Yardım İtem ve Mobların oyun içindeki isimlerini değiştirme

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

buko

Üye
Üye
Merhabalar;
İtemlerin ve mobların oyun görüntüsündeki yani oyun içerisindeki özelliklerini ve açıklamalarını nereden değiştirebilirim? Bir kaç konu araştırdım fakat yapamadım yardımcı olur musunuz?

Örneğin mobların ismini değiştirmek için:

mob_proto.txt ve mob_names.txt dosyaları masaüstüne indirilir, daha sonra mob_names.txt dosyasından istenilen mobun adı değiştirilip kaydedilir.
Ardından mob_proto.txt ve mob_names.txt dosyaları önce servere tekrar yüklenir, daha sonra beraber tutulup dump_proto üzerine bırakılır ve kapatılır. Oluşan mob_proto dosyası da pack/locale/tr/ içine atılır ve pack kapatılır. Buraya kadar yazdıklarımın hepsi item proto için de geçerlidir.

İtem özelliklerini item proto üzerinden düzenleyebilirsin. Açıklamalar ise locale/tr/itemdesc.txt içinde bulunur. Buradan da istediğin düzenlemeleri yaparsın.

mob_proto.txt, mob_names.txt, item_proto.txt, item_names.txt dosyalarını düzenleyip upload ettim.
"daha sonra beraber tutulup dump_proto üzerine bırakılır ve kapatılır. Oluşan mob_proto dosyası da pack/locale/tr/ içine atılır ve pack kapatılır. " kısmında takıldım pack açma işlemini araştırmama rağmen yapamadım malesef.

Dostumsrc dosyasında olanları dump proto uzerıne bırakmangerek pack dosyasında olanlar ıle degısecek onlar en sonda pack kapatacaksın .
Oyunun SRC Dosyaları yok sanırım elınde ...

Genel olarak her yerde "locale_tr.epk ve locale_tr.eix" açmayı anlatıyorlar bende pack klasöründen aldığım locale tr tek dosya, bunun için uygun program biliyor musunuz? İkinci sorum doğru locale_tr dosyası bu mudur?

pack locale.jpg

Geri