolayısıyla 3dsmax üzerinden ilgili kısımlara tıklayıp logoyu ve bağlantılı olduğu kısımları tamamen silebilirsin. Daha sonra export yapıp logosuz bir şekilde kullanabilirsin.

Eğer logo eklemek istiyorsan da; logonu oluşturup ctrl+c ctrl+v ile modelin üzerine yapıştırıp konumlandırabilirsin. Ama bu noktada (belki) küçük bir bağlama işlemi gerekebilir, onu da yukarıda anlattığım işlemi uygularken kontrol edebilirsin. Mevcut logonun nasıl bağlı olduğuna bakabilirsin. Bunu hiç denemedim, belki de sadece yapıştırıp konumlandırman yeterli olabilir.
Hayır bu konuda problem yok tamamen karakterleri düzenleyebiliyorum fakat benim düzenlemek istediğim şey maptaki logoların durumu karakterlerde kaldırdığım gibi maplarda da kaldırmak istiyorum fakat dönüştürücüler işe yaramıyor. Unity üzerinden birkaç düzenleyen kişi bulabildim paylaşılan dosyaları denedim gerekli yerleri düzenledim ama genel manada işe yaramıyor ki görünüşe göre geri dönüşler de pek sağlıklı değil. O sebeple burada farklı bir bilgi/öneri bulabilirim amacıyla konu açtım

Son düzenleme:
Hayır bu konuda problem yok tamamen karakterleri düzenleyebiliyorum fakat benim düzenlemek istediğim şey maptaki logoların durumu karakterlerde kaldırdığım gibi maplarda da kaldırmak istiyorum fakat dönüştürücüler işe yaramıyor. Unity üzerinden birkaç düzenleyen kişi bulabildim paylaşılan dosyaları denedim gerekli yerleri düzenledim ama genel manada işe yaramıyor ki görünüşe göre geri dönüşler de pek sağlıklı değil. O sebeple burada farklı bir bilgi/öneri bulabilirim amacıyla konu açtım
Mapteki logolar derken neyi kastediyorsun tam olarak? Binalardaki logolar gibi mi?

Elimde calliope'nin dosyaları var ama bu logonun olduğu sürüm mü bilemiyorum. Hangi harita bu? Bir kontrol edeyim.
Onu örnek olarak atmıştım wikiden elime geçti fakat map adı plechito_bloody_cathedral bu calliopenin 2022 nisandan sonraki açık packte mevcut olması gerek

Zindan dosyalarında kaldırmak yerine üzerine kendin kaplama yapmak daha kolay oluyor, tabi plechinin logolarını kaldırmayı bilen biri açıklarsa topluluğa da fena faydası dokunur

Zindan dosyalarında kaldırmak yerine üzerine kendin kaplama yapmak daha kolay oluyor, tabi plechinin logolarını kaldırmayı bilen biri açıklarsa topluluğa da fena faydası dokunur
Evet son seçeneğim üstüne obje koymak fakat bu konuda bir şey bulabilirsek durumlar çok değişir

Onu örnek olarak atmıştım wikiden elime geçti fakat map adı plechito_bloody_cathedral bu calliopenin 2022 nisandan sonraki açık packte mevcut olması gerek
Maalesef bendeki dosyalarda bu mevcut değil. Eğer atabilirsen bir göz atabilirim

dungeonblock olarak kullanılan objeler bunlar logoları kaldırmak mesele değil aynı ışıklandırmayı yapmak problem ben yapamamıştım bunun için bir yöntem bilmiyorum

Yoğun uğraşlarımız sonucu birkaç hata ile karşılaştık ve sonuca varamadık, şimdilik yerine obje koyarak geçiştiriyorum. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.

Bu konuda birkaç farklı grafiker arkadaşlara başvuracağım, herhangi bir çözüme kavuşursam yeni bir konu oluşturup bu durumu detaylı olarak paylaşacağım. Metin2 bölümünün bu konuda çok fazla can çekiştiğini düşünüyorum bu sayede herkes rahata ermiş olur. Herkese kolaylıklar dilerim :alsaa:

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri