Çözüldü Metin2 Sistem ekleme ve genel hatalar

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Raviel

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,

Sunucu kurmaya ve files üzerinde bir çok değişiklik yapmaya yeni başladım ve maalesef bu konuda bilgim çok kısıtlı. Hobi olarak başladığımdam herhangi bir yazılım dili bilgimde sınırlı bu sebeple bir kaç konuda sizlerden yardım istemek adına buraya konu açmak istedim. Sunucumu sağlıklı şekilde kurdum aktif olarak oyuna girebiliyorum bunun için farklı bir kaynaktan indirdiğim bir altyapı kullanıyorum (Kraizy 2014). 4 Envanter sistemini eklerken tüm işlemleri eksiksiz şekilde yaptım önce Syserr dosyasına uiinventory 313. satırda hata aldım ancak sonrasında bunu düzelttim. Tekrar oyuna girmek istediğimde Kullanıcı adı ve şifre yazıyorum ancak sonrasında oyundan atıp Syserrde böyle bir hata alıyorum. Bunun adına acaba bilen veya yardımcı olabilecek arkadaşlarımı konuya bekliyorum.
Aynı zamanda bu konu üzerinden aldığım hataları paylaşmaya devam etmek ve sorunları çözüp öğrenmek isterim. Şimdiden herkese iyi forumlar dilerim.

Kısa bir not olarakta zorlandığım yerlerde ChatGPT'den yardım aldım baya işlevsel

Kod:
0403 15:18:07841 ::
networkModule.py(line:208) SetSelectCharacterPhase
system.py(line:130) __pack_import
system.py(line:110) _process_result
introSelect.py(line:30) <module>
interfaceModule.py(line:12) <module>
uiInventory.py(line:1) <module>
system.py(line:137) __pack_import

networkModule.SetSelectCharacterPhase - <type 'exceptions.ImportError'>:No module named typing

0403 15:18:07841 :: ============================================================================================================
0403 15:18:07841 :: Abort!!!!

Çözüm
Minik bir çözüm güncellemesi için tekrardan konuyu cırtlattım eğer kuralları çiğniyorsam sevgili moderatörlerimden öncelikle özür dilerim biraz server geliştirme günlüğü gibi oldu.

Çözüm:
Game build ederken gmake: Warning: File '../../common/length.h' has modification time 282962 s in the future hatası alıyordum.
Bu hata sunucu saati ile güncel saatin eşleşmemesinden dolayı oluyordu.

Öncelikle putty üzerinde "date" komutuyla sunucu saatime baktım sonrasında date 202304031809 yazarak sunucu saatimi bilgisayar saatime eşitlemiş oldum.

Buda şu anlama geliyor

Yıl:2023 , Aysırası : 04 , Ay Günü: 03 , Saat :18:09

Sonrasında reboot attıktan ve gamei sorunsuz şekilde buildledikten sonra sorun çözüldü.

Tekrardan ilginiz için teşekkürler...
Hızlı bir güncelleme geçicem başarılı şekilde ekledim (Yani ben öyle sanıyordum). Oyuna giriş yaptığımda eklediğim 4.envanter sistemi sorunsuz şekilde çalışıyor ancak maalesef şöyle bir hata alıyorum ve bunu nasıl becerdim bilmiyorum. Silah veya zırh taktığımda karakter ekranına değil 3. envanter sanki benim item envanterimmiş gibi kullanılıyor

resim_2023-04-03_160613432.png

Herhangi bir syserr de almadım istemeden sıfır sistem yarattım galiba

Son düzenleme:
Minik bir çözüm güncellemesi için tekrardan konuyu cırtlattım eğer kuralları çiğniyorsam sevgili moderatörlerimden öncelikle özür dilerim biraz server geliştirme günlüğü gibi oldu.

Çözüm:
Game build ederken gmake: Warning: File '../../common/length.h' has modification time 282962 s in the future hatası alıyordum.
Bu hata sunucu saati ile güncel saatin eşleşmemesinden dolayı oluyordu.

Öncelikle putty üzerinde "date" komutuyla sunucu saatime baktım sonrasında date 202304031809 yazarak sunucu saatimi bilgisayar saatime eşitlemiş oldum.

Buda şu anlama geliyor

Yıl:2023 , Aysırası : 04 , Ay Günü: 03 , Saat :18:09

Sonrasında reboot attıktan ve gamei sorunsuz şekilde buildledikten sonra sorun çözüldü.

Tekrardan ilginiz için teşekkürler aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa umarım bu konu onlara yardımcı olur.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri