Çözüldü - İtem_proto kapatma sorunu | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Sizde güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
İçerik üreticilerinin güvencesi olan temel telif hakkı sistemi forumumuzda kullanıma sunulmuştur. Telif hakkı ile ilgili detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: bu linke tıklayarak konuya erişebilirsiniz

Çözüldü İtem_proto kapatma sorunu

'Soru, Cevap ve Yardım' forumunda faruk07 tarafından 8 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. faruk07

faruk07 Aktif Üye Üye

110
    47
    331
    16 Şubat 2019
    Erkek
    antalya
    Arkadaşlar locale içindeki item_protoyu sorunsuz açıyorum fakat kapatmaya çalışırken aşağıdaki fotoğraftaki çıkıyor ve kapatmıyor ( packarchiver kullanıyorum ) bilgisi olan var mı ?

item proto.PNG

2. DARKNESNIGHT

DARKNESNIGHT Aktif Üye Üye

69
    39
    311
    1 Mayıs 2019
    Erkek
    İstanbul
    Devam etmek için ENTER veya Space'ye basın diyor hatayı sonrasında mı alıyorsunuz yoksa bunu hata mesaı olarak mı gördünüz ?

Whistle ve StarkTR bunu beğendi.
  3. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

5.163
    1.195
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Gelen pencereye göre bi sıkıntı gözükmüyor ama derlenen dosya filesiniz ile uyumsuz olursa oyuna giremeyebilirsiniz

4. faruk07

faruk07 Aktif Üye Üye

110
    47
    331
    16 Şubat 2019
    Erkek
    antalya
    yok enter ve space e bastığımda bişey değişmiyor sebebini anlayamadım

5. faruk07

faruk07 Aktif Üye Üye

110
    47
    331
    16 Şubat 2019
    Erkek
    antalya
    Arkadaşlar şu item protoyu kapatabilir misiniz benim uygulama hata veriyor sanırım kapatmıyor ( 40k proto )
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

6. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

5.163
    1.195
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Böyle bir şey yapılsa bile senin filesine uyumsuz olabilir. En iyisi filesi edindiğiniz kişiden uygun dosyaları temin etmek yada kaynak kodları elinizdeyse dump protodaki değerleri değiştirip tekrardan derlemeniz gerekli.

7. faruk07

faruk07 Aktif Üye Üye

110
    47
    331
    16 Şubat 2019
    Erkek
    antalya
    Sunucu sahibinden temin ettiğim pack parchiver ile aldım bu hatayı. Dump_proto hatalı olduğu için el ile yapıyorum. Bu hatayı windows 10 a geçince aldım. Belki de bu pack arcihver çalışırken bilmediğim bende yüklü olmayan microsoft visual c++ bir sürümü veya buna benzer bir aracı program kullanıyor olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz ?

8. Whistle

5.163
    1.195
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Visual c++ kurulu olmazsa hata mesajı vermesi gerekirdi. Resimdekine göre başarıyla derlendiğini gösteriyor ama files ile uyumsuz ise derlenen dosyayı kullanamayabilirsiniz bu yüzden dump protodaki item değerlerinin serverin db/src/protoreader.cpp kısmındaki değerlerle aynı olması gerekiyor.

İtemlerin flag değerlerini sürekli 2 ye çarparak hesapladığı için o sayıları sistem anlayacağı hale getiriyor. Bir tanesinde kayma olsun server ile client arasında uyumsuzluk olur.

9. faruk07

faruk07 Aktif Üye Üye

110
    47
    331
    16 Şubat 2019
    Erkek
    antalya
    Demek istediğinizi anladım fakat item_proto baştan kapanmıyor kapanmış hali gelmiyor.

10. Whistle

5.163
    1.195
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Resime göre kapandığını gösteriyor ama gelmiyorsa program doğru çalışmıyor o zaman. Zaten o program metin2'nin orijinal proto kapatma aracı değil. Kaynak kodlarında tools içindeki dump proto orijinal olan. :)

11. faruk07

faruk07 Aktif Üye Üye

110
    47
    331
    16 Şubat 2019
    Erkek
    antalya
    tamam şimdi ne yapmam gerekir ? sunucu sahiplerine dump_proto nun hatalı olduğunu çalışmadığını söylediğimde pack archiveri kullanabilirsiniz demişti :) acaba internet cafede mi yapmayı denesem bu işlemi ?

12. Whistle

5.163
    1.195
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Denemekten zarar gelmez. :D

faruk07 bunu beğendi.
  13. faruk07

faruk07 Aktif Üye Üye

110
    47
    331
    16 Şubat 2019
    Erkek
    antalya
    internet kafede de denedim olmadı yazılımsal bir hata yokmuş. biraz analiz yaptım ; temiz item protoyu açıp kapatabiliyorum fakat notepadd üzerinde açtıp kaydet dediğimde kapatamıyorum sanıyorum ki kodlama dilinden dolayı kaynaklanan bir problem hangi kodlama diliyle kapatayım bunu

14. faruk07

faruk07 Aktif Üye Üye

110
    47
    331
    16 Şubat 2019
    Erkek
    antalya
    bir defa deneyebilir misiniz bundan kaynaklandığından biraz daha emin oldum ansıye dönüştüremiyorum euc-kr de takılı kaldı mesela

15. faruk07

faruk07 Aktif Üye Üye

110
    47
    331
    16 Şubat 2019
    Erkek
    antalya
    verdiğiniz dump_proto ile sorun çözülmüştür konu kapatılabilir teşekkür ederim.

Whistle bunu beğendi.
Yükleniyor...
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.