Yardım Item takılıyken ismi ve açıklaması yazmıyor

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

ggns7

Premium Üye
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Selamlar, pet sistemi ekledim de eşya envanterdeyken isim, açıklama falan yazıyor. Ama giydikten sonra hiçbir şekilde etkileşime giremiyorum.
Bu durumda hangi dosyalara bakmam gerekir?
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Client tarafında, Gametype.h ve ItemData.h dosyalarına bakmam gerekiyormuş. Henüz sorunu çözemedim, hem çözmeye çalışıyor hem de anlamaya çalışıyorum.

Hatanın python taraflı olduğuna neredeyse eminim. Debug clientte itemin üzerinde gelince hatayı raporlar.

uitooltipte hata olabilir ekleme yaptığın yerlerin üzerinden tekrardan bir geç bence

Hatanın python taraflı olduğuna neredeyse eminim. Debug clientte itemin üzerinde gelince hatayı raporlar.
uitooltipte hata olabilir ekleme yaptığın yerlerin üzerinden tekrardan bir geç bence

uitooltip'te eklemeyi doğru yaptığımdan eminim, yanlış olsaydı item envanterdeyken bile mouse üzerine geldiğinde hata yazardı.
ki zaten syserr dosyasına hiçbir hata da düşmüyor.

arkadaşın dediği gibi debugla itemin üstüne gelmeyi denedin mi? o şekilde kesin hata vermesi ya da log düşürmesi lazım.

uitooltip'te eklemeyi doğru yaptığımdan eminim, yanlış olsaydı item envanterdeyken bile mouse üzerine geldiğinde hata yazardı.
ki zaten syserr dosyasına hiçbir hata da düşmüyor.
Tooltipi olan şeyin tooltipi açılmıyorsa sorunun tek kaynağı pack olabilir. Debug client kullan dediğim gibi. Ui tooltip değil de uiinventory'de yanlış yapmış olabilirsin vs. Debug client bu yüzden var

Sorun uitooltip'te değil, yukarıda yazdığım sebepten dolayı. Gametype.h ve ItemData.h dosyalarında çok ufak değişiklerle bundan emin oldum. Bu değişiklikten sonra kemer bir sağ slota, pet de kemer yerine takıldı ve her ikisinde de tooltip sorunu yoktu. Pc'ye geçince gif atabilirim
edit:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Son düzenleme:
Geri