Çözüldü Kostüm Süre Uzatma Sistemi Hatası

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

TonyMontana

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar kostüm uzatma sistemini filesime yüklemek istiyorum fakat server Source build ederken şu hatayı alıyorum sebebi sizce nedir ?
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
Sistem Sahibi : @Tunga

@Whistle
char_item.cpp: In member function 'bool CHARACTER::UseItemEx(LPITEM, TItemPos)':
char_item.cpp:4482:112: error: 'COSTUME_WEAPON' was not declared in this scope
if (!(item2->GetSubType() == COSTUME_BODY || item2->GetSubType() == COSTUME_HAIR || item2->GetSubType() == COSTUME_WEAPON))
^
Derleniyor cmd_emotion.cpp
Derleniyor cmd_general.cpp
Derleniyor cmd_gm.cpp
gmake: *** [.obj/char_item.o] Error 1
gmake: *** Waiting for unfinished jobs....
root@turkmmo:/usr/src/AndesiaSRC/Server/game/src #
Genişletmek için tıkla
tunga.png

Çözüm
bu kısmı
if (!(item2->GetSubType() == COSTUME_BODY || item2->GetSubType() == COSTUME_HAIR || item2->GetSubType() == COSTUME_WEAPON))

bu şekilde değiştir

if (!(item2->GetSubType() == COSTUME_BODY || item2->GetSubType() == COSTUME_HAIR))
bu kısmı

bu şekilde değiştir

if (!(item2->GetSubType() == COSTUME_BODY || item2->GetSubType() == COSTUME_HAIR))

Çözüm
Silah kostümü sistemi ekli olmadığı için COSTUME_WEAPON' u tanımıyor. @Darklovers 'ın söylediği sorununu çözecektir.

onları çözdüm busefer de muhtemelen item_protoya itemi ekliyemedim itemi envantere çağırıyorum fakat envanterde gözükmüyor üstüne geldiğimde ise ismi çıkıyor

locale içindeki item_proto'ya da ekleme yapman gerekiyor. FTP ye eklediysen dump_proto ile kapatıp locale içine at direkt.
Ayrıca iconu da düzgün eklediğinden emin ol.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri