Çözüldü İtem sadece envanterin en üst satırında yer değiştirebiliyor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaptan Yosun

Discord: kaptanyosun
Acemi Moderatör
Premium Üye
Ticaret Puanı
0
İyi günler,
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
ve 4 envanter kurdum. Sistemler birlikte çalışıyor ancak envanter genişletme itemi sadece envanterin en üst satırında hareket edebiliyor ve sayı belirteci de olması gerektiği gibi itemin altında değil üstünde. Syserr olmadığından takip de edemedim hangi dosyada hata olduğunu. Acaba pack mi client mi kaynaklıdır bu bug?

fa6bd70c8ad7821b45ed29caf3bbfad3.gif

syserr felan var mı sadece bu itemde mi böyle bi sorun var?

syserr felan var mı sadece bu itemde mi böyle bi sorun var?
Server ch1 log'da syserr yok sadece bu var
Kod:
Feb 14 17:34:26 :: Kaptan: ITEM_MOVE Envanter Genişletme (window: 1, cell : 138) -> (window:1, cell 136) count 58

Debug penceresinde hiç hata yok
Client syserr de temiz

Ve evet sadece bu eşya. Başka eşyada böyle bir sorun yok

1644838652899.png

Envanter genişletme sisteminin common içindeki eklemelerinde envanter sayfa sayısı slot sayısı tarzında kodlar var onları kontrol et. Envanter ile sistem aradında slot uyumsuzluğu var bu da büyük ihtimal belirttiğim commondaki eklemelerde ayarlama yapman gerekiyor.

Envanter genişletme sisteminin common içindeki eklemelerinde envanter sayfa sayısı slot sayısı tarzında kodlar var onları kontrol et. Envanter ile sistem aradında slot uyumsuzluğu var bu da büyük ihtimal belirttiğim commondaki eklemelerde ayarlama yapman gerekiyor.
Onları kontrol ettim, rica edersem siz de onaylar mısınız?
length.h:
INVENTORY_MAX_NUM        = 180,
ise;

1644952286312.png

Doğru bu kısımlar. Bunu bende bir keresinde yaşamıştım hatırladığım kadarıyla kodların bir yerinde hatalı eklemeden kaynaklıydı bende. Tekrardan kontrol et tüm kodları bir yerde hatalı ekleme yaptın sanırım.
Herhalde bir 5 gündür her gün bakıyorum bir şey göremiyorum. Kodları githubla kıyaslıyorum yok aynı...

İtem names çektiğine emin misin?
Çünkü genelde görmediği zaman bu olur.

Çözüm
İtem names çektiğine emin misin?
Çünkü genelde görmediği zaman bu olur.
Evet item names içinde de ekli

1645005045038.png

Acaba pack\locale_tr\locale\tr içindeki item_proto ile mi ilgili? Şimdiye kadar hiç dump proto kullanmadım. Item_names.txt ve item_proto.txt dosyalarına yeni item ekledikten sonra yeni bir proto mu oluşturmam gerekli?

Edit: Valla yaptım düzeldi. Yeni proto oluşturmak lazımmış.

Son düzenleme:
Evet item names içinde de ekli

9221 eklentisini görüntüle

Acaba pack\locale_tr\locale\tr içindeki item_proto ile mi ilgili? Şimdiye kadar hiç dump proto kullanmadım. Item_names.txt ve item_proto.txt dosyalarına yeni item ekledikten sonra yeni bir proto mu oluşturmam gerekli?
Evet her yeni item eklediğinde veya var olan itemlerle ilgili düzenleme yaptığında dump_proto ile yeni item_proto dosyası oluşturup locale/tr içindekiyle değiştirmen gerek.

Nasıl yapılacağını bilmiyorsan eğer kısaca;
item_proto.txt ve item_names.txt dosyasını beraber seçip dump_proto.exe üzerine bırak ve kapanmasını bekle. İşlem bittiğinde pack için gerekli olan item_proto dosyası oluşacaktır.

Evet her yeni item eklediğinde veya var olan itemlerle ilgili düzenleme yaptığında dump_proto ile yeni item_proto dosyası oluşturup locale/tr içindekiyle değiştirmen gerek.

Nasıl yapılacağını bilmiyorsan eğer kısaca;
item_proto.txt ve item_names.txt dosyasını beraber seçip dump_proto.exe üzerine bırak ve kapanmasını bekle. İşlem bittiğinde pack için gerekli olan item_proto dosyası oluşacaktır.
1 haftadır sorunu kodlarda arıyordum saç baş yolacak hale geldim. Olay bu kadarmış

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri