Çözüldü İtem Proto isim değişikliği

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

99ahmet99

Dikkat Acemiyim
MT Üye
Ticaret Puanı
0
/usr/game/db içerisinde item_proto ve item_names vara ancak içerisinde Ryu2 adı altında bir item yok excel ile açtığımda local içerisinde item_proto açtığım zaman Ryu2 adı altındaki isimleri değiştirip kayıt ettiğimde düzeliyor ancak bostan item düşerken bilgi kısımında Ryu2 yazmakta navicat item_proto dan nasıl değiştiriceğim bu ismi /usr/game/db deki item prto da yok yardım edin

NOT: itemlerin lv düşüremiyorum

Ekran-Alintisi.png

Son düzenleme:
item_proto.txt belgesinden ve item_names.txt belgesinden de isimlerini değiştirip dump proto ile kapatıp server tarafında da güncelleme yapacaksın, kapatılmış item_proto dosyasını da locale/xx klasörünün içindekini güncelleyip packı kapatacaksın.

Sorunun çözülmüş olur, buradan (Navicat) değiştirmen geçici olur, reboot attığın zaman gider.

item_proto.txt belgesinden ve item_names.txt belgesinden de isimlerini değiştirip dump proto ile kapatıp server tarafında da güncelleme yapacaksın, kapatılmış item_proto dosyasını da locale/xx klasörünün içindekini güncelleyip packı kapatacaksın.

Sorunun çözülmüş olur, buradan (Navicat) değiştirmen geçici olur, reboot attığın zaman gider.
/usr/game/db item_proto.txt ve item_names.txt çıkmıyor ki isimler nasıl olucak detay verseniz

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
bir arkadaş böyle birşey yazmış bunu nasıl yapıcağım

Bazı fileslarda item_proto.txt ve item_names.txt share/bin içerisinde oluyor.

Bazı fileslarda item_proto.txt ve item_names.txt share/bin içerisinde oluyor.
share/ bin diye klasör yok /usr/game/db içerisinde item_proto ve item_names var ama Ryu2 bulamıyorum ayrıca local deki item proto dan da değiştirdim oyun içerisinde benim yazdığım isim ancak mopdan düşerken aldığında sohbetde Ryu2 diyor

db/conf.txt dosyanızı buraya atar mısınız?

db/conf.txt dosyanızı buraya atar mısınız?
Kod:
WELCOME_MSG = "DB Server Aciliyor.."

SQL_ACCOUNT = "localhost account arif arifQ 0"
SQL_PLAYER = "localhost player arif arifQ 0"
SQL_COMMON = "localhost common arif arifQ 0"
SQL_HOTBACKUP = "localhost hotbackup arif arifQ 0"

TABLE_POSTFIX = ""

BIND_PORT               = 15000
DB_SLEEP_MSEC           = 10
CLIENT_HEART_FPS        = 10
HASH_PLAYER_LIFE_SEC    = 600
BACKUP_LIMIT_SEC        = 3600
PLAYER_ID_START = 100
PLAYER_DELETE_CHECK_SIMPLE = 1
PLAYER_DELETE_LEVEL_LIMIT = 250
TXT_STARTUP = 0

ITEM_ID_RANGE = 2000000000 2100000000

MIN_LENGTH_OF_SOCIAL_ID    = 6

SIMPLE_SOCIALID = 1
Block "Y/QSB7omi36awq4ctpUxuiwRARM="

Kod:
WELCOME_MSG = "DB Server Aciliyor.."

SQL_ACCOUNT = "localhost account arif arifQ 0"
SQL_PLAYER = "localhost player arif arifQ 0"
SQL_COMMON = "localhost common arif arifQ 0"
SQL_HOTBACKUP = "localhost hotbackup arif arifQ 0"

TABLE_POSTFIX = ""

BIND_PORT               = 15000
DB_SLEEP_MSEC           = 10
CLIENT_HEART_FPS        = 10
HASH_PLAYER_LIFE_SEC    = 600
BACKUP_LIMIT_SEC        = 3600
PLAYER_ID_START = 100
PLAYER_DELETE_CHECK_SIMPLE = 1
PLAYER_DELETE_LEVEL_LIMIT = 250
TXT_STARTUP = 0

ITEM_ID_RANGE = 2000000000 2100000000

MIN_LENGTH_OF_SOCIAL_ID    = 6

SIMPLE_SOCIALID = 1
Block "Y/QSB7omi36awq4ctpUxuiwRARM="
Buraya göre verileri sql den çekiyor. Navicat item_proto'dan değiştirmen gerekli.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri