Metin2 Türkiye Yönetim Takımında İstifalar | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Siz de güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizin idari anlamda düzgün işleyebilmesi için yönetime yardımcı olacak gönüllüler aranıyor. Eğer beklenen kriterleri karşılıyorsanız moderatör olmak için başvuru formunu doldurabilirsiniz.
    Detaylar: Moderatör Alımları İçin Tıklayınız
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
İçerik üreticilerinin güvencesi olan temel telif hakkı sistemi forumumuzda kullanıma sunulmuştur. Telif hakkı ile ilgili detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: bu linke tıklayarak konuya erişebilirsiniz

Metin2 Türkiye Yönetim Takımında İstifalar

'Metin2' forumunda Whistle tarafından 1 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

5.467
    1.360
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Yılbaşı gecesine sayılı günler kala Metin2 Türkiye yönetim ekibinden istifalar yaşandı. İstifaların başında DerinDarbe yer aldı. Forumdan yayınladığı "Yeni yıl kutlaması ve veda" isminde ki konusunda şu satırlara yer verdi;
    metin2 türkiye coma istifa.jpg

Bu istifanın ardından başka istifalar da yaşandı. Metin2 Türkiye forumunda açılan "Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız..." isimli konuda bir çok yetkili istifalarını sundu.
    GA Flora Istifa.jpg

İstifa eden diğer yetkililerin listesi;
    • [GA]Flora:
    • [TA]Piero:
    • [SGM]Laetus:
    • [TA]Linos:
    • [GA]Kyros:
    • [TGM]Altay:
    • [AGA]Equity:
    • [GA]Ada:
    • [GM]Alaz:
    • [SGM]Cladio:
    • [GA]Karaca:
    • [GA]Shug:
    • [TGM]NoVa:
    • [TGM]HypeR:
    • [SGM]Cengizhan:

Buradan istifa eden takım üyelerinin mesajlarını okuyabilirsiniz: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...
    İstifa eden takım üyelerinin forum hesaplarının da banlandığını da fark edebilirsiniz fakat DerinDarbe'nin forum avatarında banlandığıyla ilgili bir ibare göremedim. Ekran alıntılarından da bunu fark edebilirsiniz.

DerinDarbe
    'nin istifasının ardından onun yerine FastFood nickli birisi görevlendirildi. Aşağıdan da yazdığı mesajın tamamını okuyabilirsiniz;
    fastfood yeni gorevini duyurdugu konu.jpg

Tüm bu istifaların ardından yönetim ekibinde büyük bir boşluk olacak ki yeni coma FastFooD şu duyuruyu içeren konuyu paylaştı;
    fastfood gm alım konusu.jpg

Bu istifaların ardından bir çok yerde yazıldı çizildi. Bazıları ayrılan isimleri suçlayan bazıları da görevlerini iyi yaptığı için teşekkür edenler oldu. Daha önce de ekip içerisinde görevini kötüye kullanan kişiler olduğu için bazı olaylar patlak vermişti. Buradan okuyabilirsiniz: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

DerinDarbe'nin istifa gerekçesini okuduğunuzda kendisine katılır veya katılmazsınız fakat insanlarla uğraşmak gerçekten çok zor. 12 yıllık görev süresi de azımsanacak bir rakam değil. Görevini iyi yada kötü yaptığıyla ilgili kesin bir yargıya varmak zor. Bunun muhasebesini artık kendisinin oturup düşünmesi gerekiyor. Düşünülmesi gereken bir diğer hususta kişisel youtube kanalında da kendisini ve ekip üyelerinin kimliğini açık edecek şekilde videolar yayınlaması görevini yapmasına engel olmuş mudur bilemeyiz. Açtığı istifa konusunda şu satırlar sanki bu tezi doğrulayacak nitelikte;
    Derindarbe'nin istifası sonrası diğer takım üyelerinin istifaları da insanın aklında ciddi soru işaretleri bırakıyor. Acaba şirket tarafından Metin2 Türkiye'de ekip içinde yaşanan olaylar, oyunun popüleritesinin düşmesi ve oyuncuların ekipten memnun olmaması sebebiyle görevden alınmış olabilirler mi?
    [GA]Ada'nın şu yazdığı istifa notu da bu soruları sormamıza itiyor;

Bazı oyuncular da bir çok platform üzerinden yönetim ekibinin değişmesi ile alakalı mesajlar yayımlıyordu. Change.org sitesinden de buna benzer kampanyalar başlatılmış. Örn: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

Konu altından tartışabileceğiniz başlıklar;
    Ayrılan ekip üyeleriyle ilgili sizlerin düşünceleri nelerdir?
    Sizce görevlerinde başarılılar mıydı?
    Oyuncularla yeterince ilgilenebildiler mi?
    Derindarbe'nin Youtube kanalı açarak kendi kimliğini ve diğer ekip üyelerini herkese göstermeyi nasıl buluyorsunuz?
    Tüm ekip üyelerinin istifa etmesini nasıl buluyorsunuz? Sizce kendileri mi istifa etti yoksa şirket mi istifalarını istedi.
    Takımdan çok fazla istifalar olduğu için yönetimde oluşan boşluk sebebiyle yeni ekip oyunla yeteri kadar ilgilenebilirler mi?
    Yönetim ekibinin sil baştan yeniden yapılandırılması kurumsal hafıza (oyunu yönetirken edinilen tecrübe) sıkıntı oluşturabileceğini düşünüyor musunuz?
    Kural ihlali yapmadan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

2. MemoReys

MemoReys Aktif Üye Üye

24
    9
    440
    26 Eylül 2017
    Erkek
    İzmir
    Çok uzun dünemler metin2tr oynadım ve kesinlikle yönetimden çok şikayetçiydim kendi kanaatimce çok sevindim değişim şart olmuştu umarım bundan sonra türkiye deki bir çok oyuncu çok daha iyi vakit geçirecektir.
    Coma verilen bir çok sözde durmadı
    Örnek vermek gerekirse steamda yayınlanıcağı zaman tam bir fiaskoydu ben şahsım adına çok sevindim .
    Bu akşam derin bir huzur içinde uyku çekeceğime eminim

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.