Çözüldü Mapteki objeleri değiştirme hakkında

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Redix

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
şuanda bi mape sıfırdan obje ekliyorum diyelim daha sonra değiştirmek isteyeceğim
Ama world editörden değil bunu txt üzerinden halledebilir miyim ? Halledebilirsem nasıl @Mavi Ruh

Çözüm
Her objenin bir property idsi oluyor. areadata.txt dosyasında şöyle bir yapı mevcut;
Kod:
Start Object000
    17673.712891 -132377.156250 16767.277344
    865570388
    0.000000#0.000000#60.000000
    -35.000000
End Object

Vurguladığım alan propery id. Değiştirmek istediğiniz modelin property idsini yazarsanız haritadaki obje değişir ancak her modelin yükssekliği farklı olduğunu en iyi yöntem world editör ile değiştirmek
Her objenin bir property idsi oluyor. areadata.txt dosyasında şöyle bir yapı mevcut;
Kod:
Start Object000
    865570388
    -35.000000
End Object

Vurguladığım alan propery id. Değiştirmek istediğiniz modelin property idsini yazarsanız haritadaki obje değişir ancak her modelin yükssekliği farklı olduğunu en iyi yöntem world editör ile değiştirmek

Çözüm
Kod:
Start Object000
    865570388
    -35.000000
End Object

Evet bende onu çözdüm hocam az önce tam buraya yazacaktım denedim dediğinizi birisi 50metreyken birisi 25metre olduğu için aralarında maalesef boşluklar kaldı :D elimde bir serverin farm mapleri var ayarlamaya calısıyorum devasa bi duvar koymuşumda :D

Sizce büyük mü 55-120 Farm map için bu duvarlar :D x bi serverin unpackınden aldım mapleri ama texture setleri ve propertysi eksikti insert ile temizleyip objeleri tekrardan yerleştiriyorum 1tane map yapıp klonlayacağım sadece texture değiştiricem öyle diyeyim hepsine ayrı ayrı duvar yapamam ama o ufak duvarlardan olanlarla yaparsam boyutları aynı olacağı için sorun yaşayacağımı zannetmıyorum 3renginde var mavi kırmızı sarı diye biliyorum yani wallcorner ama cok kalitesiz gözüküyor, bu benim kullandığım duvar tekrar yapılandırılmış devden indirdim

bahsettiğim ufak duvarlar ise wallcorner wall in wall in2 diye geçiyor
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

edit en azından temeli atıldı onunda ama görüntüsü kötü büyük duvar daha iyi hoş bi grafiğe sahip :D
4.png

Son düzenleme:
Kod:
Start Object000
    865570388
    -35.000000
End Object

ve ekleme yapmak gerekirse objeden 1 tane değil de birden fazla varsa bulana kadar uğraştırır

Duvarlar baya büyükmüş :D

Property kodları @Whistle dediği gibi değiştirildi haliyle 50ye 25metre tarzı olduğu icin aralarında bosluk oluştu büyük uğraşlar ve zorluklar sonucunda mapi bitirdim. 687 obje girmişim tam :D Objeleride mehokun internete sızmış dosyalarından çektim bi köy görünümünden yine sorunlu bi köy e girerkenki objesi vardı onuda aldım sorunlarını giderdim son hali budur :D

@Whistle kesinlikle öyle baya büyük insanlar hapishanede gibi hissetcekti :D
@Mavi Ruh Çözdüm artık sistemi objenin propertysini bulabiliyorum mapi kopyalıyorum 2. mapte objeyi haritaya koyuyorum saveliyorum winmerge ile karşılaştırıyorum illa bi yerde farklı kod cıkıyor :D o kod o objenın olmuş oluyor :D
Şuanki yaptıgım farm mapide 3renk 3renginden obje kodları elimde bugun hepsini yapıcam bitek texture setlerini değiştirmek kalıcak onlarıda mape ekleyeceğim metin2 göre ayarlayacağım mesele çikolata ise çikolataya özgü texture set yaz mapiyse plechinin hem metni hemde yine texturesetleri vs :)
Ayrıca maviruhun katkılarıyla block yerleride halledildi
Son halimiz bu :D
Giriş burası biraz saçma oldu :D ileride değiştirilir zor değil :D
m0m0rkr.png

4metin odası var mapte büyük Girişten sonraki ilk metin odasına giriş bu şekilde
izmrmo7.png

Daha sonraki metin odalarına geçiş ise bu şekilde
jts046f.png

Şimdiki duvarlar bu şekilde dediğim gibi tüm objelerin mavi kırmızı sarısı var değiştirebiliyorum hepsini
tgiczkm.png

Buda kırmızı halinden bi kare
sy90kwj.jpg

++ Sade hoş bi map oldu
-- Ağaçlandırma yada efekt koymadım şuanlık ileride yine aynı taktik ile düşünülebilir tıpkı kırmızı mavi sarı objeler gibi değiştirebileceğim şekilde ayarlarsam

Gayet hoş gözüküyor, yalnız resimleri forum sitemize yükleyebilirsiniz. Editörün üstüne sürüklemeniz ve gözükecek yerde tam / thumb şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ellerinize sağlık iyi çalışmalar. Konunuzu çözüldü olarak işaretleyelim mi?

Gayet hoş gözüküyor, yalnız resimleri forum sitemize yükleyebilirsiniz. Editörün üstüne sürüklemeniz ve gözükecek yerde tam / thumb şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ellerinize sağlık iyi çalışmalar. Konunuzu çözüldü olarak işaretleyelim mi?
teşekkür ederim şimdi son bir şey kaldı onun içinde konu açarım karışıklık olmasın :)
maalesef mb fazla hatası aldım o yüzden hızlıresime yükledim olur işaretleyelim :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri