Çözüldü Minimap boyutunu büyütmek

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

bqofficial

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, minimap üzerine tasarım yaptık ancak oturmadı. Ne kadar .sub dosyalarını kontrol etsem de minimapın etrafındaki çemberin görsel içerisindeki konumunu belirleyen .sub dosyasını bulamadım bu sebep ile direk minimapı büyütmeyi düşünüyorum, Minimap boyutunu nereden büyütebilirim? uiminimap ve minimap.py kurcaladım ancak bulamadım.

minimap.sub dosyası ETC packi içindedir.
Bu sub dosyası da ETC/ui/minimap.dds dosyasını işaret eder. Yani kısacası minimap'e dair her şey minimap.dds içindedir.

minimap.jpg

minimap.sub dosyası ETC packi içindedir.
Bu sub dosyası da ETC/ui/minimap.dds dosyasını işaret eder. Yani kısacası minimap'e dair her şey minimap.dds içindedir.

7157 eklentisini görüntüle
Evet öncelikle teşekkür ederim, bu görsel üzerinde değişiklik sağladık zaten ancak minimapı istediğimiz gibi oturtamadık görselin iç kısmı biraz büyük ancak görselden vazgeçmek istemiyoruz, minimap klasöründeki tüm .sub'ları tek tek editlememe rağmen minimap'ın çemberinin görselde nasıl konumlandırıldığını bulamadım. En son minimapın kendi boyutuyla oynamayı düşünüyorum ancak onuda nereden yapabileceğimi bilmiyorum.

Minimap i hiç detaylı incelemedim ancak root içinde interfacemodule.py / game.py / uiminimap.py dosyalarında, minimap ile ilgili ve SetPosition özelliği barındıran bir kod varsa muhtemelen ordandir. Eğer bu yoksa büyük bir ihtimalle uiscript içinden çekiyordur.

Minimap i hiç detaylı incelemedim ancak root içinde interfacemodule.py / game.py / uiminimap.py dosyalarında, minimap ile ilgili ve SetPosition özelliği barındıran bir kod varsa muhtemelen ordandir. Eğer bu yoksa büyük bir ihtimalle uiscript içinden çekiyordur.
Detaylı olarak baktıktan sonra dönüş yaparım, teşekkür ederim.

minimap dediğin m ye basınca açılan. yuvarlak olan atlas diye geçiyor..
Tam tersi, M'ye basınca açılan atlas diye geçer. Yuvarlak olan ise minimap diye geçer.
Hatta bunun en açıklayıcı örneği, bağlı oldukları dds isminden bile görülüyor.

minimap.dds:

minimap.jpg

metin2_map_c1_atlas.dds (mavi bayrak 1.köye haritası):

metin2_map_c1_atlas.jpg

Ama şu an konuda hangisi için yardım isteniyor bende karıştırdım.

Map klasöründe hangi mapı istiyorsan içerisine gir : atlas.sub var bunu aç +not ile içerisinde yazıyor

Örnek :
Kod:
title subImage
version 1.0
image "metin2_map_c1_atlas.dds"
left 0
top 0
right 204
bottom 255

OZp86A.jpg

Umarım anlatabilmişimdir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri