Çözüldü İtem sat sil sistemi sorun !

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

okcoder1134

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

şu sistemi kurdum ve içerisindeki onlarca hatayı hallettim.
fakat 3 sorunum var sadece şuan.
1.si itemi satma ve silme yaparken yapıyor ama bu işlemi yaptıktan sonra hemen giriş ekranına atıyor beni.
itemin silindiğini veya satıldığını tekrar giriş yaptığımda itemin yok olduğunu gördüğümde anlıyorum.
Aldığım syserr :
Kod:
0410 14:28:11727 :: CMapOutdoor::Load - LoadMonsterAreaInfo ERROR
0410 14:28:29398 :: AttachMetinDialog.Open.LoadImage - Failed to find item data
0410 14:29:42184 :: CMapOutdoor::Load - LoadMonsterAreaInfo ERROR
0410 14:29:48791 :: AttachMetinDialog.Open.LoadImage - Failed to find item data
0410 14:29:59169 :: CMapOutdoor::Load - LoadMonsterAreaInfo ERROR
0410 14:29:05166 :: AttachMetinDialog.Open.LoadImage - Failed to find item data
0410 14:29:14602 :: CMapOutdoor::Load - LoadMonsterAreaInfo ERROR

şu şekilde.

2. sorunum ise düşür butonu bir işe yaramıyor. çözemedim onu.

3.sorunum ise ss'de görüldüğü üzere itemin resmi yok.
itslm.png

ben yine çözmeye çalışacağım fakat yardımcı olursanız çok makbule geçer. iyi forumlar

1. olarak başka forum siteleri paylaşmak yanılmıyorsam yasak admin bey bu konuda biraz temkinli Emin değilim tam sanırsam öyle

2.Attıgın syserde

CMapOutdoor::Load - LoadMonsterAreaInfo ERROR ( Bu Mapla Alakalı bir syser )

AttachMetinDialog.Open.LoadImage - Failed to find item data ( Buda resimle Alakalı load image diyor )

Sanırsam eklerken bir yerde bir problem yaşamışsın ekli bir dosyadan Alarak yaparsan sonuca ulaşabilirsin eğer Başka syser atarsa Yardımcı olurum buraya atarsanız. iyi forumlar

1. olarak başka forum siteleri paylaşmak yanılmıyorsam yasak admin bey bu konuda biraz temkinli Emin değilim tam sanırsam öyle

2.Attıgın syserde

CMapOutdoor::Load - LoadMonsterAreaInfo ERROR ( Bu Mapla Alakalı bir syser )

AttachMetinDialog.Open.LoadImage - Failed to find item data ( Buda resimle Alakalı load image diyor )

Sanırsam eklerken bir yerde bir problem yaşamışsın ekli bir dosyadan Alarak yaparsan sonuca ulaşabilirsin eğer Başka syser atarsa Yardımcı olurum buraya atarsanız. iyi forumlar
1.si Adminin de başka forumlardan link paylaştığına denk geldim. o yüzden şe etmedim :D

2.si milyon tane syserr attı da bu sistem tane tane hallettim :D
şu syserr de büyük ihtimalle iteme ait resim dosyasını bulamadığını söylüyor. ve ben sil veya sat butonuna bastıktan sonra oyunu giriş ekranına yönlendiriyor. çünkü script eksik çalıştı. Scriptin dosyalarına baktığımda ise resim dosyası olarak ymir work de bir yer verilmiş o kadar.
packı da iyice inceledim eklediğim yerleri kontrol ettim çünkü değişken vermesi gerekiyordu.
yani seçtiğim item atıyorum kılıç +9 ise buna göre kodun hareket etmesi gerekiyordu. bu değişken kodu eksik sanırım.
yani seçili itemin ne resmi var ne de "Bu bir mesajdır" bölümünde dediğim gibi ismi.
Neyse araştırmaya devam edeyim vardır bir çözümü teşekkürler yine de

1.si Adminin de başka forumlardan link paylaştığına denk geldim. o yüzden şe etmedim :D

2.si milyon tane syserr attı da bu sistem tane tane hallettim :D
şu syserr de büyük ihtimalle iteme ait resim dosyasını bulamadığını söylüyor. ve ben sil veya sat butonuna bastıktan sonra oyunu giriş ekranına yönlendiriyor. çünkü script eksik çalıştı. Scriptin dosyalarına baktığımda ise resim dosyası olarak ymir work de bir yer verilmiş o kadar.
packı da iyice inceledim eklediğim yerleri kontrol ettim çünkü değişken vermesi gerekiyordu.
yani seçtiğim item atıyorum kılıç +9 ise buna göre kodun hareket etmesi gerekiyordu. bu değişken kodu eksik sanırım.
yani seçili itemin ne resmi var ne de "Bu bir mesajdır" bölümünde dediğim gibi ismi.
Neyse araştırmaya devam edeyim vardır bir çözümü teşekkürler yine de

Tam Syser At istersen Ustad

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri