Çözüldü Metin2 FBX güncellemesi

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

zodiac160

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Öncelikle Merhaba, metin2 granny 3d kütüphanesini kullanmakta ve günümüzde artık yeni oyun motorlarının çıkmasıyla yayın olarak FBX formatı kullanılıyor ve metin2yi fbx sdk kullanarak fbx formatı için güncelleme yapsak bize ne tür avantajlar sağlayabilir ve ya grafik performansı konusunda yenilikler sağlar mı ?

Grafik performansı çoğunlukla directx implementasyonu ile ilgili değil mi

Directx oyunda render alınıp bu bilgiyi server tarafı ile paylaşıyor diye biliyorum ama granny 3d yerine fbx daha güncel bir model okuma sistemine geçilse farklı sonuçlar olabilir mi acaba diyorum çünkü granny kullanımı yıl geçtikçe azalmış

Directx oyunda render alınıp bu bilgiyi server tarafı ile paylaşıyor diye biliyorum ama granny 3d yerine fbx daha güncel bir model okuma sistemine geçilse farklı sonuçlar olabilir mi acaba diyorum çünkü granny kullanımı yıl geçtikçe azalmış
Yok directx'in server tarafıyla işi yok. Oyunla ekran kartı arasındaki iletişimi sağlıyor.

o zaman biz neden gr2ye bağımlıyız yani şuan fbxe geçiş yapmamız bize avantaj sağlamaz mı
Sağlayabilir, demeye çalıştığım metin2'nin performans sorununun temelinde yatan sebep granny değil, oyun motorunun çok eski olması ve modern donanımların yeteneklerine göre optimize edilmiş olmaması.

Knk ben speedtree kaldırdım dx sürüm yukselttim bı fbx üzerine calişmalarim devam ediyor hem gr2 hemde fbx desteklicem şekilde dosyaları geliştiriyorum ama oda sadece objler için karakterler yine gr2 olcak animasyonlar

sonuçta fbx formatı günümüzde grafik alanında oyun motorlarında destekliyor dışarıdan metin2 için farklı oyun formatlarından karakter vs bile getirebiliriz bu sayede

Avantaj sağlamaz. Granny günümüzde hala aktif olarak geliştirilen ve kullanılan bir SDK yani eskimiş falanda değil.

Çözüm
Avantaj sağlamaz. Granny günümüzde hala aktif olarak geliştirilen ve kullanılan bir SDK yani eskimiş falanda değil.
Dogeu ben başka bir sebepten ekliyorum grafik için yapacaksan ugraşma dx ile ugraşma dx bilmiyorsan ddsleri modla geç bu MMO oyunu video oyunu değil unreal satın aldı granny ilerde dahada gelişir

Son düzenleme:
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri