yunus0399

「RcT 」YunusED
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Kod:
-------- Küçük bir bilgilendirme -----

Merhaba arkadaşlar uzun süre olmasada bi süre metin2 geliştirmesiyle uğraşmıştım srclere girmeden ufak tefek değişiklikler yapıyodum açıp kapatıyodum ekiple birlikte ve ekip dağılınca kendim geliştirmeye karar verdim bu forumu uzun süredir takip ediyorum gerçekten bulabileceğiniz güzel forumlardan burda olmayı seviyorum ve açılan metin2 üzerine geliştirmelerinin birçoğunu okudum ve çok hoşuma gitti yaklaşık 1 aydır geliştirdiğim filesimin bende changelogunu yani değişikliklerini paylaşmayı düşünüyorum eklediğim sistemlerin linklerinide paylaşmayı düşünüyorum çünkü diğer arkadaşlarım işlerinin ehli olduğunu biliyorum bazı sistemleri kendileri yazmışlar gerçekten hayran kaldım ama benim şuanlık öyle bir bilgi birikimim yok kod olarak C ve C# temelim var python oluşmaya başladı ama C++da zayıfım yani fix veyahut sistem yazamıyorum bulduklarımı paylaşıp bu yolda olan arkadaşlarımında faydalanmasını sağlamak. Ayrıca forum yöneticisi olan @Whistle nin eğitimlerini takip ediyorum gerçekten çok başarılı eğitimler python kısmında çözebilirsem o eğitimlerden yeni sistemler ve metin2nin yapısını birazcık değiştirmek istiyorum önceki açtığım konulardan bazılarını hayata geçirmek istiyorum bu konunun altında yada orada yenilikleri yada yapacağım şeyler aklıma geldikçe eklemeye çalışacağım

ve konumuza dönelim arkadaşlar files olarak Razuning V5 kullanıyorum bir çok fix ve ölü kodlar kaldırılmış daha birçoğunuda kaldırıcam filesin detaylarına linkten ulaşabilirsiniz alt yapı olduğu için hiç birşey yoktu ufak tefek değişiklikler yaptım
işte bazı değişiklikler ;

#define __GM_ICON__ // Seviye yanı gm iconu
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

#define ENABLE_MOB_SCALE_SYSTEM // Mobları Büyült - Küçült

1696274698138.png
1696274778151.png

Son düzenleme:
eklediğim tüm sistem linkleri kendi filesime ekleyip çalışan sistemler fix vs konusundan açıkcası haberim yok araştırıyorum şuanlık herhangi bi sorun yaratmadılar sorunsuz çalışıyolar özellikle k envanteri gibi sistemler 5 6 kişinin paylaştığını tek tek deneyip en stabil olanını ekledim.

yöneticilerimede bi soru yöneltmek istiyorum linkler başka forumlara ait olursa sorun olurmu ona göre eklemiyim zaten araştırarak bulunabilr sistemler hepsi ama kolaylık ve bilgilendirme amaçlı olması adına eklemeyi düşündüm diğer paylaşılanlarda yoktu

02.10.2023
emoji sistemi olmadığı için sadece bilgi mesajı var yarında emoji sistemini ekleyip görsel ekliycem

Son düzenleme:
Başarılar dilerim. Ayrıca videolar için yazdığınız yorumlar için teşekkür ederim 😊

24.10.2023
Merhaba arkadaşlar ufak bi aradan sonra ( sağlık sorunları ) gelişmelere devam edicem ama 1 konu daha açtım ufak tefek değişiklikler olabilir ama şuanlık devam edicem

bahsi geçen konu : Mmorpg Yapısı

Sistem eklemeye ufak ufak devam ( 01.11.2023 )

Kostüm Penceresi Değiştirildi.
(@TheAdmin33 Teşekkürler. Sistem için Tıklayın)
Kostüm penceresine ek yüzük sistemi eklendi.
(Sistem için Tıklayın)

1698858365121.png
1698858725916.png

Hızlı Biyolog Sistemi Eklendi.
1698859155488.png

Not: Araştırmacının Özütü ve Beranın Kalbi kullanıldığında game.core verip ch kapanıyodu düzeltildi.

