Çözüldü Mapteki obje sayısı hakkında

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Redix

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
2günümü verip map yaptım 687 tane obje vardı duvar hepsi hemen hemen farm mapi :D
Şimdi ise duvar kalıpları buldum benım 687 tane ile yaptıgımı bu duvar kalıbı 6obje ile yapıyor :)
Ah kafam ..
Sizce mapteki obje sayısı fazla olursa artısı eksisi ne olur ?
Obje sayısı performansı etkiler mi kalıp mı kullanayım yoksa tasarladığım gibi kalabilir mi?
@Mavi Ruh hadi bakalım reis :D

Ne kadar obje, o kadar texture,
Ne kadar texture, o kadar pixel,
Ne kadar pixel, o kadar render,
Ne kadar render, o kadar performans.

Çözüm
Ne kadar obje, o kadar texture,
Ne kadar texture, o kadar pixel,
Ne kadar pixel, o kadar render,
Ne kadar render, o kadar performans.
katılıyorum bunu bariz bir şekilde test ettim obje gizleme sistemi kurmuştum objelerin olduğu haritada 39 FPS alırken ve (sürekli oynuyordu) gizledikten sonra 61 FPS'ye sabitlenmişti FPS çok fazla etkisi oluyor o yüzden olabildiğince daha az obje kullanmaya bak. KANIT bknz.
116871981_305253974013579_5093585791163422758_n.png

116849650_294722798308288_4727898571111912198_n.png

katılıyorum bunu bariz bir şekilde test ettim obje gizleme sistemi kurmuştum objelerin olduğu haritada 39 FPS alırken ve (sürekli oynuyordu) gizledikten sonra 61 FPS'ye sabitlenmişti FPS çok fazla etkisi oluyor o yüzden olabildiğince daha az obje kullanmaya bak. KANIT bknz.
12093 eklentisini görüntüle
12094 eklentisini görüntüle
Tamamdır reis 687 duvar var :d baya fazla , tek kalıba geçiyorum buldum sorunlarını çözüyorum şimdi :D en son sana atarım discorddan :D

Normalde böyle duvarlar gözükmüyordu boş sandım meğerse duvarlar varmış propertyleri ayarlı değilmiş.
Tabi o esanada ben duvar buldum ekledım :D 687 obje vardı mapte :D hepsi duvar :d tek tek elle ekledım hepsını birleştire birleştire işsizce :D
Şimdiye bi oda 2obje totalde 10 obje max
Benim duvarlar daha güzeldide uzatmayı kalıp haline getirmeyi bilmiyom :D

loading1.png

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri