Çözüldü mob_proto txt ten veri çekmiyor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

tc1322

MT Üye
MT Üye
cores/db deki txt dosyalarından sunucunun veri çekmesini nasıl sağlayabilirim reboot attığımda ordaki verileri almıyor ve chler açılmıyor yaptığım değişiklikleri eski haline yani eklediğim metin bloğunu sildiğimde ve rebootu tekrar attığımda sunucu açılıyor. No-txt diye bi özellik varmış galiba biraz araştırdım kendi conf.txt dosyamda bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim ve no-txt ne işe yarıyor tam olarak bunuda cevaplarsanız sevinirim.

Çözüm
Aslında files ile uyumlu proto dosyalarınız varsa no_txt'e gerek kalmadan rahatlıkla düzenlemeleri yapabilirsiniz.
Şu videoda dosyaları rahatça nasıl düzenlenebileceğini anlatmıştım.
Video başlığı yanıltmasın içerisinde sistemin proto dosyalarını nasıl okuduğundan filan de bahsediyorum.

Bildiğim kadarıyla no txt özelliği item_proto item_names mob_proto _mob names gibi txt dosyalarını okutmanıza gerek kalmadan direk veritababnından çekiyor yani item veya moblar üzerindeki değişiklikleri navicat üzerinden oynama yaparak uygulayabilirsiniz

Bildiğim kadarıyla no txt özelliği item_proto item_names mob_proto _mob names gibi txt dosyalarını okutmanıza gerek kalmadan direk veritababnından çekiyor yani item veya moblar üzerindeki değişiklikleri navicat üzerinden oynama yaparak uygulayabilirsiniz
teşekkürler şimdi no-txt açıp öyle deneyecez yada bir yolunu söyleyen arkadaşımız çıkar :D

Hocam bende @Whistle hocamın proto dosyalarını excel ile açma videosunda bahsetmişti sanırım ordan aklımda kalmış no.txt özelliği konuya hakim değilim pek bu kadar yardımcı olabildim :D

Aslında files ile uyumlu proto dosyalarınız varsa no_txt'e gerek kalmadan rahatlıkla düzenlemeleri yapabilirsiniz.
Video başlığı yanıltmasın içerisinde sistemin proto dosyalarını nasıl okuduğundan filan de bahsediyorum.

Çözüm

teşekkürler video gözümden kaçmış heralde

@Whistle hocam mapteki objleler gözükmüyorda property.txt e tanımlamak gerekiyormuş galiba mantığından ufakça bahsedebilirmisin yada konu varmı göremedim yeni konu açabilirim isterseniz

@Whistle hocam mapteki objleler gözükmüyorda property.txt e tanımlamak gerekiyormuş galiba mantığından ufakça bahsedebilirmisin yada konu varmı göremedim yeni konu açabilirim isterseniz
Merhaba @tc1322 açmış olduğunuz konuda çözüme ulaşabildiğinizmi ?
Syserr hatalarını paylaşırmısınız.

Şuan ch1 açılmıyormu ?
hata:
SYSERR: Feb 27 21:59:52.311129 :: ApplyPoint: Unknown apply type 77 name [SA]Scott
[SA]Scott isimli hesaba girerken hata veriyor. dosyaları incelemeden bişey deyemem.

obje sorunum çözüldü benim gibi takılan varsa legendy files kullanıyorum konu açıp anlatabilirim (konu kapanabiliri)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri