Çözüldü Mainline ve Novaline karşılaştırması?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

razuning

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar ,

Mainline ve novaline çok karşılaştırma yapmışlığım var ama hiç clientini karşılaştırmamıştım. Karşılaştırdığımda her iki clientin aynı olduğunu fark ettim yani novaline client olması veya mainline client olması fark etmiyor. Kraizy.tgz içerisinde bulunan nova ve mainline ile karşılaştırma yaptım. Karşılaştırma yapmak isteyenler için client dosyalarını yükledim winmerge yapıp bakabilirler tek değişiklik python klasöründe bulunan python tanımlarının "python 2.2" yerine <python 2.7> şeklinde yazılmış olmasıydı.

1646299655062.png

1646299645806.png

Gelelim mainline ve novaline düz source kısmına. Novaline'nın db kısmında bir çok değişiklik yapılmış bir kaç eklenti yapılmış ve bir iki fix atılmış. Novaline'nın Game kısmında ise bir kaç config ekleniş,Bazı ülkelerin kodları kalkmış, Dungeonlar için bir kaç tanım eklenmiş ve xtrap'ın bir kaç kodu eksik karşılaştırmanız için onu da dosya içerisine yükledim winmerge karşılaştırıp bakabilirsiniz.

Şimdi soru kısmına gelelim Client aynı Game-DB Sourceleri için mainline mi yoksa novaline mi tercih edersiniz?

Dosya;
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Virüs totali ;

1646299672336.png

Çözüm
top değerlerinden bahsettiğiniz işlemci, ram tüketimi galiba. Mainline ve novalide files oluşturdum. Ben de hemen hemen kaynak tüketimi benzerdi. Novaline'da birkaç sorun olduğundan dolayı mainline'a göre filesi oluşturmak daha zor. Zaten video serisinde de sorunları nasıl çözüleceğini anlatmıştım.

Novaline'nın db kısmı daha derli toplu ve game kısmında da dediğiniz gibi configler eklenmiş. Fakat birkaç tanesi düzgün çalışmıyor. Serinin sonlarına doğru configlerle ilgili bir buçuk saatilik video yayınlamıştım. :D
Karar size kalmış. Siz istediğinizi kullanabilirsiniz.

Casro2'yi de novaline üzerinden geliştirdiğimi belirtiyim.
Peki bu gereksiz kodları kaldırırken yaşadığım anlık cpu kullanımın uçması nedir? bu konudan muzdarip bir iki tanıdığım var. Bu cpu'nun artmasıyla alakalı önerebileceğin çözüm yolu nedir?
Bilmiyorum, ben öyle bir problem yaşamadım. Benim arkadaşlarım da kaldırdı, onlarda da sıkıntı olmadı. Neyi kaldırdığında böyle bir sorun çıkıyor biliyorsan söyle göz atayım

Bilmiyorum, ben öyle bir problem yaşamadım. Benim arkadaşlarım da kaldırdı, onlarda da sıkıntı olmadı. Neyi kaldırdığında böyle bir sorun çıkıyor biliyorsan söyle göz atayım
Aşağıdaki ölü kodları kaldırdım bunlardan sonra top değerlerim değişken olmaya başladı

1.Google test kaldırıldı.
2.Libserverkey kaldırıldı.
3.auction
4.billing
5.matrix_card
6.vcard
7.teen_pack
8.passpod
9.openid
10.mobile
11.sms
12.hackshield
13.blocked_country
14.limit_time
15.monarch

Aşağıdaki ölü kodları kaldırdım bunlardan sonra top değerlerim değişken olmaya başladı

1.Google test kaldırıldı.
2.Libserverkey kaldırıldı.
3.auction
4.billing
5.matrix_card
6.vcard
7.teen_pack
8.passpod
9.openid
10.mobile
11.sms
12.hackshield
13.blocked_country
14.limit_time
15.monarch
Benim kaldırdıklarım bu şekilde.

Kod:
LIBSERVERKEY
CRYPTOPP
GOOGLE TEST
LIMIT TIME
MATRIX CARD
VCARD
HACK SHIELD
XTRAP
AUCTION
NPROTECT
OPENID
PASSPOD
AUTH BRAZIL
SPEED SERVER
BILLING
MONARCH
TEEN
PANAMA
PANAMA PACK
BLOCK COUNTRY
BLOCK EXCEPTION
HOTBACKUP
CHECK SERVER
CHINE EVENT SERVER
DISTRIBUTION TEST SERVER
TRAFFIC PROFILER
ROULETTE
SMS
NET MARBLE
MOBILE
LOGIN SIM
FREEBSD FILE MONITOR
LOTTO
OVER 9 REFINE
QUEST LUA FORKED
THREE WAY
GAIDEN
MOVIEMAN
__MOVIE_MODE__
UNITTEST
20040725_CAMERA_WORK
WORLD_EDITOR
_TEST
__VTUNE__
ATTACK_SPEED_CHECK
ATTACK_TIME_LOG
USE_RELATIVE_PATH
SPHERELIB_STRICT
DEMO
COUNT_SHOWING_SPHERE
MAKE_PACK
HEIGHT_CACHE_TRACE
WINDOW_LEAK_CHECK
CHECKSUM_CHECK_MD5
_IMPROVED_PACKET_ENCRYPTION_
DYNAMIC_POOL_STRICT
__STATIC_RANGE__
CHECK_LOD
__PET_SYSTEM__
THEMIDA
M2_USE_POOL
DRAGON SOUL
BELT
ENERGY BAR
EXPANDED BUTTON
_PACKETDUMP
BlueDragon
DragonLair
IsVIETNAM
IsARABIC
IsJAPAN
IsSINGAPORE
IsBRAZIL
IsCANADA
IsEUROPE
IsCIBN10
IsNEWCIBN
IsTAIWAN
IsHONGKONG
IsENGLISH
IsYMIR
IsCHEONMA
IsEUROPE
IsWE_KOREA
__IS_ENGLISH
__IS_HONGKONG
__IS_NEWCIBN
__IS_EUROPE
__IS_CANADA
__IS_BRAZIL
__IS_SINGAPORE
__IS_VIETNAM
__IS_ARABIC
__IS_CIBN10
__IS_WE_KOREA
__IS_TAIWAN
__IS_JAPAN

Ek olarak şunu belirtmem gerekiyor. Sequence kaldırdıktan sonra tam detaylı kaldırmaya özen gösterilmeli. Sequence olarak aratıp kodları silmek yetmiyor devamında farklı kodlarda var örnek packet_info.cpp dosyasındaki true false tanımlarınında silinmesi gibi.

Son düzenleme:
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri