Çözüldü Metin2 sunucu tercihi - files vb.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Esterametin2

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

Arkadaşlar ben eğlence sunucusu açmayı planlıyorum düşük bir bütçe ve 100 - 150 kişilik bir kitle için.

Bu sunucu işlerinden hiç anlamıyorum. Bana biraz bu konuda bilgi verir misiniz?

Örneğin kasmaması ve lag olmaması için, akıcı olması için, çökme vb. sorun olmaması için nasıl özellikli bir sunucu almam lazım?

Files 1 - 120 özelliklerinde siberin one heda filesine benziyor.
Açacağım ch miktarı : min 1 - max 2
ch başına core sayısı 4

Ch başına 4 coreye ihtiyacın yok, 2 tane olması yeterli
150 oyuncu içinde alacağının sunucunun pek bir önemi yok açıkçası
8 GB bi VDS alsan bile yeter gibi

Çözüm
niye 2 kanka bilgilendirirsen sevinirim
Core sayısı arttıkça sunucuyu yoruyorsun. Ben 2.100 online oyunumda da 2 core kullandım hala 2 kullanıyorum.
4 ve üzeri core mantıklı gelmiyor bana. Metin2 dev de de bununla ilgili yazılar ve bilinen insanlar tarafından yorumlar görmüştüm, 2-3 core ideal bence.

Core sayısı arttıkça sunucuyu yoruyorsun. Ben 2.100 online oyunumda da 2 core kullandım hala 2 kullanıyorum.
4 ve üzeri core mantıklı gelmiyor bana. Metin2 dev de de bununla ilgili yazılar ve bilinen insanlar tarafından yorumlar görmüştüm, 2-3 core ideal bence.
okuyacağım o makaleyi teşekkür ederim

Bencede 4 çok fazla. Tek core ile 800 online gördüm. Belki daha fazlada olurdu ama max gördüğüm online sayısı bu.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri