Çözüldü K Envanteri sonrası Ruh Taşı İşlevsizliği

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Bittimoruk

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

K Envanter Sistemi burada ki sistemi sorunsuz bir şekilde ekledikten sonra "Ruh Taşı" tıklandığında hiçbir işlevin çalışmadığını fark ettim. Bunu "Beceri/Ruh Taşı Okuma Sistemi" eklediğimde fark ettim desem daha doğru olur. Sanırım bir yerlerde yanlışlık yapmış olabilirim ama hiçbir şekilde Syserr vermemektedir.

Çözüm
Ruh Taşı ITEM_QUEST olarak mevcut. uiInventory.py'den de pek bir şey anladığımı söyleyemem. Muhtemelen ITEM_QUEST'ler K Envanterine eklendiğinde sorun çözülecek yalnız şuanda bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu sistemleri yazanlar yada sizler gibi uzun zamandır metin2 altyapısı/kaynak kodları ile ilgilenmediğimden bazı şeyleri anlamam zorlaşıyor. Kodlamaları anlamak için altyapım olsa da metin2'nin yapısını bilmedikten sonra pek bir işe yaramayacağını biliyorsunuz. Profesyonel olarak değil, hobi olarak yazılım ile ilgilendiğimden dolayı ve sürekli uzun aralardan sonra tekrar hobi olarak devam etmeye çalıştığımdan altyapım var diyorum. Balık tutmak değil de, balık tutmayı öğretmek her zaman iyidir yalnız şuanda balık tutmayı...
k envanterden okuması için ayar çektin mi ?

Ruh Taşı gibi itemler USE_ITEM olarak tanımlanır. uiinventory.py'den bakarak bu tür itemlere desteği K envantere ekleyebilirsiniz.
Eğer python tarafında her şey doğru ise server ve client arasında item cell bilgisini gönderen packetleri kontrol ediniz. K envanter ile slot sayısı arttığı için byte veri tipi yetersiz kalıyor. Hata ayıklama yöntemi ile server ve client arasındaki verileri kontrol edip ona göre çözüm uygulayabilirsiniz.

Ruh Taşı gibi itemler USE_ITEM olarak tanımlanır. uiinventory.py'den bakarak bu tür itemlere desteği K envantere ekleyebilirsiniz.
Eğer python tarafında her şey doğru ise server ve client arasında item cell bilgisini gönderen packetleri kontrol ediniz. K envanter ile slot sayısı arttığı için byte veri tipi yetersiz kalıyor. Hata ayıklama yöntemi ile server ve client arasındaki verileri kontrol edip ona göre çözüm uygulayabilirsiniz.
Ruh Taşı ITEM_QUEST olarak mevcut. uiInventory.py'den de pek bir şey anladığımı söyleyemem. Muhtemelen ITEM_QUEST'ler K Envanterine eklendiğinde sorun çözülecek yalnız şuanda bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu sistemleri yazanlar yada sizler gibi uzun zamandır metin2 altyapısı/kaynak kodları ile ilgilenmediğimden bazı şeyleri anlamam zorlaşıyor. Kodlamaları anlamak için altyapım olsa da metin2'nin yapısını bilmedikten sonra pek bir işe yaramayacağını biliyorsunuz. Profesyonel olarak değil, hobi olarak yazılım ile ilgilendiğimden dolayı ve sürekli uzun aralardan sonra tekrar hobi olarak devam etmeye çalıştığımdan altyapım var diyorum. Balık tutmak değil de, balık tutmayı öğretmek her zaman iyidir yalnız şuanda balık tutmayı öğrenmekten uzağım ve bu yüzden burada konu açıyorum. Bu açıdan düşünerek yardımcı olursanız sevinirim.

ITEM_QUEST'te de aynı durum. Cell bilgisi gönderiliyor. Dosyaları karşılaştırın, kodları okuyun biraz üstünde uğraşınca çözülür.
Bendeki kodlar ile sizdeki kodların farklı olduğunu düşünerekten şu satırı şöyle değiştir demek mümkün değil. Bu yüzden geçmişte bende nasıl çözdüysem çözüm yöntemimi açıkladım.

Ruh Taşı ITEM_QUEST olarak mevcut. uiInventory.py'den de pek bir şey anladığımı söyleyemem. Muhtemelen ITEM_QUEST'ler K Envanterine eklendiğinde sorun çözülecek yalnız şuanda bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu sistemleri yazanlar yada sizler gibi uzun zamandır metin2 altyapısı/kaynak kodları ile ilgilenmediğimden bazı şeyleri anlamam zorlaşıyor. Kodlamaları anlamak için altyapım olsa da metin2'nin yapısını bilmedikten sonra pek bir işe yaramayacağını biliyorsunuz. Profesyonel olarak değil, hobi olarak yazılım ile ilgilendiğimden dolayı ve sürekli uzun aralardan sonra tekrar hobi olarak devam etmeye çalıştığımdan altyapım var diyorum. Balık tutmak değil de, balık tutmayı öğretmek her zaman iyidir yalnız şuanda balık tutmayı öğrenmekten uzağım ve bu yüzden burada konu açıyorum. Bu açıdan düşünerek yardımcı olursanız sevinirim.
Senin ruh taşın normal envanterde k envanterine uyarlama gibi bir şeyin yok ki senin.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri