Çözüldü Karakter yere gömülme sorunu?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

melihalbayrak

Geliştirici
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Selam arkadaşlar. Tüm karakterlerde smokin ya da gelinlik giydirdiğimde karakterler yere gömülüyor ve şu log veriyor debug modda;

Kod:
0826 14:38:47261 :: CActorInstance::InterceptMotion(iLoopType=2, wMotionMode=16, wMotion=1, fBlendTime=0.100000) - GetMotionKey(m_wcurMotionMode=16, wMotion=1, &MotionKey) ERROR

Pack tarafındaki pc ve pc2 dosyalarından sorun var diye düşünüp farklı bir sorunsuz pc pc2 dosyaları ile test ettim ve yine aynı sorun var. Gözden kaçırdığım bir nokta var ama bulamadım fikri olan var mı?

O modelleri giyiyince karakterin kullandığı animasyon gr2 dosyaları PC ve pc2 packlerinin içinde miydi hatırlamıyorum ama onu kontrol et istersen.

O modelleri giyiyince karakterin kullandığı animasyon gr2 dosyaları PC ve pc2 packlerinin içinde miydi hatırlamıyorum ama onu kontrol et istersen.
Baktım gelinlik ve smokin dds ve gr2 dosyaları pc ve pc2 dosyalarında mevcut.
wedding olması lazım ve ayrıca msm value3 uyumuna bakılmalı
value3 derken anlamadım? Bu karakter msmleri ile alakalı olabilir diye düşündüm ama root içindeki msmleri ve PC pc2 packlerini sorunsuz dosyalar ile değiştirdim ama yine bir şey değişmedi.

Son düzenleme:

value3 derken anlamadım? Bu karakter msmleri ile alakalı olabilir diye düşündüm ama root içindeki msmleri ve PC pc2 packlerini sorunsuz dosyalar ile değiştirdim ama yine bir şey değişmedi.

Msm dosyasindaki bu itemlere ait bloklardaki ShapeIndex değerinin, item protoda value3 değeriyle aynı/diğerlerinden farklı olması gerekiyor onu kastediyor.

item protodaki value3 kodları msm deki shapeindexine bağlanıyor

item protodaki value3 kodları msm deki shapeindexine bağlanıyor
playersettingsmodule.py ile bağlantısı var mı bunun bilmiyorum ama eğer değişiklik yaptıysan kontrol et derim. walk.msa bunu da root içinde aratıp karşılaştırma yap istersen. Aklıma başka bir şey gelmiyor şimdilik.

Çözüm
playersettingsmodule.py ile bağlantısı var mı bunun bilmiyorum ama eğer değişiklik yaptıysan kontrol et derim. walk.msa bunu da root içinde aratıp karşılaştırma yap istersen. Aklıma başka bir şey gelmiyor şimdilik.
PSM sistemini kapattım sorun çözüldü. Kurcalarım bunu sorunun tam sebebini.
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri