Çözüldü Metinlere Karşı Güç Efsunu Ekledim. Fakat Efsun İsmi Gözükmüyor.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

kadirkado123

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Metinlere Karşı Güç Efsunu ekledim. Keşiş Plaka'ya yerleştirdim. Özellik Çalışıyor. Fakat ismi gözükmüyor. Defans'ın altında yazması lazım normalde.
Bazılarınınkinde UNKOWN falan yazıyor ama bende hiç yazmıyor.

Locale_Game'e de ekledim.

Dosya Eklentileri

• char.h.png
    char.h.png
    144,8 KB · Gösterim: 37
  • Itemdata.h.png
    Itemdata.h.png
    130,6 KB · Gösterim: 36
  • length.h.png
    length.h.png
    135,1 KB · Gösterim: 33
  • packet.h.png
    packet.h.png
    114,1 KB · Gösterim: 36
Hatanızın çeşitli sebepleri olabilir.
Örneğin ;
1. Eksik kod blokları
2. Farklı yerlere eklenen kod blokları
3. Enum Sırası farklıdır. Ama böyle olursada UNKNOWN diye gözükmesi lazım
4. İteme efsunu ekleyememiş olabilirsin.

bunları bi kontrol et istersen birde 1 konuda sistem var içerisinde boss efsunu ve metin efsunu dosyası var onu ekte link ekliycem ordan indir kodları karşılaştır yada onu kaldır bunu ekle kesin gözükecektir. Kendim ekledim sorunsuz çalışıyor. Kolay gelsin İyi forumlar.

Ek;

Yüzük Sistemi - Ring System

Not:
Tüm sistemi yani tüm dosyaları ekleme sadece içerisindeki efsunların olduğu dosya ayrı tutulmuş zaten indirdiğinde göreceksin sadece ve sadece onun içindekileri eklemen sorunu çözecektir.

Hatanızın çeşitli sebepleri olabilir.
Örneğin ;
1. Eksik kod blokları
2. Farklı yerlere eklenen kod blokları
3. Enum Sırası farklıdır. Ama böyle olursada UNKNOWN diye gözükmesi lazım
4. İteme efsunu ekleyememiş olabilirsin.

bunları bi kontrol et istersen birde 1 konuda sistem var içerisinde boss efsunu ve metin efsunu dosyası var onu ekte link ekliycem ordan indir kodları karşılaştır yada onu kaldır bunu ekle kesin gözükecektir. Kendim ekledim sorunsuz çalışıyor. Kolay gelsin İyi forumlar.

Ek;

Yüzük Sistemi - Ring System

Not:
Tüm sistemi yani tüm dosyaları ekleme sadece içerisindeki efsunların olduğu dosya ayrı tutulmuş zaten indirdiğinde göreceksin sadece ve sadece onun içindekileri eklemen sorunu çözecektir.

Kanka ekledim ve keşişe ekledim. Çalışıyor +9 Keşiş giyince metinlere çok vuruyor ama keşişin kodunda gözükmüyor. Metinlere karşı güçlü diye.

Game / Client src yi ekliyorum. Packlerde aynı şekilde locale ile birlikte.

Sonra şöyle yapıyorum. Dump_proto'ya eklemeyi yaptım. Sonra İtem_proto.txt'nin içinde Keşiş +9 a " APPLY_ATTBONUS_METIN " ekledim yanına 90 yazdım. Sonra bu Item_proto.txt'yi ve diğer 3 txt'yi "/usr/game/cores/db"'ye attım orda da txt'ler var. Sonra Onları dump_proto.exe ile " Item_proto" ve " Mob proto" ya çevirdim. Bu ikisini de pack'e attım.

Kanka ekledim ve keşişe ekledim. Çalışıyor +9 Keşiş giyince metinlere çok vuruyor ama keşişin kodunda gözükmüyor. Metinlere karşı güçlü diye.

Sonra şöyle yapıyorum. Dump_proto'ya eklemeyi yaptım. Sonra İtem_proto.txt'nin içinde Keşiş +9 a " APPLY_ATTBONUS_METIN " ekledim yanına 90 yazdım. Sonra bu Item_proto.txt'yi ve diğer 3 txt'yi "/usr/game/cores/db"'ye attım orda da txt'ler var. Sonra Onları dump_proto.exe ile " Item_proto" ve " Mob proto" ya çevirdim. Bu ikisini de pack'e attım.
İtem proto ve Mob Proto ftpden çekiyo olabilir onu kontrol etmeni öneririm.

İtem proto ve Mob Proto ftpden çekiyo olabilir onu kontrol etmeni öneririm.

Kanka "/usr/game/cores/db" sekmesinde mob_proto.txt, mob_names.txt , item_proto.txt, item_names.txt var hepsine atıyorum. Zaten bir İtem_proto.txt editledim keşiş +9 a verdim efsunu çalışıyor fakat gözükmüyor. Birde navicatta falan item_attr'de gözükmüyor attr_metın felan ondan mı acaba?

Kanka "/usr/game/cores/db" sekmesinde mob_proto.txt, mob_names.txt , item_proto.txt, item_names.txt var hepsine atıyorum. Zaten bir İtem_proto.txt editledim keşiş +9 a verdim efsunu çalışıyor fakat gözükmüyor. Birde navicatta falan item_attr'de gözükmüyor attr_metın felan ondan mı acaba?
Efsunu İtem_attr > Design Table Bölümüne ekledinmi peki ?

dump protoya ekledikten sonra dump protoyu derleyip derlenen dumpla oluşturdun dimi protoları

uitooltip.py, locale.txt ve item proto yu atsana.

Derlenmiş .exe yi cliente atıyormusun ve root la locale 'i pack kapatıcıyla kapatıyormusun?

Çözüm
uitooltip.py, locale.txt ve item proto yu atsana.

Derlenmiş .exe yi cliente atıyormusun ve root la locale 'i pack kapatıcıyla kapatıyormusun?

Abi tabiri caizse mallığıma verin ya. O kadar kişiyi yordum. Hakkınızı helal edin.
Packi kapatıyorum sanıyormuşum. Ama aynı isimde aynı yerlerde C'de birde yedek olarak D'de dosya tutuyordum.
D'de zamanında işlem yaptığım için D' olarak kalmış dosya yolu, isimlerde aynı olunca başına bakmadım .
Bu kadar kişiyi yordum Hakkınızı Helal Edin.

niye mal olacakmışsın robotmusun sen hata yapa yapa öğreneceksin işte :) . Bunlar hepimizin başına gelen şeyler.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri