sanırım sorun şu ki ne yaptığımı bilmiyorum. yani onların ne olduğunu ya da neden gerektiğini bilmiyorum. videoya göre birebir aynısını yapıp ilerleyip kurulumu bitirdikten sonra oyunu kurup düzenleme yapmaktı amacım. şimdi kaldık yarıda. nasıl ilerleyeceğimi ya da ne yapmam gerektiğini de bilemiyorum buraya kadar gelmem bile 1 hafta almıştı :D
İsterseniz bu serinin bitimindeki dosyalara direkt erişmek isterseniz şu konuya bakın: MMO Tutkunları Metin2 Altyapı Server Files Hazır BSD & Client

Videoları bu dosyaların nasıl bu hale getirildiğini öğrenmek için izleyebilirsiniz. Maalesef sürekli güncelleme ve değişim olduğu için en azından sunucu ve paket kurulumunda sıkıntı çıkıyor. O bölümler hariç gerisi zaten hep güncel. Yeni başlayan için zaten işlenen konular ağır olduğu karışık gelmesi normal. Biraz daha tecrübe kazandıktan sonra karşılaştığınız sorunlara nasıl çözüm üretileceğini bulabileceksiniz. Yaşadığınız durum normal (y)

İsterseniz bu serinin bitimindeki dosyalara direkt erişmek isterseniz şu konuya bakın: MMO Tutkunları Metin2 Altyapı Server Files Hazır BSD & Client

Videoları bu dosyaların nasıl bu hale getirildiğini öğrenmek için izleyebilirsiniz. Maalesef sürekli güncelleme ve değişim olduğu için en azından sunucu ve paket kurulumunda sıkıntı çıkıyor. O bölümler hariç gerisi zaten hep güncel. Yeni başlayan için zaten işlenen konular ağır olduğu karışık gelmesi normal. Biraz daha tecrübe kazandıktan sonra karşılaştığınız sorunlara nasıl çözüm üretileceğini bulabileceksiniz. Yaşadığınız durum normal (y)
ilginiz için teşekkürler. Ben farklı bir yerden aldığım files ı kullanacağım. onun için de attığınız linktekileri kullanabilecek miyim yoksa o files a öel mi yapılmış olması gerek

ilginiz için teşekkürler. Ben farklı bir yerden aldığım files ı kullanacağım. onun için de attığınız linktekileri kullanabilecek miyim yoksa o files a öel mi yapılmış olması gerek
Kullanacağınız files FreeBsd 13 için uyarlanmışsa çalıştırabilirsiniz

bu videodaki gibi kurulum yapıyordum. Dakika 18:12 deki gibi cd /usr/ports/ports-mgmt/pkg komutu veriyorum ama videodaki gibi olmuyor bende. nerde hataya yapmış olabilirim
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Hata aldigin (tirnaklar olmadan) 'cd /usr/ports/ports-mgmt/pkg/' kodunu yazmadan once (yine tirnaklar olmadan) 'pkg install ports-mgmt/pkg' kodu ile kurmayi deneyebilir misin? Konuya merakim var cok bir sey bildigimden degil ama bir ihtimal default yuklu olmayabilir freeBSD 14.0-RELEASE versiyonunda.

Video serisini de yeni kesfettim olaganustu bir projeye benziyor, en yakin zamanda baslayacagim simdiden tesekkurler @Whistle .Saygili duyulacak bir sey bu yaptigin 🫡

Edit: _Typo fix_

Geri