Sonunda Düzelttim :) Ayrıca +10 hızlı statü verme eklendi emoji sistemiyle birlikte
1698861290227.png
1698861340903.png

Emoji sistemini eklemiştim ama sadece yazılar geliyodu resimler yoktu dosyadaki resimleri etcye atmıştım ymirworka ama icona atılcakmış atınca düzeldi ordada olur diye düşünmüştüm olmuyomuş 😂😂😂

Son düzenleme:
En sonki gelişmelerin ardından fileste kod değişiklikleri yapmıştım kendi bilgimce ve filesi bozdum :) ama hemen geri toparladım bi kaç değişiklik yaptım işte onlar;

Giriş temasını tekrardan değiştirdim
(Test Server eklemek ve tek clientte yönetmek için böyle yaptım daha güzel görünüyo bu girişi seviyorum :) )
Öncesi :
1699201283964.png
Sonrası :
1699201308297.png

Auto Select Skıll ekledim
( @nyami'ye Teşekkürler Sistem İçin )

Görsel :

1699201682661.png
Hızlı Sil Sat Eklendi.
Bu sistemin çalışması için yere item düşür sil sat eklendi.
(K envanter uyarlaması yapıldı. Her 2si içinde)
( @TheAdmin33'e Teşekkürler Sistem İçin )
Görsel :

1699201949403.png
Sistemler için üstüne tıklayınız.
Hızlı Sil Sat
ESC menüye hızlı ch değiştirme eklendi.
( Sistem yardım butonu üzerine ekliyodu değiştirdim 2side aktif kaldı.)
Görsel :

1699202550207.png
1699202570568.png

ufak not : Bi kaç questi aktifleştirdim depocuya tıklanmıyodu vs.

Düzeltilmesi Gereken Sorunlar :

1. K envanterinde bi kaç sorun çıktı örnek hızlı sil sat sisteminde sağ tık yapınca siliyo normalde ctrl + x + sağ tık olması lazım normal envanter öyle çünkü
2. Bi üsttekine benzer normal envanter ise crtl + x + sağ tık ile itemleri siliyo hızlı item sil sat f5e ekli olduğu için crtl + x + sağ tık ile silmeyip hızlı item sil satın penceresi açılması lazım

Bu düzenlemelerin nasıl yapılacağını biliyorsanız ve paylaşırsanız muazzam güzel olur vakit kaybetmemiş olurum. Şimdiden teşekkürler :)

Ufak bir bilgilendirme k envanter sorununu çözmek için uğraşırken önce k envanterini sonra diğer sistemleri bozdum :)
son eklediğim sistemleri yedek almamştım en son aldığım yedekte ekli sistemler
not : sistemler hızlı bir şekilde eklenecek sonra tekrar yedekliycem :D

Merhaba Arkadşlar geliştirmeye devam ediyorum hala Razuning v5 üzerine en son yedek almadığım için files çöp olmuştu az bi sistemle devam ediyodum tekrar düzenledim eski haline getirdim k envanter eklemedim hızlı biyologta yok bunlar daha sonra eklenecek.

Şuan Güncel Ekli Sistemler ( Locale_inc.cpp ):

/* Sistemler Başlangıç*/
#define __GM_ICON__ // Seviye yanı gm iconu
#define __BL_GRAPHIC_ON_OFF__ //Sistem Seçenekleri
#define ENABLE_SEND_TARGET_INFO // Moblardan Düşenleri Görüntüler
#define STONE_SCALE_SYSTEM //Metinleri Büyült - Küçült
#define ENABLE_MOB_SCALE_SYSTEM//MOBleri Büyült - Küçült
#define WJ_NEW_DROP_DIALOG//İtem Sil Sat Düşür
#define ENABLE_ITEM_DELETE_SYSTEM// Toplu Sil-Sat Sistemi
#define ENABLE_EMOJI_IN_TEXT// Emoji Sistemi
#define ENABLE_SHOW_CHEST_DROP//Sandık İçgörü
#define NPC_TEXTURE_FIX// Npc Beyaz Görünme Fixi
#define ENABLE_MOVE_CHANNEL//Hızlı Ch Sistemi
#define METIN_BOSS_BONUSES // Metin ve Boss Bonusu
#define RING_SYSTEM // Kostüm Penceresine Yüzük Ekleme
#define DEW_SYSTEM // Şebnemler
#define ELEMENT_NEW_BONUSES// Tılsımların Efsunları Ateş Buz..vs
#define TALISMAN_SYSTEM//Tılsım Sistemi
#define METIN_BOSS_HUNTER//Metin ve Boss kestikçe özellik veren sistem
#define ENABLE_AUTO_SELECT_SKILL//Auto Skil seçme Ekranı
/* Sistemler Bitiş*/

Yeni Eklediğim Sistemler ( eski yedeğe döndükten sonraki 16.11.2023 Güncellemesi)
ufak not: üstte eklediğim sistemlerin resimlerini eklemiycem direk ismi yazıp geçicem üstteki notlardan ulaşabilrsiniz.

Şebnemler
( Toplu Kostümdeki Şebnemler Bölümü)​
1700165119969.png
Sistem İçin Tıklayınız.

Toplu Envanter Sistemi

Şebnem Sistemi
Tılsımlar
( Toplu Kostümdeki Tılsımlar Bölümü)​
1700165381877.png

Sistem İçin Tıklayınız.

Toplu Envanter Sistemi

Tılsım Sistemi
Metin ve Boss Hunter
( Toplu Kostümdeki Element Bölümü)​
1700165493538.png
Npc Beyaz Olma Fixi
( Pencere uzaklaşınca beyaz oluyorlardı yakından normaldi. )​
Öncesi
Sonrası
Yedek almak hayat kurtardığı için artık yedekler alıyorum filezilla yedek almak için bir dosya buldum direk hızlıca yedek alıyo game src ve mysqlu​
1700166040634.png
Oyuna girşte map indexi ve adı çıkmıyodu onlarıda ekledim​
1700166516748.png
Oyun minimize olduğunda efeklerin çok hızlanması yada birikmesi fixi uygulandı​
Sandık İçgörüsü eklendi.​
( Guisi Phebia daki guiye çevrildi köşedeki logo değişecek itemler vs değişecek )
Öncesi
Sonrası
Sistem İçin Tıklayınız.

İteme + basarken envanterdeki itemleri gösterme eklendi​
1700167365880.png

Şuanlık aklımda olanlar bunlar ufak tefek düzenlemeler uygulandı.

1. Emoji sistemini tekrar ekledim yedeğe döndüğüm için emojiler sol üsttede görünüyo aynı zamanda
1700167054849.png
2.Sandık açmada Boş sandık açtığım zaman sandık içgörü sistemi sorunsuz açılıyo ama dolu sandık açtığım zaman ise butonlar ve sayfa sayısı gelmiyo

Dolu sandık içeriği :
1700168071185.png
Boş Sandık İçeriği :
1700168158505.png

Şuanlık bu kadardı eklemelere devam edeceğim çoğu hataları kendim çözüyorum bazen arkadaşlara soruyorum buraya hata eklememin sebebi ise görüp biliyorsanız sormak ve hataları daha hızlı çözüme kavuşturmak.
Bu arada konuyu takip eden varmı bilmiyorum ama benim için çok faydalı birşey olacak oyun açmayı düşündüğüm vakit yani eklemeleri bitirdiğimde burda paylaştığım şeyleri discordda bunun için bir kanal açıp orda paylaşmayı düşünüyorum oyuncularda oynadıkları filesin ne aşamalardan geçtiğini görsünler.

Sevgiler Saygılar İyi Forumlar Arkadaşlar Sevgiyle Kalın.
RcT​

o başlık niye öyle :giggle:

costumewindow.py:
#arat;

"children" :
                    (
                        { "name":"TitleName", "type":"text",
                    ),

#değiştir;

"children" :
                    (
                        { "name":"TitleName", "type":"text", "x":85, "y":3, "text":uiScriptLocale.COSTUME_WINDOW_TITLE, "text_horizontal_align":"center" },
                    ),

o başlık niye öyle :giggle:

costumewindow.py:
#arat;

"children" :
                    (
                        { "name":"TitleName", "type":"text",
                    ),

#değiştir;

"children" :
                    (
                        { "name":"TitleName", "type":"text", "x":85, "y":3, "text":uiScriptLocale.COSTUME_WINDOW_TITLE, "text_horizontal_align":"center" },
                    ),
Hiç farkında değilim çalışıyo olunca düzeltiyorum teşekkür ederim 😂

files geliştirme işini ne yaptın, bıraktınmı?

files geliştirme işini ne yaptın, bıraktınmı?
Hayır knk devam ediyorum da hala k envanterni düzeltemedim birde yoğunluk başladı yakın zamanda güncelliycem ama şu k envanterini ne yapsam diye düşünüyorum

Düzeltme: bu konudan bir oyun çıkana kadar devam edicem isterse 2 sene sürsün isterse filese sıfırdan başliyim ama böyle bir hedefim var kısa zamanda güncellerim

Hayır knk devam ediyorum da hala k envanterni düzeltemedim birde yoğunluk başladı yakın zamanda güncelliycem ama şu k envanterini ne yapsam diye düşünüyorum

Düzeltme: bu konudan bir oyun çıkana kadar devam edicem isterse 2 sene sürsün isterse filese sıfırdan başliyim ama böyle bir hedefim var kısa zamanda güncellerim
şu k envanteriyle çok az uğraştım hatta direkt indirip kurup geçmiştim ve bir sürü hatası vardı. Bir ara k envanterine de el atmayı düşünüyorum ama bilgisayar bozuk olduğundan çok karmaşık içeriklerle uğraşamıyorum. Bilgisayarı düzelteyim ilk iş k envanterine girişecem. Büyük ihtimal forumda paylaşırım oradan eklersin ama 1 aya mı 2 aya mı halledip paylaşırım bilmiyorum :) .

