Server Files MmoTutkunları Windows Altyapı Server Files

hangi lib eksik onu söyle diyorum işte bende

sunucu windows da tek cmd '' db '' aktif olmakta,
game ve kanallar auth cmd gelmiyor.

onun harici kütüphane güncelleme hala yapamadım ,
bu sizdeki vstudio 2022 kurulum ekranında
masaüstü kodlaması
c++ kodlaması
ve eklentilerin olduğu bir resim atarmısın
eksik kütüphaneyi ekliyelim

v 143 ile ilgili ne varsa yükledim sorunsuz

Dosya Eklentileri

• resim_2024-02-04_081234525.png
    resim_2024-02-04_081234525.png
    21,4 KB · Gösterim: 28
Son düzenleme:

masaüstü kodlaması
c++ kodlaması

Önceden açtığınız channel'ları kapatmadan yenilerini açmaya çalıştığınız için öyle oluyor. Taskbar'da 7 tane core açık. Sunulan dosyalarda hiçbir eksiklik yok. Visual Studio 2022 Community Edition installer'da C++ Game Development ve C++ Desktop Development seçeneklerinin varsayılan yüklemesiyle build alabiliyorsunuz.

masaüstü kodlaması
c++ kodlaması

valla konuya koyduğum videodaki gibi hiçbir şey yapmadan bu dosyaları açabilmen lazım. sen bir şey güncelleyip açamıyorsan güncellediğini kontrol etmen lazım. eksik libleri söyle hata aldığın libi diyorum söylemiyorsun. konu bence tastamam. aldığın hatayı paylaşmazsan yardımcı olamam.

yuncuya açabilirsin diye düşünüyorum. dosyaları nereye kurduğunun pek bir önemi yok. ha freebsd ha vds vps server. ayrıca bu filesin amacı dıştan oyunc
Senin neyi denemek istediğin o kadar umrumda değil ki. Şimdi xscreamx istedi diye server kiralamaya gidiyorum paşamız test yapacakmış 🤣
anladım o zaman iddia etmemelisin dışarıdan girebiliyorlar diye o şekilde olmaz o iş ondan dolayı kafa karışıklığı olmasın kimsede
öncelikle bu üstten tavırlı üslubun hiç doğru değil. konunun başından beri konuyu küçümseyi kötüleyici tavrın yüzünden sana yardım etmekte istemiyorum açıkçası. hamachii server kurulumunu öğrenip configlere ipleri yazarak dıştan oyuncuya açabilirsin diye düşünüyorum. dosyaları nereye kurduğunun pek bir önemi yok. ha freebsd ha vds vps server. ayrıca bu filesin amacı dıştan oyuncu almak değil freebsd ile uğraşmamak. daha hızlı şekilde çalışmak. işlemlerin bitince yine freebsdye dönebilirsin.
yok burada ayrımcılık yapmamalısın arkadaşın diye onu tutmamalısın adaletli olmalısın yoksa karşına bunlar gelir. kendileri maşallah çok dikta olarak cümlelerini kurmuş yorumlara bakarsınız. ondan dolayı iddia ettiği şey o şekilde olmaz yanlış bilgi vermemeli. buradan senide kınıyorum çıkar uğruna ayrımcılık kayırma olayı günümüzde arttı şaşırmıyorum ama tavrımıda sergileyerek kınıyorum

anladım o zaman iddia etmemelisin dışarıdan girebiliyorlar diye o şekilde olmaz o iş ondan dolayı kafa karışıklığı olmasın kimsede

yok burada ayrımcılık yapmamalısın arkadaşın diye onu tutmamalısın adaletli olmalısın yoksa karşına bunlar gelir. kendileri maşallah çok dikta olarak cümlelerini kurmuş yorumlara bakarsınız. ondan dolayı iddia ettiği şey o şekilde olmaz yanlış bilgi vermemeli. buradan senide kınıyorum çıkar uğruna ayrımcılık kayırma olayı günümüzde arttı şaşırmıyorum ama tavrımıda sergileyerek kınıyorum
kimi çıkar uğruna kayırdım? hadi diyelim kayırdım adamdan çıkarım ne? burada bu server files vdste çalışır mı çalışmaz mı bu açıkçası benim umrumda değil. sırf sen memnun olasın diye bende bunu test etmem. bunu kullanıcı olarak senin test etmen gerek çünkü böyle bir gayesi olan kişi sensin biz değiliz.

Forum tartışmak için var. Yanlış bir şey gördüysen "yanlışın var bunun doğrusu bu şekilde" diye düzeltebilirsin. Pasif agresif imalı konuşmalara, laf çarpmalara gerek yok.

Efendilik arıyorsan Beyaz Show'a git dostum. Burada kimse sana zorla bu dosyaları kullan demiyor.

wındows serverda etkileşim olmuyor ;

Test Server
Log Offlog_file_delete_old: stat: No such file or directory
connecting to MySQL server (player)
CREATING DIRECT_SQL
AsyncSQL: locale euckr

bu uyarı sebebi nedir.

wındows serverda etkileşim olmuyor ;

Test Server
Log Offlog_file_delete_old: stat: No such file or directory
connecting to MySQL server (player)
CREATING DIRECT_SQL
AsyncSQL: locale euckr

bu uyarı sebebi nedir.
videodaki yaptığım gibi kurulum yaparsan açılıyor. ki bu attığın bir hata değil. ya hata almıyorsun oyun açılmış ya da çok yukarıdan attın syserri

masaüstü kodlaması
c++ kodlaması

windows güvenlik duvarı game ve kanal cmdlerini karantinaya alıyor bir kontrol et muhtemelen sorunun bundan kaynaklanıyor.

bu da olabilir ;
wındows server 2019-2022 paketleri bırakıp
wındows server 2012 pakete aldım.
bir daha test edicem
Windows server 2022 ile denedim ben. Çalışıyor. Kurulum için video var konuda. Olduğu gibi çalışan bir şeyi nasıl bu kadar bozabildiniz anlamadım. Tek yapmanız gereken şey MySQL 5.6-server kurduktan dosyaları masaüstüne atıp çift tıklamak.

Windows server 2022 ile denedim ben. Çalışıyor. Kurulum için video var konuda. Olduğu gibi çalışan bir şeyi nasıl bu kadar bozabildiniz anlamadım. Tek yapmanız gereken şey MySQL 5.6-server kurduktan dosyaları masaüstüne atıp çift tıklamak.
işte bu videoları o yüzden çekiyorum ;
hata bir yerde var ise hata var demektir :)

eğlenerek çözelim

Hiçbir ayar yapılmamış, yeni kurulmuş bir Windows Server 2022 sanal makine üzerinde kurulumu baştan sona gösterdim. Kendi evindeki Windows 10 ve Windows 11 bilgisayarlara kurmak isteyen arkadaşlar da bu videoyu takip edebilir çünkü kurulum tamamen aynı.

Video:

@rhankorkmaz tahmin ettiğim gibi senin yaşadığın sorunların hiç biri yok. Yani bu demek oluyor ki sorun işletim sisteminde de değil, server filesda da değil. Sen kendi dosyaların üzerinde oynayarak bozmuş yada işletim sisteminde bu sorunlara sebep olacak işlemler yapmışsın.

bu files çalışmıyo diyenler artık lütfen demesin, her şekilde her yerde çalıştığını kanıtladık :D

Geri