şu k envanteriyle çok az uğraştım hatta direkt indirip kurup geçmiştim ve bir sürü hatası vardı. Bir ara k envanterine de el atmayı düşünüyorum ama bilgisayar bozuk olduğundan çok karmaşık içeriklerle uğraşamıyorum. Bilgisayarı düzelteyim ilk iş k envanterine girişecem. Büyük ihtimal forumda paylaşırım oradan eklersin ama 1 aya mı 2 aya mı halledip paylaşırım bilmiyorum :) .
ya aslında bendeki sorunsuz çalışıyo osmanlıdan söktümde sorun k envanterdeki gridleri normal envanter gibi görüyo osmanlı mariadb kullanıyo ben mysql kullanıyorum acaba ondanmı kaynaklı çünkü şöyle birşey denedim benim protolarda txt çekiyodu onu navicata çektim oyunun açılışı hızlandı :D

Merhaba arkadaşlar, konunun meraklıları için bir açıklama yayınlamak istiyorum. Son zamanlarda mental olarak çok yorulduğum için ufak bir ara vermek istiyorum. Her ne kadar bu işlere meraklı olsamda ve bu oyunun her ne kdar kendi açımdan geliştirmeyi istesemde gerçekten mental olarak çok yoruldum hem bu konudaki filesi geliştiriyorum hemde bir arkadaşa yardımcı oluyorum, yani aslında 2 files geliştiriyorum aynı zamanda 1 blog sitesi ve 1 satış sitesi yapmaya çalışıyorum bunlar yetmiyo gibi birde 8 5 normal asgeri ücretle çalışıyorum. o yüzden metin2 oyununa dair tüm çalışmalarımı durdurucam çünkü yaptığım şeylere baktığımda son 1 ayımı k envanter denen nalet şeye harcadım sorunları bitmedi her ne kadar sonunda çalıştırmayı başarmış olsamda bu seferde nesne market çıktı söküyorum doğru söktüğüme eminim ama eklediğimde paket sorunları gibi saçmalıklarla karşı karşıya geliyorum. farklı dosyalarla deniyorum gui geliyo ama çalışmıyo gibi gibi Sanırım en büyük eksikliğimin kopyala yapıştır olması ve çok fazla şeyle uğraşıyo olmam yani kafamın dolu olması neyse en son güncellememi 17 kasımda atmışım nerdeyse 3 ay olmuş düşünün 3 aydır 1 k envanterle uğraşıyorum baştan yazsam çoktan bitmişti 😂 velhasıl bu işlere gerçekten meraklı arkadaşlar için bir tavsiye vermek istiyorum naçizane, her ne kadar önünüzde birçok sistem eklemek gibi bir fikir olsada 1 sistem eklerken acele etmeyin yani hızlı hızlı copy paste yapıp diğer sistemlere geçmeyin yoksa hiç bişey anlamıyosunuz kodları eklerken okusanız dahi günün sonunda pcyi kapattığınızda aklınızda birşey kalmıyo yada çabucak unutuyosunuz o yüzden hangi sistem olursa olsun eklerken eklediğiniz tüm dosyaları kafanızda canlandırmaya çalışın mesela pythonapplication.cpp de değişken eklediniz dimi onun tanımlamasını da pythonapplication.hda yapacağınızı bilin. forumda hala aktif olucam dediğim gibi sadece boşa zaman harcamak yerine boşa dediğim benim açımdan geliştiremediğim için eğitimlerime dönmeye karar verdim o yüzden. 300 küsür saati geçik dersim var onları bitirebilrsem eğer haziran ekime kadar o zaman belki bomba gibi geri dönebilirim geliştirmelere devam ederiz şuanlık öyle bir planım yok buraya kadar okuduysanız çok teşekkür ederim gerçekten, biraz içimi dökmek istedim vaktinizi aldım kusura bakmayın meraklısı içinde bu konu için son duyurum üzücü ve hayal kırıklığı olabilir özür dilerim iyi forumlar iyi günler dilerim. :):)

Son düzenleme:
Geri